Životnost / výdrž popruhu

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jakub.kubaaa 9. 9. 2016 11:20

Zdravim,

mnoho let jsem mel 40D spolu s 17-40 4L, v teto kombinaci byl pri noseni na krku fotak castecne sklopeny dolu, tudiz se popruh zarezaval/ohybal o uchyty na kterych drzi, nicmene nikdy jsem nemel pocit ze se utrhne.

Ted mam 6D se stejnym objektivem a nyni uz pouzivam i 70-200 4L a nekdy premyslim jestli to popruh vydrzi. V tech krajich je hodne pomackany, vypada to ze by se casem mohl utrhnout. Samozrejme to na krku nenosim stale, ale i tak by bylo jiste prijemnejsi kdyby standardni poloha popruhu byla zezadu s objektivem smerem dolu aby to bylo mene namahane.

Dalsi moznost je ze jen zbytecne plasim a popruh vydrzi vse. Mate nejake zkusenosti / rady co s tim?
jakub.kubaaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 9. 2016 18:25

Originalni popuh je prvni vec, kterou zahazuji. Dle meho je nepouzitelny, pokud jde o pohodli. Kvality bych se nebal, 17-40 ani 70-200/4 neni zadna vaha.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakub.kubaaa 11. 9. 2016 20:19

A muzes treba ze zkusenisti nejaky/nejake popruhy do budoucna poradit? Na internetu jsou jich mraky...
jakub.kubaaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 9. 2016 20:45

Vyzkoušel jsem spoustu a dle mého jsou nejlepší OP/TECH USA Super Classic Strap 3/8".
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Podivney 11. 9. 2016 22:19

Běžně nosím fotoaparát v ruce, originální popruh mám připnutý na stativu. Pokud chci mít volné ruce a občas fotit, používám Joby UltraFit Sling Strap. Lze pak nosit foťák pod bundou, „proklatě nízko". Zároveň je kdykoliv okamžitě k dispozici.
Klasické nošení na krku je docela otravné a bolela mě krční páteř.
Podivney
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků