Spoušť na Timelapse apod

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod marty64 6. 8. 2015 22:55

Ahoj, jakou spoušť koupit, když chcete ji na timelapse, na starým fotáku, co ještě nemá time-lapse jako funkci, ale i na jiné věci, než time-lapse, byť to bude priorita

musí to fungovat s Nikon D200 a pokud možno všemi novými dx a ff (D7100 atp) Nikony,
a šlo by koupit takovou, aby to bylo kompatibilní s DSLR Pentax a rovněž Fujifilm X10?

Nikon je moje, Pentax - to maji další lidé v rodině, tak aby to bylo stejné a Fujifilm X10
to je záložní foták, šlo by koupit jedno zařízení ?

a čínu z Ebaye, či originál kupovat ?

pokud by nešlo, aby to bylo kompatibilní, tak doporučte prosím něco né moc drahé, ale dobré s prioritou na Nikon a pak na Fujifilm X10, chci dělat time-lapse na Fuji X10 a nevim jak

Děkuji
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marty64 7. 8. 2015 00:49

marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 7. 8. 2015 06:35

Já mám tuto
http://fotoextra.cz/casovaci-spoust-pix ... nikon.html a je v pohodě. Verze s canon kabelem se chtěl zbavit tady dadajax. Výhoda je že menis pouze kabel. Ale raději bych si ověřil funkčnost, fuji tam jsou staré tak nevím jestli jde i s bezzrcatky
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 7. 8. 2015 07:18

Ta Canonní verze funguje s Fuji foťáky, teda alespoň s některými. U X10 si nejsem jistý, jestli má vůbec vstup na dálkovou spoušť. Jinak mají Fuji takový ten klasický jack konektor pro spoušť, stejně jako nižší verze Canonu. Viz tenhle kabel: http://fotoextra.cz/nahradni-propojovac ... canon.html

Tak kdybys měl zájem, můžu ti tu svou spoušť prodat za pětikilo a kabel pro Nikon by sis dokoupil. Mám ji asi tři roky ale leží mi skoro celou dobu v šuplíku, nemám pro to využití a teď už foťák stejně ovládám raději přes wifi. A intervalometr má foťák už zabudovaný :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty64 16. 9. 2015 19:34

ahoj
průšvih,
tak sem tu spoušť koupil, ale přišla a samozřejmě tam nepasuje, v čínském návodu je napsáno cosi o D5300, 7100 Nikonech, myslím že jsem podobný konektor viděl na D5000 když jsem tam chtěl připojit USB mini a nedařilo se mi to zasunout, konektory jsou podobné
(mimochodem ten D5000 žádný usb výstup nemá ! je něco stejného u D5300 nevíte ?)

existuje nějaká redukce, anebo to prostě budu musit jen s novým tělem použít, kde je případně umístěný u D200 konektor ? na straně je dole USB out a pod dalšíma dvířkama DC a AV, asi video výstup jack, pak vim že na boku je na blesk,je tam někde ještě nějaký konektor ?

asi nebude zbývat nežli koupit nějaký D5200, D5300 nebo D7(1)00
můžu se zeptat, nevíte čim se liší ? vím že nemá AE ostření v těla, čím dalším se ještě liší ?
zajímá mne hlavně
- velikost a zvětšení hledáčku - jsou obě řady stejné, nebo jiné
- autofocus, body + nějaké funkce, je řady Nikon D5xxx ošizena ? má ,,dynamické af"
tj. sledování pohybujícího se objektu a přeostřování jako to má nový Canon D5 řady který jsem si zkoušel před nedávne ? tato funkce mi u D200 chybí, je to tak trochu jedíná co mi chybí
- výdrž na baterie, stejné jsou ?

díky
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 17. 9. 2015 06:50

D200 má jestli se nepletu konektor jako D800.
Co mrknout do návodu k D200? USB zde fungovat opravdu nebude

-- 17. 9. 2015 07:53 --

Půl minuta se strejdou googlem
Obrázek
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty64 17. 9. 2015 13:08

a teď kvízová otázka - má to stejné množství pinů jako D800 akorát jiný konektor (tvar), je nějaká redukce ? mimochodem nedaří se mi to odchlípnout, ten vsutp na přední straně, ani vytočením ani jinak . .
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zdenek D 18. 9. 2015 06:48

Kabelová spoušť na řadu Nikon D 200 a výš má 10ti pinový konektor, je stejný u D 300, D 700 a předpokládám že i u řady D 800.
Jestli máš zájem , mám jednu novou za cenu 160 Kč

-- 18. 9. 2015 07:51 --

Zapoměl jsem, krytka konektoru je u D 200, šroubovací, klasický pravý závit takže povoluješ proti směru hodinových ručiček..
Zdenek D
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků