Studiové blesky + vybavení domácího studia

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Luckyghost 18. 1. 2017 19:20

T-Lama
Děkuji, já si úplně původně myslel, že 2 externí blesky za deštníkem musí stačit. Jenže manželce na kurzu tlačili alespoň 4 světla a to jsem se dozvěděl i tady. Jak píšeš. Dokoupím ještě jednu SB-700, stojany a deštníky a budu zkoušet. Bude se nám zdát, že to chce ještě přisvítit zepředu, či pozadí, nebo zezhora, tak se to bude řešit dál.

Smikoto
prostě klasická rodinná fotografie, co cpe kdekdo na Facebook. Fotky batolat v košících, rodina s miminem a tak. Spousta našich známých má malé děti a zrovna na Facebooku je takových fotek tuny od kvanta různých fotografů z různě vybavených ateliérů. Předpokládám, že ani ty nároků lidí nejsou přemrštěné a nějaký ten slabý stín, od chybějícího světla ani nevidí. Prostě chtějí mít pěknou rodinnou fotku s ročním miminem, minimo u dortu , mimino v legračním oblečku, budoucí maminka s břichem.... atd
Tu žárovku bych předpokládal spíš jen jako vodítko, jak jde světlo a počítám s tím, že ji blesk přeblejskne.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 18. 1. 2017 20:05

Ty čtyři světla, tos potvrdil sám - ..." ještě přisvítit zepředu, či pozadí, nebo zezhora.."... A není to nijak zřídkavé, pokud to má být dobře. Postavit dvě světla a sekat to v nich jak v komunálu, když skoro každý xicht chce něco jiného..... :-)
.... co cpe kdekdo na Facebook.... v tom případě ti stačí jedno a odrazka. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod STigre 18. 1. 2017 20:19

V softboxu pro systémový blesk používám LEDky o příkonu cca 50W místo pilotní žárovky.
Přílohy
P5223238mm.JPG
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 19. 1. 2017 15:58

V komunálu se dějou věci. Zrovna teď má náš grafik na stole portréty z hromadného focení (45 portrétů "na občanku") a na první pohled je vidět, že všem "žere" hlavu přepálené pozadí. Fotografce je to putna, ta to neřeší. Chci tím říct, že pokud ta světla "nevidíš", můžeš jich mít klidně 8 a nepomůže ti to. Proto není špatná rada začít s menším počtem a přidávat vždy, když už mám nějakou jistotu. Bílá zeď a jedno světlo s větším softboxem je pro začátek lepší varianta, než 5 světel s deštníky. Jedno studiové světlo nad 500ws s velkým modifikátorem je lepší než 3 systémové blesky. Ale hodně záleží, jestli cestuješ, nebo fotíš ve studiu, kolik místa ve studiu máš atd. atd.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 19. 1. 2017 18:23

Děkuji všem za rady. Určitě půjdeme cestou méně světel. Tak nějak mě napadlo napsat na youtube osvětlení studia a videí je tam mraky. O víkendu bude čas, tak si budu pouštět různá s různým setupem. Zatím to opravdu vidím jako nejlevnější variantu dokoupit ještě jeden externí blesk, ikdyž mě nahlodala věta výše "Jedno studiové světlo nad 500ws s velkým modifikátorem je lepší než 3 systémové blesky." Možná by opravdu stálo za to koupit nejprve jeden silný studiový blesk s větším softboxem a pak řešit kde světlo chybí a přidat.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 19. 1. 2017 18:27

Luckyghost píše:prostě klasická rodinná fotografie, co cpe kdekdo na Facebook. Fotky batolat v košících, rodina s miminem a tak. ........


K tomu napíšu jen jedno, právě že rodinná fotografie a fotky batolat v košících se dají dělat rozhodně jinak než tak jak to každej cpe na FB, ale to už je na jinou debatu.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luckyghost 19. 1. 2017 19:05

A o tom to bude. Já si také myslím, že ty rodinné fotky na FB jsou jak přez kopírák. Jedna jako druhá, mění se jen pozadí, tváře a jméno fotografa (dle mě jsou v drtivé většině přesvětlené). Třeba manželka najde nějakou jinou cestu jak zaujmout a odlišit se. Když se mi narodil syn, tak mě strašně bavilo sundat externí blesk z foťáku a místo práskání o strop s vysunutou odraznou kartičkou jsem hledal cesty kam umístit blesk vedle malýho, a objevoval jsem úplně jinou atmosféru na fotografiích.
Luckyghost
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 19. 1. 2017 19:37

Možná stojí za to zkusit objevit i denní světlo. Navíc to je zadarmo. Přeju ať se daří :-)
smikoto
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků