stativ SLIK nebo Triopo

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Brejby 1. 10. 2014 17:13

Dobry den, prosim Vas mohl by mi nekdo poradit jaky stativ jsi mam koupit. Mam dva adepty a neumim se rozhodnout SLIK Pro 340 DX, Stativ Triopo GT-3128 + NB-1S kit nebo Stativ Triopo MT-128 + NB-1S kit. Poradi mi nekdo prosim po pripade jiny typ. Dekuji moc
Brejby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Allydamm 2. 10. 2014 12:33

Tak jen nástřel z vybraných SLIK Pro 340 DX, protože si zajdeš ke Škodovi vyzkoušíš si ho se svojí sestavou a popovídáš si o stativech s obsluhou. Je nejlevnější a taky samozřejmě, že stativ s otočným zámkem bych mít nemohl .-)

S strohý jsem protože ten správný stativ je až ten druhý a podle dotazu jsem nabyl přesvědčení, že tohle bude tvůj první.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Brejby 2. 10. 2014 14:15

Hadas spravne je to muj prvni stativ tak bych chtel nejaky kvalitni. Takze podle odpovedi mi radis at jsi koupim Triopo. Jeste jsem se dival na znacku Manfrotto. Jsem stastny za kazde rady.
Brejby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 2. 10. 2014 14:27

Ja koupil triopo MT-128 + NB-1S a jsem zatim spokojeny. Je pevny, s relativne malou transportni delkou, na to co potrebuji mi staci. Fungoval dobre s NEX+55-210mm a funguje dobre i s FZ1000. Kdybych nechtel co nejmensi transportni velikost pri zachovani max.vysky a pevnosti, klidne bych vzal ten zakladni stativ a k nemu lepsi hlavu treba i tu NS-1SAkorat bych popremyslel jestli bych si znovu kupoval hlavu s rychloupinaci destickou, umisteni slotu pro SD kartu mi neumoznuje ji vytahovat s fotakem na stativu. Na moji praci ji ani nepotrebuji. Dokoupil jsem si na ebay za dvacku adapter 1/4" female - 1/4" male. Jeste nedorazil, tak uvidim jestli bude mit vliv na stabilitu sestavy, snad ne. Za to mi umozni doma vytahovat kartu ikdyz bude fotak na stativu, venku to potrebovat nebudu.

Co dulezite nepises, pro jaky fotak to bude? Cim vetsi, tim by mela byt i hlava vetsi a pevnejsi. Prece nebudu doporucovat stejny stativ pro mensi CSC a pro zrcadlovku.

Jeste mi neda se nezeptat, pro chces tento karbonovy stativ triopo? Ted koukam, ze je stejne velky a tezky jak ten muj a je 1300,- drazsi! Je ten karbon pevnejsi jak horcik.slitina? Bude tam rozdil odpovidajici cene?
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Brejby 2. 10. 2014 15:02

Ten karbonovy jsem mel tam jen ze je lehci. Mam Nikon D500 a objektiv 18-105, 55-300. Triopo je pro mne favorit ale cetl jsem nekde ze se tezce pritahuji nohy. Tak ze rikas kdyz jsi koupim triopo tak neudelam chybu.
Brejby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 2. 10. 2014 15:08

Nevim co znamena, ze se tezce pritahuji nohy. Mechanizmus je proti roztahovani noh :D pojisten zapadkama. Jde to trochu hur, neni tam moc velka vule, ale aspon to nepusobi lacine a je to pevne snad to i vydrzi. Slik neznam, asi nebude spatny, ta hlava bude IMHO dulezitejsi. na karbon bych se vyprdnul, kdyby vazil 800g to je jina ale je stejne tezky jako horcikove slitiny tak za co vubec priplacet? Mozna to uz neplati, ale karbou byval vzdy vic krehky a nachylnejsi na " urazy".
Naposledy upravil kultus dne 2. 10. 2014 15:10, celkově upraveno 1
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 2. 10. 2014 15:09

To je jako v aktuální reklamě s autem, jak se ptá řidiče na jakou dovolenou má jet. Jak by mohl někdo radit když nic neví. :-)

Půjč si stativ od někoho ze svého okolí, až s ním něco odfotíš poznáš co potřebuješ nebo minimálně budeš moci položit dotazy.

I Manfrotto 055XPROB je pěkný základní stativ co unese kde co, ale k čemu by byl když zjistíš, že ty 3 kg prostě nosit nikdy nebudeš a bude ležet roky jen ve skříni. Atd. atd. Ta návštěva fotoobchodu a pohovor s odborníkem byla opravdu rada, kterou může nahradit jen tvá osobní zkušenost.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Brejby 2. 10. 2014 15:17

Dekuji moc za rady. Stativ jsem mel pujceny, byla to HAMA. Chci prave mensi at jde pripevnit treba k batohu. U nas jsem byl navstivit foto prodejnu a pobavily jsme. Meli doporucovali mi tam znacku Triopo a mel jsem ji vybranou. Pak jsem jeste narazil na znacku SLIK a na netu ji taky chvalili. Tak jsem si rikal ze zkusim napsat na forum jake kdo ma zkusenosti.
Brejby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janeiro 2. 10. 2014 20:42

Triopo neznam, ale koupil jsem si toho Slika u Skody. Je to Japonec, zadny Cinan, ve slozenem stavu pekne mala vecicka, idealne se nosi podel batohu. upinaci desticka je pomerne mala, ale zrcadlovku se zoomem (16-85) zvladne v pohode. zadny plast, vse kovove, kloub po utazeni drzi docela pevne. Kdyz se vytahnou nohy, tak to zase takovy prcek neni. Na profi foceni to neni, ale jako turisticky stativ na batoh idelani. Zatim naprosta spokojenost
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 3. 10. 2014 15:14

No kdyz vidim tu cinsku kvalitu zpracovani u triopa, si rikam ze by mohla zavidet lecktera osvedcena znacka v dane cenove kategorii.
Naposledy upravil kultus dne 3. 10. 2014 19:05, celkově upraveno 1
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lorenzo pipe 3. 10. 2014 16:10

Di to Triopa, a nakonec možná skončíš u Gitza, nebo lépe Feisolu (tím bylo myšleno "druhý stativ"). Lépe, protože za půlku nabízejí to samé nebo více.
Jinak já začínal na Manfrottu 055XPROB a opravdu, ty kila musela jít dolu, a Triopo byl taky na seznamu, zkoušel jsem je v prodejně a byly srovnatelné s tím Manfrottem.
Nejlepší stativ bude stejně ten, který budeš mít zrovna u sebe ( tak jako kdysi ty 2 plechovky piva na které jsem položil fotoaparát 8-) ).
Na prvním stativu, co koupíš poznáš, co ti vyhovuje a co ne, a na druhém vychytáš, co ti nevyhovovalo a najdeš jiné zádrhely, protože budeš zvyklý zase na jiné věci z prvního stativu... ideál neexistuje.

Edit: jinak ty karbony pokud sou stejně těžké jako hliník, pořád mají tu výhodu, že mají větší tuhost, nosnost, a lépe zvládají pohlcovat vibrace, hlína se "déle klepe". Zase jsou prý kapánek křehčí, hold nemůžete s nima házet po kamenech jako by to byla kovadlina.
lorenzo pipe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Brejby 3. 10. 2014 17:40

Dekuji, dival jsem se na Feisol a vypadaji dobre akorat jsou ted pro mne drahe :( :( :(. Nej spis asi zkoncim u Triopa. U Manfrottu jsem cetl ze maji za se lepsi provedeni nez Triopa tak nevim. Jeste se rozmyslim jestli priplatim za karbon. Jinak jsem rad za kazde rady.
Brejby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kultus 3. 10. 2014 19:03

Podle mne tech 1500,- navic za ten karbon nestoji, skoc do nejake prodejny at to hned vidis a muzes zkusit. Mozna koupis uplne neco jineho. Nechci delat reklamu, ale v megapixelu v Brne meli snad od kazde bezne znacky nejake ty stativy. Jestli tam umi i poradit to nevim, ja mel vzdycky svou hlavu a byl jsem uz nachytrenej z netu ;) ale zkusit si to umis i sam.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lorenzo pipe 3. 10. 2014 20:11

V prodejně je napytel že tam je dlažba, na té se rozjedou nohy každému stativu. Nejlepší je dát na stativ fotoaparát s tvým nejdelším sklem, ťuknout do nohy někde uprostřed prstem a koukat v hledáčku jak moc se klepe obraz a jak dlouho. Dále vzít za 2 nohy a zkusit torzně stativ zkroutit kolem svislé osy.
Ale s citem!
A rozhodně vem stativ s hroty, pokud budou vysouvací z okolní gumy taky dobře.
U těch levných bude asi rozdíl hliník/karbon minimální, ale nezapomeň, že pokud budeš brát lehký stativ, tak ho už musíš i dodatečně zatížít (sestava stativ hlava co váží 3 kila neměla v podstatě problém, 2kila snad taky nebude mít, ale jak to má už dokupy 1,5 kg tak už to dodatečné zatížení chce v jistých situacích, jako naplno vytažené nohy a tak), tedy je to lepší.
A pokud bude mít ve stejné váhové kategorii karbon větší nosnost, neváhal bych. Apropo k nosnosti, ber stativ co má dvojnásobnou nosnost než tvoje nejtěžší sestava, budeš mít zaručeno, že nebudeš mít problém.

A neboj finance jsou brzda nás všech.
Zajdi si stativy ošahat, poznáš který je lépe zpracovaný a dej na svůj pocit.
lorenzo pipe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Brejby 3. 10. 2014 20:35

Prosím Vás, tak Jaký byste mi tedy poradily prosím ;-). Budu rád za tipy. Zatím mě to láká docela Triopo. V pondělí bych jsi chtěl objednat pokud možno stativ. Dekuji moc

-- 3. 10. 2014 21:38 --

Myslím že ví tu máte víc zkušenosti než já. Dekuji moc
Brejby
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků