Manfrotto MVH500AH

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kozel.S 5. 8. 2015 11:39

Zdravím všechny.
Potřebuji radu. Při začátsích focení a natáčení jsem si pořídil stativ Velbon SHERPA 5370D. Stativ je dost masivní a pevný a na focení perfektně stabilní, ale hlava při natáčení není úplně ideální a jelikož má stativ vyměnitelnou hlavu, tak jsem se začal poohlížet po videohlavě.
Jelikož nejsem zrovna bohatý a natáčení je spíš koníček jak živnost, tak jsem se poohlížel po levnějších variantách a nejvíce mě do oka padla hlava Manfrotto MVH500AH.
Máte s touto hlavou nějaké zkušenosti? A jak si myslíte, že bude sedět se stativem?
DSLR mám Canon 60D a převážně natáčím objektivem 18-135mm STM.
Děkuji všem za jakékoli připomínky.
Kozel.S
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 5. 8. 2015 15:10

A co tocis ze potrebujes video hlavu?
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozel.S 5. 8. 2015 16:14

Skolni vystoupeni, krouzky, akademie. Mati pracuje na zakladce, tak jim delam skolniho fotografa a kameramana. Ale chtel jsem zkusit i nejake jine zabery azacit experimentovat s kratkymi filmy. Doted jsem hodne delal s hudbou, strihal na tyto vystoupeni hudby a ruzne mixoval, tak zvukovou stranku zmaknu. Se strihanim videa jsem v zacatcich. Ale i na tech vystoupenich je ten pohyb fotohlavy obcas trhany a ne uplne plynuly.
Kozel.S
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jizapo 5. 8. 2015 17:50

Mám Manfrotto 701HDV a max. spokojenost. Jen je docela těžká, na nějaké dlouhé přenášení to není. Připevnění je stejné jako většiny hlav 3/8 šroub. Takže s upevněním na stativ by problém neměl nastat. U té 701HDV jsou krom toho zespodu ještě 3 červíky, aby se dala zaaretovat proti případnému vyšroubování, což při otáčení kamerou by mohlo nastat - hydraulika brání rychlému otáčení a to může způsobit uvolnění ze závitu.
jizapo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 5. 8. 2015 18:49

Pak to poradim. Ze stativu udelas bud staticky zaber nebo svenk. Svenk se nepouziva. Pouziva se strih mezi kamerami. Pokud budes zabirat skolni vystoupeni, jed na dve kamery. Jednu staticky na jeviste a druhou mej na monopodu a pobihej kolem a delej detailnejsi zabery. Pak to prostrihej a mas vysledek za ktery se nebudes stydet.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozel.S 5. 8. 2015 20:31

U menších vystoupení by to takhle možná šlo, ale na větších, hlavně akademiích jsem rád, když příjdu dřív, najdu dobrý místo a tam okolo mě nechodí moc lidí.
Většinou se to realizuje v tělocvičně, takže žádný pódium a jeviště, ale rovná plocha s židlama a plně vepředu jsou madrace z tělocvičny, pro malé diváky. No a hned za madracema je v podstatě už jeviště. Takže tam by pohyblivá kamera byla realizovatelná maximálně pomocí ramena na kterém by byla kamera umístěna a já na kraji bych ovládal akorát rameno.
Hlavně lidi se tam mačkají, jsou neohleduplní a myslí si, že když příjdou uprostřed vystoupení, tak se můžou prorvat až úplně dopředu a natáčet se svým mobilem video a vůbec jim není blbý, že vrazí hlavu přímo před objektiv.
Kozel.S
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jizapo 5. 8. 2015 21:20

Kozel, máš neskutečnou pravdu. Přesně tohle jsem si zažil. Chlap během záběru si stoupnul 0,5 m před objetiv a rozčílil se, že jsem ho bacil do zad. Jediná šance, stativ a policejní páska a dva nekompromisní vyhazovači. ;)
jizapo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozel.S 6. 8. 2015 07:26

Občas, abych na takovýchto vystoupení našel dobrý místo, tak si musím stoupnout tak, že i ohnisko 18mm je málo široký :-D
Nejlepší by bylo zbudovat nějakou místnost, která by byla určena pouze pro tyto představení, jako ji maj v sousední škole.
Bohužel nejsem jediný, kdo má problém s pozicí. Zvukař, který sedí nakraji "pódia" směrem k divákům a je v úrovni reprobeden také není moc šťastné řešení.
Každopádně, abych se vrátil k tématu, tak s hlavou MVH500AH konkrétně nikdo zkušenosti nemá? Někde jsem četl, že by snad neměl být pohyb tak plynulý, ale za tu cenu si říkám, že by měla chodit parádně.
Kozel.S
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jizapo 6. 8. 2015 15:09

No teď jsem se díval a ta hlava co uvádíš je nástupcem té o které jsem psal. Takže bych se toho určitě nebál. Pokud nemáš kameru 5 a více kg. Tak je to úplně v pohodě. Rychlost pohybu hlavy jde krásně nastavit a drží to. Pokud to chceš mít bez pohybu, tak horizontál musíš řádně dotáhnout, jinak se sama vrací do nulové (vodorovné) roviny.
jizapo
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků