POMÓC - SD karta napadnutá

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 8. 3. 2017 17:11

prišiel som akurát z futbalu kde som fotil pohárový zápas a po vložení SD karty do NTB vyhodil mi avast trojana a súbory sú v ťahu-- dal som to do foťáku naspäť a tam .. že FULL - teda že je zablokovaná alebo plná
čo mám robiť??
dajú sa fotky zachrániť??
z takýmto voľačím nemám skúsenosť.. ako sa mohol výrus doststať na kartu??

cez polčas som stiahol cez canon aplikáciu nejaké foto do mobilu a hodil na FCB.. mohlo sa vtedy niečo??
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 8. 3. 2017 17:19

To by tedy musel být hodně schopný trojan, dostat se do foťáku přes aplikaci výrobce, ale v dnešní době asi ne nemožné. Třeba na Sony se instalují aplikace, že ano.

Ale můj osobní tip, že prostě jen karta exla, hází nesmysly, proto je zní nějaký antivir nervozní a nedá se sní pracovat.

Pokud to je důležité = stojí to za nějaké peníze, s kartou už nic nedělat a vzít k záchranářům, třeba http://www.data112.cz/
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 8. 3. 2017 18:23

dík za link.. písal som tam.. a msel by som poslať flasku..
ale volal som veľkému G a poslal mi program "undelete" a fotky som zachránil..
pár rýchlo vyvolaných..
Přílohy
IMG_9008.jpg
IMG_8976.jpg
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 8. 3. 2017 19:36

No vidíš, občas je fajn aj potrhlý bráška! ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DUDISKO 8. 3. 2017 19:44

:-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 9. 3. 2017 07:51

Tak dobře to dopadlo, ale zachraňování souborů může když se nepovede, ztížit záchranu profíkům.
Kartu naformátovat nízkoúrovňově a hodně otestovat. Nevím jestli se nemohlo stát, žes ji odpojil před tím natvrdo bez ukončení zápisů anebo ji poškodil samotný pomýlený avast, ale rozhodně by se to stávat nemělo.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 9. 3. 2017 07:54

Třeba Avast (vlastně ani jiný AV) bych si do PC dobrovolně nedal :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 9. 3. 2017 08:05

Kartu som neodpája..
Hneď ako som prišiel zo zápasu som ju strčil do ntb nech si skopírujem data a upravím.. A hneď to začalo vyčkať že výrus.. Tak som to odpojil a dal do foťáku že čo je.. A už ani nenačítalo..

Asi naozaj zblbol avast.. A čo je s ním.. Je to slabý program?
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 9. 3. 2017 08:09

Tak falešný pocit bezpečí, dělá hodně.
Na druhou stranu pokud nejste znalý, tak zrovna tyhle počítače od MSI jsou narvané bloatware a to rozhodně dobré funkčnosti a spolehlivosti počítače nepřidá. Už jsem viděl i přímo od výrobce v základu instalované dva antiviry, o tom že to normální uživatel rád udělá pro lepší pocit nemluvě. Kdyby PC dnes nebylo tak výkonné tak by se normální programy ani nehly.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 9. 3. 2017 08:31

Já jsem na antiviry vysazený obecně, pro mě to je naopak největší virus, který v daném PC je :)
U avastu jsem jednou řešil např. nefungující internet - pomohl jen uninstall. Ten jeho sandbox a 100 dalších ochran čehokoliv je taky super. Fakt jak virus:)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 9. 3. 2017 08:54

Taky to tak beru, antivir aby mohl fungovat podle svých představ v podstatě OS hackuje.
Ale zase pro normálního uživatele, který spouští, povoluje a kliká na všechno nebo dokonce pracuje pod právy správce, je to asi přijatelné. Z téhle pasti se prostě dostat nelze. :-)
Allydamm
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků