fotobatoh z eBay

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ttona 3. 1. 2017 20:59

Chystám se koupit fotobatoh Lowenpro Flipside 400 AW. Našel jsem na eBay nabídky za třetinové ceny. Zřejmě fake z Číny. Nemáte někdo zkušenosti s kvalitou?
ttona
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 3. 1. 2017 21:11

U fejkov je to vždy o náhode. Niekedy sa prakticky rovná originálu, zhusta sa ale rozpadne po pár použitiach. Materiál nepustí.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ttona 3. 1. 2017 21:20

To samé čtu za zahraničních webech-Myslel jsem jestli podobné zboží někdo nemá doma. Od Lowenpro je toho tam spousta.
ttona
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 3. 1. 2017 21:21

Presne tento som si z Činy objednal pred viac ako dvoma rokmi. Používaný intenzívne dodnes, prakticky niekoľko krát do týždňa. Po tých dvoch rokoch používania nenesie jedinú známku opotrebenie - je stále ako nový. Stál ma niečo cez 30€ - už si nespomínam presne. Keď to porovnám s taškou Vanguard čo mám tiež, kvalita je odhadom tak 95%. Po pol roku som objednával ešte jeden pre známeho a ten je odvtedy tiež spokojný majiteľ.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 3. 1. 2017 21:22

jo, koupil jsem si lowepro fastpack 350 a je skvely uz ho mam myslim 3ti rok, denne s nim chodim a drzi. urcite doporucuju.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djicee 23. 1. 2017 18:48

ja jej mam taky za polovicni cenu. Ze zacatku vse super ale vydrz oproti originalu asi neni takova Uz se me zacina malinko rozpadat :( ale to bych jeste prezil.
Horsi je nepromokavost. Ta je nulova - naopak saje to vodu co to da dokonce nepomuze ani ta pokryvka co je soucasti batohu. Pak je neprijemne kdyz veskerou techniku uvnitr batohu mam dost mokrou :grr:
Misto toho plaste co je soucasti celej batoh strcim do velkeho igelitu.

PS: ted uz se pomalicku poohlizim po novem batohu
djicee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 1. 2017 19:44

Ja som objednal z AliExpress lowepro flipside sport 15L,tak som zvedavý, čo to bude. Cena polovičná.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 23. 1. 2017 20:50

Tak ja pridam svou zkusenost. Objednal jsem Lowepro AW500. Na ebay prodejce uvadel jako znacku Lowepro, obrazky tomu rovnez nasvedcovaly. Dorazil vsek evidentni padelek. Tedy evidentni...kdo ty bagly nezna, tak by ho ani nenapadlo, ze to neni "prave". Jenze protoze mam AW400, tak jsem si drobnych odlisnosti vsiml. Nize davam porovnani toho, co mi prislo, s originalem od Lowepro:

Obrázek
Obrázek

Bagl me stal na ebayi 1900Kc + 940Kc (DPH + celni spravou vymyslene postovne - novinka na "podnet" EU - a poplatek poste za vyrizeni celniho rizeni).
Padelek ma oproti originalu jednu vyhodu. To vnitrni polstrovani, na ktere se suchym zipem lepi prepazky a ma jinou barvu, je jemnejsi, nez u originalu, takze predpokladam, ze to nebude osoupavat barvu z objektivu, jako to dela pri delsim pouzivani prave ten original.

Jinak jsem si to samozrejme nenechal libil a nejprve jsem se snazil s prodejcem domluvit, ten vsak nereagoval, takze jsem zaurgoval ebay podporu a v konecnem dusledku to dopadlo tak, ze mi prodejce vratil plnou kupni cenu. Bagl me tak vysel na 940Kc a za ty prachy je vynikajici :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 23. 1. 2017 21:18

Mám originál LowePro Flipside 400 skoro nepoužitý, je pro moje účely moc těžký, proto jsem v Šanghaji koupil Tendu, což je místní výrobce. Používám ho intenzívně rok, uvnitř batohu je vidět opotřebení, zvnějšku perfektní.

Za největší výhodu považuji pro mne ideální hmotnost a rozměry, cenu si nepamatuji, ale určitě to bylo méně, než za originál. Moje zkušenost je, že z Číny je kvalitativně lepší místní značka, než kopie známé značky.

Podobnou zkušenost jako s batohem mám se stativem, používám čínskou značku Sirui a jsem s ním spokojenější, než s Gitzo, je o půl kg lehčí.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 23. 1. 2017 21:35

Me se od Lowepro asi nejvic zamlouva Pro Tactic 450/350. Ale ted koukam na tu vahu a 450 vazi uz 2,6 kg, to je docela dost.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ttona 24. 1. 2017 20:43

To jsou cenné informace. Než jsem se dostal k objednávce na eBay zastavil se doma synek a ze slovy ,máš to zapotřebí, mě odsoudil k originálu od Škody. Ale i tak díky za info.
ttona
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2017 16:03

landov píše:Ja som objednal z AliExpress lowepro flipside sport 15L,tak som zvedavý, čo to bude. Cena polovičná.

Dnes batoh dorazil:
- vyzera, ze je to na 99,9% original, este aj igelitovy obal bol Lowepro,
- za cenu 57€ je to brutalny kauf,
- na to, ze sa tam vojde D500 s nasadenym 200-500 je batoh velmi maly
Obrázektemporary image hosting
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pampalabusek 3. 2. 2017 16:28

Mně dnes přišel z AE Lowepro Hatchback 22L za $35, taky v igelitovém obalu Lowepro a na batohu visačka, jak z obchodu... :-) Materiál vypadá docela v pohodě. Poslal bych i odkaz, ale teď jsem žádné batohy Lowepro u toho prodejce nenašel.
pampalabusek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 4. 2. 2017 11:07

Můžete se podělit o toho prodejce?
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 4. 2. 2017 13:38

Jen drobna poznamka. Igelit s napisem Lowepro, stejne jako ty "reklamni papirky" k batohu prilozene, nejsou znamkou originalniho produktu. I ja jsem je u batohu mel prilozene, presto je to evidetne padelek. A kdo nema prime porovnani s originalem, tak padelek skutecne tezko pozna.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků