Fomei vs. Photon Europe

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Nomad_Art_Photos 10. 2. 2017 10:21

Zdravím,
nerad bych tu zaváděl nové téma, které už tu možná je, ale nyní řeším nákup externích světel.
Jaký máte názor na značku Photon Europe? Značku Fomei znám a už jsem několikrát pracoval s jejich světly, obzvláště s bateriovými záblesky, které nutně potřebuju.
Ateliérové focení mne moc nebaví a proto potřebuju světla do exteriéru.
Nejlépe aby uměly i HSS - což umí obě značky. Ovšem cenově jsou příjemnější od Photon Europe.
Máte někdo zkušenosti s těmito světly od Photon Europe?
Fomei je kvalita, ale nechají si to zaplatit. Když chci 3 světla, bude mě to stát min 50K
Nomad_Art_Photos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 10. 2. 2017 10:34

mrkni na jinbei hd 610
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 10. 2. 2017 10:38

PhotonEurope jsou přebrandované Jinbei světla. Používá to hodně fotografů, slyšel jsem na to pozitivní ohlasy a letos se chystám koupit ten bateriový 600W záblesk od PhotonEurope
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nomad_Art_Photos 10. 2. 2017 11:06

No..upřímně, kdybych neřešil prachy, tak si koupím Fomei světla. Jezdím často s Peterou na focení a vím, co všechno snesou.
Takže jestli dát 22K za jedno světlo - ten Jinbei 610, nebo 17K za Fomei, tak jdu do Fomei - nehledě na 5-letou záruku.
Ovšem kdyby se daly ty Jinbei světla koupit někde kolem 15K venku, tak bych šel do nich.
Nomad_Art_Photos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 10. 2. 2017 11:42

jeste muzes koupit 600 https://fripers.pl/p/lampa-plenerowa-hd ... trs-24ghz/

-- 10. 2. 2017 11:45 --

ja mam 3x 600ws studiove a k tomu prodluzky .. pokud bych musel jit nekam kde neni strum tak mam battery generator ktery zvladne nabijet vsechny tri na plny vykon.
Vyhoda je ze mam plnohodnotne studiove blesky.
nevyhoda je manipulace mimo atelier ... coz zamrzi.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jakub_ 7. 3. 2017 08:58

Osobně používám HD-610 od Jinbei taky a nemůžu si stěžovat. Baterie dostačující na celej den práce a dost kvalitní zpracování. Koupil jsem u phototools.cz, zastupujou tu Jinbei a jsou i levnější než ostatní. http://www.phototools.cz/produkt/digita ... chronizaci
Jakub_
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků