Studiové blesky + vybavení domácího studia

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Luckyghost 14. 1. 2017 13:07

Poprosil bych o radu. Manželku baví rodinná a portrétní fotografie. Zatím fotila jen v exteriérech a po absolvování 2 kurzů si chce zřídit malé studio buď v garáži, nebo v jednom volném pokoji. Zatím i dle doporučení z jednoho kurzu si vybrala tuto sestavu studiových blesků v odkazu. Já k tomu nic nedokážu řici protože studio a obecně rodinná fotografie jde mimo mě. Já vyberu foťák a objektivy, ale v oblasti vybavení studia se vůbec nevyznám. Lze tedy tuto sestavu pro focení dětí, miminek, párů, či celé rodiny ve studiu před nějakým pozadím doporučit, nebo můžete doporučit něco jiného?

https://www.4studio.cz/studiova-sestava ... tvim-40125
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 1. 2017 13:25

Vybavení podobného pracoviště může být zcela různorodé. I třeba takovéto. Jen si myslím, že jde s kanonem na vrabce. Pokud jde o začátky, jsou mnohem vhodnější (a levnější) stálá světla. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 14. 1. 2017 14:05

vsak to ma i stale svetlo ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 1. 2017 14:16

Nezlob. :-) :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 14. 1. 2017 15:20

Já jsem si myslel, že pro začátek by mohly stačit 2 blesky + stálé světlo. Trochu mi přijdou 3 blesky zbytečné.

Ještě jedna věc. Mám blesk Nikon SB-700. Byla by variana koupit ještě jeden a blejskat s nima přez nějaký ten deštník. problém je v tom jak jej odpalovat Buď interním, kdy třeba ten iterní můžu stáhnout klidně o 3 EV kdy scenu zásadně neovlivní, nebo koupit ten SG-3IR. Já myslel zkusit aktuálně nejlevnější variantu 2 deštníky, koupit jeden blesk a do těchto držáků - https://www.oehling.cz/drzak-destniku-s ... -a-zarovky To je nejlevnější varianta, která když časem nebude stačit, tak druhou SB-700 prodám snadno.

Nebo nemá smysl řešit blesk a raději opravdu nějakou tu studiovou sestavu, levnější, aby to nebylo jak s kanonem na vrabce?
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 14. 1. 2017 16:01

V podstatě potřebuješ čtyři světla + nějaké efektové. Nicméně, řídil bych se tím, co si přinesla tvoje manželka z kurzů, s tím asi bude umět nejlépe. ( Krom tohohle bude potřebovat i nějaké pozadí a držáky na ně.) Zásadně záleží na tom, jestli to koncipuje jako hobby, nebo budoucí existeční prostředek. Tedy občasné využití, nebo rutinní - trvale postavené pracoviště. A od toho se konečně odvíjí i ta fotovýbava. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 14. 1. 2017 16:57

Koncipované to bude jako hoby, určitě né jako obživa, ale když když se bude dařit, tak by bylo super aby se vybavení studia po čase zaplatilo + postupně vydělávalo na novější, lepší. Ale to hodně předbíhám. Jak jsem dával odkaz na ten obchod. Dokázal bys přípaně doporučit něco jiného? Určitě by jsme se tam jeli poradit a podívat, ale raději chci mít nějakou představu v hlavě dopředu.

Moc nedokážu napsat jaký je rozpočet. Nové tělo + objektivy vyjdou na cca 100 k (ale to je investice pro oba a foťák budu používat i já, není to jen investice kvůli studiu). Tak nevím, kolik ještě investovat do osvětlení studia. Držáky na pozadí plánuje tyto https://www.4studio.cz/uchyceni-trech-p ... i-2-7-x-5m
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STigre 14. 1. 2017 20:20

Možná by fakt nebylo špatné řešení koupit druhý externí blesk, k němu držáky s bajonetem Bowens na softboxy - viz foto (já to používám s blesky Yongnuo YN560 IV a řídící jednotkou YN560-TX), a nějaký ten softbox - a pokud se bude dařit a bude to vydělávat, tak to pak vyměnit třeba za kvalitní studiové blesky.
K těm polypropylénovým pozadím - taky je používám, ale přejdu na papír, je na nich vidět ta struktura materiálu a bílé pozadí je navíc hodně průhledné - dávám dvě na sebe.
Přílohy
PC026715m.JPG
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 14. 1. 2017 23:14

Ok jeste neco z praxe. Pokud koupis tu sestavu tak se omezis jen na atelier a blesky vytahnes jen tam kde je elektrina. Pokud koupis ale blesky na baterky tak to ma pro atelier zas taky sve nevyhody (dobijeni, minimalni vykon, pilotky). Je treba asi zacit pomaleji pokud neni penez nazbyt, nebo mit oboji on ten jeden blesk na baterky stoji cca 12kkc .. kolega nedavno kupoval myslim nejaky typ od jinbei.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 16. 1. 2017 19:45

Dnes mi přišel ten SG-3IR, není to nic profi, ale blesk to odpaluje spolehlivě ať je kdekoli i překrytý tričkem. Zatím se kloním k úplně nejlevnější variantě a to využití mé SB-700 a přikoupení druhé (případně prodání SB-700 a koupení alternativních blesků např Nisin, nebo to Yongnuo + řídící jednotka). Co jsem koukal, tak po přechodu na studiové blesky ten externí prodám snadno (zejména Nikon). K tomu koupit 2 softboxy a stojany.

Měl bych vyřešená 2 boční světla pomocí blesku odpalovanýma buď interním bleskem, nebo bezdrátově.

Jak dořešit zbytek osvětlení? Případně ještě 3 blesk zepředu či nějaká stálá světla?

Opravdu bych to nyní chtěl vyřešit nějak provizorně, jakmile by nafotila nějaké fotky pro známé, kamarádky s miminama a fotky by se líbily, tak se koupilo pořádné vybavení natrvalo.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 16. 1. 2017 23:28

Možná by bylo nejlepší (a nejlevnější) koupit si nějakou knížku o svícení ve fotografii (a práci v atelieru) a zamyslet se nad zásadami tohoto problému. Pak se dá uvažovat nad tím, co je opravdu nutné pořídit a co lze třeba jen prozatímně zimprovizovat. Pro začínajícího fotografa, který neovládá základy svícení, jsou úvahy o tom kolik a jakých blesků a pod. spíše kontraproduktivní, než užitečné. :-)
Omlouvám se za příkrost. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 17. 1. 2017 20:59

Všechno má své + a -. Nevýhoda svícení systémákama je, že je to pokus omyl, protože to světlo není vidět. Pokud někdo neví o svícení nic, tak to může být dost omezující.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 18. 1. 2017 08:25

To se mi právě líbil ten držák na externí blesk s paticí na žárovku. Já vůbec neznám problematiku focení v atelieru, nic jsem o tom nečetl a ani to není to co mě na focení láká. Zase s externím bleskem odpalovaným interním jsem toho docela nafotil dost. Když se mi narodil syn, tak jsem si dost hrál a ten externí dával všude možně po místnosti. Nastavení a synchronizace 2 blesků se nebojím. Trochu jsem čekal nějakou radu co pořídit za další světla ke dvou externím bleskům aby to bylo výkonově adekvátní. Nejspíš si uděláme s manželkou výlet do teho obchodu a necháme si něco poradit tam. Třeba to nebude ideální, ale to nejsou žádné začátky.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 18. 1. 2017 18:27

Nemůžu si pomoct, ale jak to tak čtu, přijde mi to jako trollpost.

Když někdo ví, co chce fotit, tak se podle toho zařizuje, nebo zbytečně nakupuje a pak kouká, jak danou techniku použít.
V zásadě s jedním světlem se dá nafotit hodně, se dvěma až třema skoro všechno a pokud někdo potřebuje víc jak tři, buďto ví zatraceně dobře proč, nebo naopak neví vůbec, co dělá.

K jednomu externímu blesku bych dokoupil nějaký Yongnuo za pár korun, dá se to používat i venku a k tomu pár stojanů, pro začátek třeba s deštníkama - minimální investice, široký využití. Ostatní až dle zkušeností a potřeb.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 18. 1. 2017 18:42

A nebo. Postni jak mají výsledné fotografie vypadat. Řekněme jakej chce manželka dosáhnout look fotek. Třeba zjistíme, že nebude potřebovat žádné umělé světlo :-)

Navíc u toho držáku blesku s paticí pro žárovku to bude asi na prd. U záblesku modulační světlo zhasne když bleskneš. Tady buď se budou míchat dva zdroje světla nebo budeš muset tu žárovku zhasínat. Na samostatné svícení bude ta žárovka podle mě slabá. I když je asi fakt že by ten blesk tu žárovku přebleskl.
smikoto
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků