Grafický tablet

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 11. 2016 07:54

Včera som si pozrel jedno video o uprave fotiek v LR.
Chlapik pozil tablet na úpravu. Nestretol som sa s tým a mozno by to stalo za zváženie len sa v tom vôbec nevyznám.
Mate niekto niečo podobné a ak ano na co si dat pozor pri výbere.. A ak by ste mohli nieco odporučiť budem rád.
Rozpocet okolo 100€.. Mozno bude teraz dobra zlava..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 11. 2016 08:29

Jakýkoli Wacom velikosti alespoň A5.
Ale nevidím smysl tabletu, pokud neděláš častěji nějaké retuše apod.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 11. 2016 08:34

Retus.. Kazda fotka prechádza upravou.. A je to sucast upravy..
Myslim
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 25. 11. 2016 08:43

Pořiď si spíš midi, myslím že by ti udělalo větší službu. Zařídil bych se podle toho, kolik procent (a času) z celkových úprav je průměrně u tebe retuš. Samozřejmě tě nic nebrání mít třeba obojí :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 11. 2016 08:44

Doporucis nieco.. Odkazom
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 25. 11. 2016 08:46

Používám midi2lr plugin (free) a 2x X-touch mini, většině ale myslím stačí jeden :) Má 2 vrstvy
viewtopic.php?f=1902&t=1179831&p=11362716#p11362716

Ještě se dost používá Behringer BCF2000 a BCR2000, ale jsou poměrně velký. A můžeš si vybrat spoustu dalších kontrolerů.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 11. 2016 09:21

Tablet hodně usnadní a urychlí práci pokud děláš retuše a lokální úpravy štětcem. Jinak je ten přínos minimální nebo žádný. Mám ten nejmenší a nejlehčí tablet od wacomu a jsem spokojený. Na stole moc místa nezabere a dá se snadno převážet v batohu :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 11. 2016 09:28

Retuš a tahání posuvníků v LR je rozdíl. Pokud to první, pak tablet ano, pokud to druhý, tak je to zbytečnost. To už spíš ten midi controller.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 11. 2016 09:43

Osobne som ho zrušil, retuše nerobím a na minimalistickom priestore k PC mi to zaberalo fakt veľa miesta. (Mal som dosť veľký wacom)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 11. 2016 09:43

Ale na druhou stranu chápu, že tě to láká a je to jen 100 €, takže i když by se na něj nakonec jen prášilo, nebude to moc bolet :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 25. 11. 2016 09:47

Nejenom retuše, ale i ty lokální úpravy štětcem, tam se to hodně hodí.

Ale cestu k tomu tabletu jsem si hledal celkem dlouho. Koupil jsem si ho, protože mi začal tenkrát zlobit touchpad na kterém jsem fotky dříve upravoval. No ale na tablet jsem si nemohl zvyknout. Po čase jsem zjistil, že bez toho tabletu už bych nemohl fungovat :) Trvá celkem dlouho než si na to člověk zvykne ale pak už se nedá vrátit zpět :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 25. 11. 2016 11:01

Záleží na tom jaké úpravy a jak často. A5 stačí bohatě. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 25. 11. 2016 12:08

Mám nějakej základní Wacom. Pokud ho chceš použít k retušování portrétů tak OK, jinka si myslím že ho nevyužiješ. Na retušování lidí už bych se bez něj neobešel. Jak píše dadajax, retuš lidí (portréty) a všude tam kde z nějakého důvodu pouříváš štětce, pera atd. (maskování, lokální úpravy).

Když jsme u těch tabletů, já sem na to někdy fakt guma. U toho svého nepoužívám přítlak, protože defaultně když tlačím tak dělá tlustou měkkou čáru a když netlačím tak dělá tenkou ostrou čáru. Neví někdo kde se to dá přehodit ať to logicky funguje opačně? :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 25. 11. 2016 12:18

https://www.youtube.com/watch?v=FeFOVLzDfbY&t=2s
Tu som to videl.. Jo bolo by to na retuš a funguje to na kabel alebo wifi alebo...
A zmeny na tablete sa prejavia hned v LR ako na tom videu?
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 11. 2016 12:40

A co tam vidíš?

Tablet je připojený přes usb, vlastní pero je u Wacomu bezdrátové a bezbateriové.

Jaké změny se mají na tabletu projevit? Tablet je jen jiný způsob ovládání kurzoru, místo myši.
kozakm
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků