Brašna k CSC

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pavelos 3. 9. 2016 12:44

Zdravím,

doporučíte mi nějakou brašnu na Sony A6000? Požadavky jsou následující:
  1. Do brašny se musí vejít fotoaparát s nasazeným základním objektivem + jedním objektivem zvlášť
  2. Musí se vejít peněženka, klíče, náhradní baterka k foťáku apod.
  3. Finální zavírání by mělo být přehazovací (aby vydržela i větší déšt) a ideálně na přezku, ne suchý zip
  4. Čím menší, tím lepší, nicméně přednost dávám pohodlí a praktičnosti před velikostí

V současnosti mám Lowepro StreamLine 100, která splňuje v podstatě jen bod č. 1. Není příliš pohodlná na delší nošení a hrubý materál brašny mi už odřel dvě trička.

Téměř všechny jinak vyhovující brašny, které jsem měl možnost vidět v obchodě, byly zbytečně hluboké (přizpůsobené klasickým zrcadlovkám), přičemž hloubka navíc je nevyužitelná.

Díky
Pavelos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 3. 9. 2016 13:15

Ahoj Pavelos,
jelikož jsi už vyčerpal všechny možnosti, tak se budeš muset obejít bez brašny :-(
Nevím co myslíš, že ti tu asi někdo poradí? Prostě pokud si nejsi schopen si najít
něco sám v obchodech, tak ti nezbývá nic jiného, než si brašnu nechat ušít na zakázku,
přesně dle tvých požadavků. Měj se :-)
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavelos 4. 9. 2016 01:37

Doufal jsem v odpověď typu: "Používám pro CSC už léta brašnu XY k absolutní spokojenosti".

Nejde o žádné nestandardní požadavky. Na prodejnách fotoobchodů mívají kolem 10–15 brašen, jen Heureka jich zná 350. Ale OK, nevadí, budu shánět po prodejnách, jestli obecné zkušenosti nejsou.
Pavelos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 4. 9. 2016 07:26

Ahoj, já jsem se ti ozval proto, že i když by ti někdo napsal "používám pro CSC už léta brašnu
XY k absolutní spokojenosti", tak ty by jsi ji teda koupil a až doma zjistil, že ti nesedí z toho
důvodu,že ten dotyčný má jiné požadavky než ty. Např. je tam více místa a tím pádem tobě
nebude vyhovovat, nebude ti sedět zapínání, jemu ano atd. No a tobě nezbude, než brašnu
vrátit a nebo být nespokojen (jako s tou Lowe Stream, co máš). Proto ti opravdu asi nezbude,
než nosit u sebe aparát a objektivy a zkoušet navštěvovat i obchody typu Euronics, Datart,
Markofoto, Fotolab atp. Alespoň já jsem to tak praktikoval, a mám brašny jak na zrcadlovku
tak na kompakty, přesně dle mých požadavků a představ. Samozřejmě také mi to trvalo nějakou
dobu, než jsem je našel. Tak se na mě nezlob, a držím palce ať najdeš, co hledáš :-D
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 9. 2016 08:26

Souhlasím, brašnu je nejlépe hledat v kamenném obchodě, kde jich mají dostatek skladem. V Brně např Foto-antik na Mendláku. ...Na Fuji X-E1 používám malou pistolovou brašnu Lowepro, má externí kapsu na filtry, doklady, telefon, baterie apod. Zevnitř ve víku je prostor na ploché věci jako karty apod. Dělají se různé velikosti, některé bývají vybavené pláštěnkou, pohodlně se nosí křížem přes rameno nebo na břiše na treku s krosnou a je do nich velmi rychlý přístup. V podobném duchu se dělají videobrašny, které mají kvádrový úložný prostor, a vejde se do nich tudíž víc. Nebývají ale tak pohodlné na nošení.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 9. 2016 07:50

Mne sa páčia tie, ktoré sú na stránke http://www.cosyspeed.com/
(no ešte so mnenapísal Ježiškovi ;-) )

V tejto ich reklame dokonca použili "môj" foťák :-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 5. 9. 2016 07:57

Používám Tamrac Apache 4. Vleze se mi tam například Fuji X-E2, 23mm f/1.4, 56mm f/1.2, 18-55mm f/2.8-4 a blesk Nissin i40. Plus je tam pořád místo na další drobné příslušenství.

Obrázek
Případně místo třetího objektivu se tam vlezou dva velké blesky i s odpalovačem a dvěma příjmači (YN622C)

Pokud sebou netahám tolik věcí, mám ještě menší brašnu Vanguard BIIN 21. Tu používám aktuálně nejčastěji v kombinaci s klasickým batohem, když někam jedu.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 9. 2016 11:43

Ganec píše:Mne sa páčia tie, ktoré sú na stránke http://www.cosyspeed.com/
(no ešte so mnenapísal Ježiškovi ;-) )

V tejto ich reklame dokonca použili "môj" foťák :-)


Najviac sa mi paci ta vymozenost, ze na objektivoch bezzrkadloviek netreba mat krytku, zatial co vsetci dinosauri s DSLR ju tam vzdy maju a kvoli tomu nestihnu spravit zaber... navyse sa tie reklamstinove mini-fotaciky bezpecnejsie drzia v ruke vdaka ziadnemu poriadnemu uchopu.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 5. 9. 2016 13:32

Dadajax, v čem to taháš stativy a deštníky.. uvažoval jsem jak to nějak elegantně vyřešit.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 5. 9. 2016 19:39

Zatím je tahám v pouzdře od starého stativu na foťák. Pak mám ještě takové velké pouzdro kde se vlezou 4 stativy, to mám pro situace kdy tahám sebou i konstrukci na pozadí
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 5. 9. 2016 21:21

sorry trochu OT, Dadajax ake stativy studiove pouzivas ? kludne do pm, diky.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 6. 9. 2016 15:35

Používám Lowepro Event Messenger 150. Původně jsem si myslel, že vysoká a štíhlá brašna je k ničemu, ale není to tak docela pravda :)

Do hlavního oddílu dám vedle sebe 3 objektivy (ten právě nasazený na těle dám objektivem dolů - tady je vyšší výška výhoda). Jsem schopen ke kraji šoupnout blesk/peněženku (vzal jsem si ještě jednu přepážku z jiné brašny, mám tam celkem 3 přepážky a 4 komory - jedna je ale opravdu jen na ten blesk).

Pokud jeden objektiv nechám doma, narvu tam i 1,5l PET (ale to už je dost na hraně, lepší by byla 1l láhev - pak se dá brašna i zavřít tak, že láhev nevykukuje ven.

V přední kapse mám drobnosti - poměrně dost drobností :)

A na papíry, apod. (i tu peněženku, pokud mám blesk) slouží velká kapsa v hlavním části vzadu.

Takže za mě plná spokojenost.
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 6. 9. 2016 15:42

metatron: mám 5 studiových stativů a každý jiný :D S jistotou dokážu identifikovat jen ten poslední, nejmenší: www.phototools.cz/stojan-stativ-ng-23m- ... i/d-71918/
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků