blesk na Pentax, Nikon, Olympus

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ANNO2077 11. 12. 2015 01:25

Ahoj
potřeboval bych poradit nějaký blesk, jako je Nissin, Nikon, Canon a spol.,
který pojede na Nikonu i Pentaxu (ttl), případně i mirrorless Fuji, Olympus, Sony, prostě někoho od výrobců ,,3rd party" co dělají univerzální blesky,
u Nissinů jsem se dočetl že jejich blesky jedou na Canon-Nikon, ale nejsem si jistý jestli na Pentax, anebo to znamená že pojede jakýkoliv blesk na čemkoliv, ale vždy jen v M režimu a že si to musim sám nastavit pokus/omyl metodou a že ttl nebude ?
prioritou by pro mně bylo Pentax + Nikon spolupráce.
pokud to nejde, tak to vlastně mohu koupit i něco levného jako je Sigma 500 ST
+ levný dálkový odpalovač pro příslušnou značku (Pentax, Nikon) na ebayi, myslim si to správně
ANNO2077
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 11. 12. 2015 09:51

:oboze :roll:
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod soowa 11. 12. 2015 10:00

Každý výrobce foťáků má TTL kontakty na jiném místě patice, takže i 3rd party blesky jsou dedikované vždy na jeden typ patice. Bez TTL jsou ale blesky přenositelné - středový kontakt sloužící k odpálení je ale na stejném místě (mně Nikon blesk na Sony fungoval, ale ne úplně bez problémů, tak jsem ho radši stejně prodal a celkem bez ztráty koupil Nissin se Sony paticí :-))
Sony α7IV | Laowa 15/2.0 | Sony 20-70/4.0 | Sony 28/2.0 | Sony 35/2.8 | Sony 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Samyang 135/1.8
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STigre 11. 12. 2015 10:20

Pokud vím (ale nevím všechno), tak systém TTL má společný pouze Panasonic+Olympus, jinak má každý výrobce svůj systém TTL, nekompaktibilní s ostatními. V manuálním režimu by měl fungovat jakýkoliv současný blesk na jakémkoliv současném foťáku. Jen SONY měla jednu dobu jinou velikost patice na blesku i sáněk na foťáku, tak snad jen na to pozor. Já používám manuální blesky Yongnuo YN560 IV a řídící jednotku Yongnuo YN560-TX - ta na frekvenci 2,4 GHz umí řídit samostatně až u šesti skupin blesků zoom a sílu záblesku. Blesk Yongnuo YN560 IV ale neumí záblesk na 2.lamelu - pokud bys to potřeboval.
http://www.aliexpress.com/item/Yongnuo- ... 18212.html
Přílohy
bleskyYN..JPG
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 12. 2015 15:38

Celkem dumyslny pristup by to byl, pod jednim nickem se na neco zeptat a pod druhym nickem delat radce... kdyby to ovsem nebylo tak strasne pruhledne.

Zdravi čokl.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ANNO2077 12. 12. 2015 23:56

tak zkusím koupit Metz a používat jej v M módu

PLunák - zapoměl jsem heslo . . :roll:
ANNO2077
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků