Baterie do externího blesku

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod WK3R 25. 1. 2015 14:28

Rád bych zeptal, jestli nemáte nějaký dobrý tip na baterie + nabíječku (do SB 700). Zlatá střední cesta je správná volba :-). Máte osobně lepší zkušenosti s NiMH nebo Li-ion? O rozdílech mezi typy jsem četl, spíš mi jde o slovo z praxe. Díky
WK3R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 25. 1. 2015 14:46

Když jsem kupoval SB-700, doporučili mi k nim Sanyo HR3UWXA, doporučené pro profi užití. Mají sice jen 2400 mAh, ale nízký vnitřní odpor a z toho pramenící nízké samovybíjení, takže je mám třeba i několik měsíců v blesku a neřeším dobíjení před akcí. Na SB-800 mám nějaké z Datartu, mají 2700 mAh a nepoznám rozdíl (SB-800 má vyšší směrné číslo).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 25. 1. 2015 15:31

Pouzivam tyto:
Obrázek

Predtim tyto:
Obrázek

A jeste predtim nejake Energizer. S temi Eneloopy jsem spokojeny, zadna vlastni mereni nemam, po netu se vali ale spousta testu, kde vychazeji pravidelne nejlepe.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 25. 1. 2015 15:45

tiez pouzivam tie cierne Eneloop. Mam ich v blesku, ktory som po pol roku vytiahol z brasne a eneloopy stale drzia !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Raven007 25. 1. 2015 16:11

Cau, z maleho vnitrniho odporu rozhodne neprameni nizke samovybijeni. To je dano pouzitou technologii. Hledej termin "LSD".
Zde zminene clanky jsou vsechny pouzitelne a rozhodne s nimi nepochybis. Pokud ovsem chces clanky se stejnou kvalitou a parametry za zhruba polovicni cenu tak doporucuji tzv. TRONIC z naseho oblibeneho obchodniho retezce Lidl :-)
V akci byva ctyrkusove baleni za cca 90Kc. Je ovsem potreba si dat pozor, aby to byly opravdu clanky s nizkym samovybijenim (LSD). Byva na nich napsano "prednabite" nebo neco v tomto smyslu. Posledni varka byla uz s kapacitou 2300mAh. Testoval jsem dlouhodobe (cca 1 rok) a porovnaval s jinymi clanky stejne technologie (eneloop, recyko, imedion). Nepozoroval jsem zadny rozdil snad jen to to, ze Lidl clanky opravdu splnovaly nebo prevysovaly deklarovanou kapacitu!
Co neni pravda u zadnych techto clanku je udaj o poklesu naboje po roce skladovani. Rozhodne to neni vyrobci recenych 15 proc. Dle meho mereni zustane v baterkach cca 50-60 proc. Ale i toto je skvely udaj.

S pozdravem Raven

P.S. jinak celkem zbytecne zalozene vlakno, toto je vsude omilano 1000x
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 1. 2015 18:02

Ty moje jsou ty samé jako ty od Petra Luňáka. Ty černé Eneloop. Sanyo Eneloop. Jen mají větší kapacitu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod snopa 25. 1. 2015 18:34

Nižší vnitřni odpor znamená, že se dají nabíjet větším proudem aniž by docházelo k vnitřnímu zahřívání nad limitní teploty. Ale chytré nabíječe si dokáží teplotu ohlídat.
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raven007 25. 1. 2015 19:05

Nizsi vnitrni odpor znamena predevsim tvrdsi zdroj napeti...
O nabijeni tu snad prvoplanove az tak nejde.
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 25. 1. 2015 19:22

To je pravda, ale význam to má např. pro modeláře, kde cucají z aku proudy okolo 20A, pro fotografa do blesku je to nepodstatné. Rychlejší nabití více upotřebí. ;-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raven007 25. 1. 2015 19:32

Jo, souhlas. Az na to, ze modelari s NiMh moc neletaji...
S pozdravem Raven
Raven007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod WK3R 26. 1. 2015 12:14

Děkuji za odpovědi :-) podívám se asi po těch eneloopech a hurá zkoušet.
WK3R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 26. 1. 2015 16:04

Ja taky ty cerne .. uz jich mam asi 10 sad a dobry
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flayer 31. 1. 2015 11:51

Mám 2 sady bílých Eneloopů a spokojenost, kvůli dalšímu blesku chci přikoupit ještě 2. Předtím jsem používal Panasonicy a taky nebyly úplně špatný.
Flayer
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků