Dálkové odpalování systémových blesků - CANON

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod atrsakr 28. 4. 2015 09:06

Dobrý den ve spolek,
chtěl bych poprosit o radu jaký systém pořídit na dálkové odpalování blesků. Fotoaparát je Canon 5D. Vlastním 430EXII a přikoupil jsem 90EX v domění že mi bude opticky odpalovat právě tu 430tku, ale můj foťák nemá grafické menu abych mohl nastavit 90EX jako master.
Foťák měnit nechci, jediná funkce která mi chybí je řízení blesků.
Díval jsem se na pár řešení, chtěl bych mít:
1. HSS - abych nemusel monotovat ND filtr,
2. synchro čas aspoň 1/180,
3. E-TTL
4. počet blesků 3x
5. Cena něco kolem 1000,- za vysílač + přímač, další přímače tak kolem 500,-?
6. Kompatibilita s novými foťáky jestli jde něco takového vůbec zaručit...
Díky za vaše komentáře.
atrsakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 28. 4. 2015 09:16

Yongnuo YN-622C set. např:
http://www.4studio.cz/bezdratovy-radiov ... o-yn-622-c
Je ještě verze 622C-TX s displejem.

Jinak za tvojí cenu těžko, když chceš HSS a TTL. Tohle je zřejmě nejlevnější a nejlepší řešení s požadovanými vlastnostmi.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 28. 4. 2015 09:26

HSS a TTL v páre do 1000 Kč - nemožné. Dvojica YN622 vychádza okolo 80USD čo je ďaleko za 1000 Kč.

Ale v každom prípade je to najlacnejšia možnosť pre HSS a TTL.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomkuklik 28. 4. 2015 10:26

Taky se přikláním k 622C + 622C-TX. Jednoduché a spolehlivé řešení.
tomkuklik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atrsakr 28. 4. 2015 10:46

Díky moc za tip! Měl jsem tušení že za litr to neuvařím.
Nicméně s tím že můj stařeček canon 5d nemá grafické menu pro nastavení blesku, jak se bude chovat blesk v TTL? půjdou nastavovat skupiny?
atrsakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 28. 4. 2015 11:02

Právě to řeší verze TX s dispejem, pro jistotu zkontroluj kompatibilitu s 5D.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atrsakr 28. 4. 2015 17:48

takže abych si to shrnul navrhujete následující:
http://www.4studio.cz/bezdratova-ridici ... yn-622c-tx
s displayem - kvůli chybějícímu menu na mém canonu a dále pak potřebuju:
http://www.4studio.cz/bezdratovy-radiov ... 622-c#tb=1
2x odpalovač/vysílač - kdybych měl to menu ve foťáku tak mi na jeden blesk stačí tutoto.

Fíha ale to jsou 4+ tisíce :)
1. Souhlasí nebo jsem něco diletantsky přehlídl?
2. Jaká by byla alternativa (rozuměj nejlevnější možná) pro čisté odpálení blesků tzn. manuál (a HSS natvrdo nastavené na foťáku - jestli to teda jde v manuálu ale nevidím důvod proč by nešlo...).

Díky že se mnou ztrácíte čas...
atrsakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 28. 4. 2015 18:02

1. Na ebay bys to sehnal asi levněji.
2. Ty nejlevnější, tzn. manual odpalovače myslím HSS neumí. Ale máš pravdu, hledat se mi to za tebe nechce:) (není problém si vyhledat v shopech manuální odpalovače a podívat se jestli tam uvádějí HSS)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomkuklik 28. 4. 2015 21:38

A nestačil by kabel a všechno nastavit na blesku?
tomkuklik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 29. 4. 2015 08:25

HSS natvrdo nastavené vo foťáku - čo tým myslíš? HSS má zmysel jedine vtedy, keď o ňom vie aj blesk. Aj budeš mať nastavený na foťáku v manuále čas kratší ako x-sync a blesk o tom nebude vedieť, tak sa nebude vedieť zosynchronizovať s expozíciou.

Ak si kúpiš odpaľovače za 5 korún, tak musíš zabudnúť na TTL a HSS a teda aj na fotky s kratším časom ako x-sync. YN622 je najlacnejšie riešenie. Nič lacnejšie neexistuje.

Jednoducho chceš príliš veľa funkcionality za príliš málo peňazí.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod atrsakr 29. 4. 2015 09:26

kabel ne. Kdybych fotil jen doma tak ok, ale jinak je to brutal nepohodlne.
Calven, ja teda HSS nastavuji na blesku, ne na fotaku, jen jestli to neni tim mym starym canonem :) nicmene jestli nejde nastavit xsync < 1/200 (limit meho fotaku) s lacinyma odpalovacema tak je to dost blbe. Kouknu jeste na net.
atrsakr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 29. 4. 2015 09:39

Áno... Ale v HSS je aj komunikácia medzi foťákom a bleskom. Musia spolupracovať a na to slúži TTL.
Nastaviť čas kratší ako 1/200 pôjde - sám som to skúšal a funguje to. Lacné Cactusy umožňujú nastaviť až 1/8000. Ale blesk sa odpáli len raz a nie v režime HSS (tedá séria zábleskov) a tak dostaneš na fotke osvetlený len pás, nie celú fotku.

Opäť opakujem to, čo tu už bolo povedané asi 4x - pre podporu HSS a TTL nič lacnejšie ako YN622 nenájdeš.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 20. 8. 2015 06:49

Kluci mám dotaz.
Používám postarší odpalovače Yongnuo CTR-301P na Canon 5D Mk II a blesk Canon 580EX II.
Mám trochu problém se synchronizací závěrky. Na čas 1/160 jsem se nedostal snad nikdy.
1/125 nějakou dobu funguje a teď už jsem musel mít 1/100 jinak byl černý pruh. Není to tak dávno co jsem v odpalovačích měnil baterky. Nevím jestli nejsou už nějaké špatnější z obchodu.
Myslíte, že na ty časy má takový vliv stav baterek, ať už ve foťáku nebo v odpalovači?
Nebo jiná zkušenost?
smikoto
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků