Stativ do zacatku

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bajinka14 22. 7. 2014 19:53

Shanim stativ, nejaky lehci. Nejvetsi problem je ale ten, ze jsem vozickar a tak nevim jak by se mi se stativem pracovalo.
Predem dekuji za rady.
Bajinka14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 22. 7. 2014 20:48

Neuvedl jste stupeň vašeho postižení. Jestli jste na vozíku trvale nebo se můžete sám třeba s pomocí holí zvednou a i omezeně pohybovat. V tom případě libovolný stativ.

Pokud ne, tak jestli mohu doporučit, zkuste si nejdříve od někoho libovolný stativ půjčit a vyzkoušejte jak se dostanete k očnici fotoaparátu. Viděl jsem vozíčkáře, který právě z tohoto důvodu používal monopod přitažený pásky k vozíku.

Jen si dovolím připomenout, že za lehkost se více platí a ve vašem případě asi stativ nebudete přenášet, tak si myslím, že váha stativu nebude tím hlavním kriteriem.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajinka14 23. 7. 2014 03:26

Jsem bohuzel na voziku trvale. Ovsem pohyblivost ruk a celeho tela je v pohode, jen ty nohy nefunguji. Ten napad s monopedem je zajimavy. Bohuzel si stativ nemam od koho pujcit, nikdo v okoli se stativem neni.
Bajinka14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 23. 7. 2014 10:23

Myslím, že by to nemusel být problém. Tady se bude určitě hodit komponovat přes displej tedy živý náhled u zrcadlovek. Neuvedl jsi jaký máš fotoaparát a objektivy, takže konkrétní typ neporadím. Ale stativ je zrovna typ věci, kterou bych bez obav koupil z bazaru. Pokud máš kompakt, netřeba bytelnost stativu příliš řešit postačí něco levného. Pro zrcadlovku a zvlášť pokud k ní máš nějaký těžší teleobjektiv, už je potřeba vybírat svědomitěji a koupit opravdu něco pevného.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AndrewJ 23. 7. 2014 13:03

Na vozík může být fajn nějaký Gorillapod. Jeden náš zákazník to tak používá (gorillapod omotaný přímo kolem jednoho madla na vozíku..) Na Samsung ST30, který je uveden v popisu by stačil i ten základní

http://www.megapixel.cz/joby-gorillapod
AndrewJ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bajinka14 26. 7. 2014 14:31

Abych tedy ujasnila, nyni mam Panasonic FZ50, ktery mam zapujceny od strejdy a pravdepodobne mi zustane dlouhou dobu. Takze by to byl stativ pro FZ50.
Bajinka14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 26. 7. 2014 17:38

Stativ se obvykle nekupuje k danému fotoaparátu, ale s výhledem dopředu.
Pokud tedy chcete ve focení pokračovat, tak bych doporučil stativ s nosností od cca 6 kg. Nový funkční stativ včetně hlavy se dá koupit za cca 1800 Kč popřípadě sledovat inzerci na http://www.paladix.cz/bazar/index.php?b ... &wq=&uid=0
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajinka14 26. 7. 2014 18:33

Šel by v mém případě použít GorillaPod?
----------------
Barbora Skopalová
Bajinka14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yorg 26. 7. 2014 20:16

Podívejte se sama tady http://www.gorillapod.cz/
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajinka14 27. 7. 2014 08:06

Ja bych tedy navrhovala GorillaPod Hybrid nebo GorillaPod SLR-Zoom + Ballhead.
Bajinka14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bajinka14 27. 7. 2014 17:56

----------------
Barbora Skopalová
Bajinka14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 27. 7. 2014 18:21

Už jsi přemýšlela, jak to k tomu vozíku připevníš?
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bajinka14 27. 7. 2014 19:10

Vzdyt ten stativ nemusim k voziku pripevnovat. Staci kdyz ho pred vozikem rozlozim a postavim, myslis ze by to neslo?

-- 27. 7. 2014 20:24 --

Ted me napadlo ze Biggles ma mozna pravdu. Napadlo me ze lepsi by byl monopod, co na to rikate?
Bajinka14
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 27. 7. 2014 19:26

No určitě šlo, to záleží na tvé pohyblivosti ;-) Proto se ptám, jestli si přemýšlela o připevnění na vozík (a měl jsem dodat, že jestli si přemýšlela nad manipulací obecně).
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bajinka14 27. 7. 2014 19:31

Proto pisu o tom monopodu
Bajinka14
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků