SPEEDBOOSTER - jak to funguje??

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Impressionist 28. 4. 2016 17:25

Zdravím,
jak funguje speedbooster? Ano, je spousta článků a videí, ale chtěl bych znát odpovědi přesně na mé otázky. Jak speedbooster ovlivňuje DoF?
Když mám například m43 se seedboostrem 0,7 bude DOF menší než s APS-C? Nebo udělám speedboostrem z fullframe něco jako střednní formát (co se týče DoF)
Funguje to i třeba s mezikroužky?
Jaký nejlepší (cena/výkon) pro M43?

Díky za odpovědi.
Impressionist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 28. 4. 2016 18:34

Jak funguje SpeedBooster na naznačené tady: http://www.metabones.com/assets/a/stori ... 0Paper.pdf "zredukuje" to světelný tok z objektivu na menší plochu - jako bys u obrázku použil funkci zmenšení. Díky tomu má obraz i vyšší ostrost, byť by tomu mělo být vzhledem k optickému členu naopak.

Pokud použiješ 0,7 SpeedBooster na m4/3, budeš přepočítávat ohniskovou vzdálenost i HO jak kdyby jsi měl APS-C čip. DOF tedy bude odpovídat APS-C čipu (IMHO).

Speed Booster se na FF nedělá, takže středoformát z toho nedostaneš.

Teoreticky by měly mezikroužky fungovat.

Pokud chceš adaptér, který provádí redukci a zároveň umožnuje autofocus, pak jednoznačně SpeedBooster. Pokud oželíš AF, pak existuje od Aperture jejich vlastní "speed booster", který umožňuje ovládání objektivu, ale nikoliv AF. Je ale také výrazně levnější. Opticky se mi podle ukázek zdál OK.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Impressionist 28. 4. 2016 19:28

Díky moc, já právě uvažuju o přechodu na větší formát, ale na fullframe nemám peníze (a nechi 5D mark 1, protože fotím na vintage skla, takže potřebuju focus peaking v hledáčku). Tak nevím jestli je lepší koupit A6000 nebo koupit speedbooster bez AF na mojí EM10.
U přechodu na APS-C bych musel navíc prodat všechny redukce a koupit nové.

co tenhle?
http://www.ebay.com/itm/Focal-Reducer-S ... xyOlhS-Hdl


EDIT: Takže, když mám speedbooster na APS-C tak mám jakoby větší čip než fullframe, jo? To zní skvěle
Impressionist
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 28. 4. 2016 20:08

Nemas vacsi chip, ani nahodou :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků