Jaký fotobaťoh na notebook a sony mirorless

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 10. 2. 2017 11:51

Ahoj, sháním nějaký baťoh na tůru, nebo do letadla jako příruční zavazadlo, který bude praktický pro mé použití.

Vyžadované parametry.
Notebook 15"
Malé tělo (rozměrové jako a7)
Potom nějaké 3 větší objektivy. (rozměrově jako sony zeiss 35mm F1.4)
Pak nějaký jeden 200mm teleobjektiv.

Na tůru se hodí zase kapsy po obou dvou stranách pro deštník, stativ nebo flašku na pití.
Stativ nemám rád, když visí zezadu za batoh. Strašně to táhne za ramena. Lepší je ho zavěsit ze strany.
Bederní pás se taky hodí a ulehčí ramenům.
Taky se hodí aspoň 2 litry prostoru na osobní věci.

Potom ještě nabíječky, blesky a odpalovač. To se dá ale strčit do podpalubí a netahám to ani po tůrách.

Nějaké boční přístupy jsou asi bezpředmětné. Používám takovou tu kolébku za opasek na popruh batohu za stativovou destičku. Navíc tyhle kamery stejně pomalu startují, takže na nějaké rychle fotky to není.

Včera jsem strávil cca 2 hodiny výběrem batohu ve Fotoškoda. Vzal jsem si tam s sebou i výbavu, abych to mohl rovnou vyzkoušet a nic mi nevyhovovalo.
Klasický problém je, že batohy jsou přizpůsobené pro obrovské těla fotoaparátů. Modifikace přepážek je strašně omezená. Spíš je možnost je jenom odebírat než upravovat. Celkově batohy byly obrovské, a bojím se, že by mě s tím do letadla už ani nepustili.

Například jsem se díval na:
https://www.fotoskoda.cz/tamrac-corona-26-fotobatoh/
Obrovské místo pro tělo. Málo místa pro objektivy. Omezená možnost zavěsit na batoh něco z boku. Chybá bederní pás.

https://www.fotoskoda.cz/lowepro-protac ... fotobatoh/
Obrovská kráva. Notebook 15" se tam stejně nevešel.

https://www.fotoskoda.cz/lowepro-fastpa ... fotobatoh/
Batoh u kterého jsem se nejdéle zdržel, ale má hrozně neprakticky řešené přepážky. Nemožnost je nalepit jinam. Zavěsit na batoh se dá jenom z jedné strany.
Naposledy upravil Zeratulcz dne 10. 2. 2017 12:33, celkově upraveno 2
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 10. 2. 2017 12:22

landov
Expert

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 10. 2. 2017 13:32

Ten Peak Design mi taky paní prodavačka sundala a ukázala, ale je pravda, že jsem ho jen tak v rychlosti přešel, protože jsem moc nechápal koncepci těch přihrádek. Taky mi Peak Design připadá jako neúměrně předražená značka ke kvalitě. Teď, když si prohlížím na internetu lituju, že jsem si ho neprohlídl víc.
Výborné na něm je, že má světlou barvu. Nebude tak natahovat horko.
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 15. 2. 2017 12:06

Má tady někdo zkušenost s tím Peak designem Everyday Backpack 20L nebo 30L?
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip7788 7. 2. 2018 18:33

nějakou dobu jsem ho používal a spokojenost, jako v podstatě se vším od Peaku :-))
o ceně těžko hovořit, mě se líbí vcelku odolná látka , systém a hlavně ,že to nevypadá na první pohled jako fotobagl :-))
Nosil jsem v 20L : A7II, FE55mm, FE 70-200. Loxia 21mm , Blesk , odpalovač a 13palečků Macbook, tuším,že 15 se vejde též ....
Sony si to zaslouží :-D
Filip7788
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků