Rozdilne napeti origo/neorigo baterie

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jakub.kubaaa 3. 8. 2016 19:02

Zdravim,

k 6D jsem si koupil neorigo baterii znacky newell z obchodu film-technika. Dnes dorazila, s fotakem komunikuje i dle urovni nabiti, nicmene originalni baterie ma uvedene napeti 7,2V a tahle 7,4V. Je mi jasne ze v realu jsou ty hodnoty jine a ze fotak ma stejne nejaky svuj stabilizator, nicmene se chci zeptat jestli s tim nema nekdo zkusenosti, je to problem nebo to mam pustit z hlavy?
jakub.kubaaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod phamon 4. 8. 2016 08:36

Cest,
originalni baterie je nejspis Li-Ion a neoriginalni Li-Pol. Pokud funguje, nelamal bych si s tim hlavu...

Hezky den!
phamon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ziki 5. 8. 2016 07:54

To rozdílné napětí není dáno technologií Li-Ion nebo Li-Pol, ale prostě tím, že někteří výrobci uvádějí jmenovité napětí na článek 3,6 V (u dvou článků v baterii tedy 7,2 V) a jiní zas 3,7 V (pro dvoučlánkovou baterii 7,4 V) a na funkci tento rozdíl nemá vliv, takže tento "problém" neřešte.

PS: Ono v podstatě to jmenovité napětí je jakési dohodnuté pro nějaké standardní podmínky a když vezmete do ruky voltmetr, tak takové tam většinou ani nenaměříte. Na čerstvě nabitém Li-Ion/Li-Pol článku naměříte většinou okolo 4,2 V a na vybitém třeba 2,5 V i méně, takže elektronika fotoaparátů, mobilů a jiných přenosných zařízení si musí umět poradit s větším rozdílem napětí, než nějaké dvě desetinky voltu ;-).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 26. 1. 2017 09:40

V pondelok sa mi podarilo vytratiť pri fotení založnú baterku k c6d.. Za novu 70€ asi nedam..
Našiel som
https://m.aliexpress.com/item/326978552 ... y#autostay
Alebo
https://m.aliexpress.com/item/179365309 ... y#autostay

Mate s cinou nejake skusenosti?
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 1. 2017 10:29

https://www.elementrix.cz/www-foto-esho ... ELEMENTRIX
Aku z Alika prakticky bez záruky asi nee,jednou jsem objednával do mobilu a bylo to vyhozených 300.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 26. 1. 2017 12:17

Celkove jsem z ciny pres aliexpress nebo ebay nakoupil asi 30ks baterek do fotaku, kamer nebo netebooku a jen jednou jsem baterku vyhodil. Pri cene 150kc to bylo v pohode. Usetril jsem mnoho tisic a rozdil mezi orig a kopii byl minimalni.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 26. 1. 2017 16:34

ziki: nameras, ale musis merat pod zatazou, napatie naprazdno nie je podstatne. Ked to zatazis, tak ta baterka urcite neda 4.2v :)

3.6V je lithium cobalt
3.7V je lithium manganese

Elektronika by s tym nemala mat problem. Ak ale je standard 3.7v a vlozis sa 4.6v bude zle ukazovat dieliky, nakolko je vybita. Teoreticy moze skor odmietnut pracovat z dovodu, ze si mysli , ze je baterka vybita. Olympus myslim nema rad tie nizsie, dokonca pouziva este vyssie 3.8V

Skusenosti mam, lacne cinske baterky sa zvyknu po roku nafuknut :) .. ale moze byt, ze su aj citlive na udrzbu. Plus samozrejme castokrat biedna kapacita. Typicky EPL1 PEN Olympus baterka. Cinsky lacak .. tak do 150fotiek, po roku na vyhodenie. Original tak 400, drzi aj po par rokoch. Ale samozrejme 40e za baterku ani nahodou. Vyhoda bola, ze sa jeden cas vypredavala za super cenu.

Kvalitnu lacnu cinsku bateriu som este nevidel :) Mobil,fotak, 18650ty, atd. Na druhej strane, ked chcipne 5$ baterka, tak to nemrzi tak, ako 40-50e akoze kvalitna alternativa/ co som tiez videl/.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků