Jaký doporučujete fotobatoh?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kultus 19. 7. 2015 17:21

Zdarec, potreboval bych trochu poradit. Chtel bych novou vetsi brasnu na Panase FZ1000, ktery se mi podarilo jeste vrazit do brasny po Sony NEX-5R, ale po koupi masivnejsiho ramenniho popruhu se mi to tam uz fakt nevleze. Zaroven ale pokukuji po nejakem turistickem batohu pro obcasnou turistiku. Napadlo mne jestli to nespojit a koupit rovnou nejaky stredne veliky fotobatoh, ktery by mi slouzil jak pro tahani male fotovybavy (FZ1000 + 3x filter + popruh + obcas stativ=proste nic velkeho), tak beznych veci jako nejake jidlo, lahev s vodou, osobni veci...atd. Zajimalo by mne jestli to z pohledu ceny a prakticnosti neni uplna blbost. Zatim jsem si vyhlidl Vanguard 2GO 46 jako takovou streni cestu za 1500,-. Libi se mi rada Up-RISE II, ale to uz je pri dane velikosti 45-46 pres rozpocet. Budu rad kdyz mne nekdo zkusenejsi navede, jestli na to nejdu spatne a precejen nebude lepsi koupit turisticky batoh a na fotak nejaky neoprenovy navlek. Na tom vanguardu se mi libi rychle vytazeni fotaku z boku, vnejsi sitka na lahev nebo stativ a jeste dost mista na dalsi bezne veci kdyz mam relativne chudou foto vybavu co v tom batohu nezabere tolik mista. Predpokladam, ze ty vnitrni "schudky" a predely co tam jsou muzu vsechny vytahat a upravit si to k obrazu svemu. Do obchodu se teprve chystam tak predem dik za nejaky koment.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod celim 20. 7. 2015 08:37

Tak já zrovna také řeším fotobatoh. Bohužel co není příliš včelké a je lehké, tak tam se mi zase vše nevejde. Vzal jsem si svoje objektivy a zašel ke Škodovi a zkoušel. No a to co jsem si vybral na fotkách, ta to mi v praxi nevyhovělo. Tak si asi nakonec žádný batoh nekoupím a využiji co mám. Zatím jsem to řešil tak , že objektivy jsem měl v báglu a na krku zavěšené pouzdro pistolového typu se základním zoomem. Futrál má poutko na opasek, takže jsem skrz něj provlékl přesku bederního pásu a připínal k břichu. Dá se s tím jezdit i na běžkách(provozuji různzimní přejezdy hor). Nyní zvažuji ještě koupi menšího vycpaného báglíčku na objektivy, který bych v tom báglu na zádech nosil. http://www.dx.com/p/multi-function-padd ... ayk_uV_55E
Ona když se vyskytně fotka vyžadující jiný než základní zoom, tak už stojí za to zastavit a sundat bágl a věnovat se tomu. To pistolové pouzdro vozím i na kole(a najezdil jsem s ním již tisíce kilometrů. Jen jsem udělal tu věc, že jsem poutkem protáhl opasek, který mi zajišťuje, že se mi foťák za jízdy nehoupe na břiše, ale drží na zádech a když chci fotit, tak to jen přesunu na břico aniž bych slézal z kola a hledal nejdřív o co je opřu. Objektivy mám v brašně na nosiči. Prostě jsem zjistil, že nenajdu batoh vhodný na všechny aktivity.
celim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 20. 7. 2015 10:11

Dik za zajimavy pohled. Ja zase tak moc akcni nejsem. Doted jsem fotak tahal v brasne, vytahl, fotil a s vyhledem na dalsi foceni drzel v ruce at ho nemusim kazdou chvilku tahat z brasny. Dlouho mi to nevadilo, az mi jednou na ebay padl do oka ten ramenni popruh pro "rychle foceni" kdy nosim fotak poveseny u pasu a az je treba, sahnu po nem a mam ho behem pul vteriny u oka. Jinak mam obe ruce volne. Akorat se mi uz vsechno nevleze do te male brasny. Vetsi brasny mi uz prijdou i drahe i neprakticke kdyz je budu muset nosit v normalnim batohu pokud nekam pojedu na delsi dobu. Proto mi prisel jako dobry napad fotobatoh stredni velikosti na ten fotak, par filtru a do zbytku by se mela vejit velka lahev vody, nejake jidlo, doklady a vubec bezne turisticke kramy. Zase takovej turista nejsem, jen mam rad vsechno po ruce a myslel jsem, ze by to na ty jednodenni vylety mohlo stacit at hlidam pouze jedno "zavzadlo". Treba bych si ho casteji braval i na mensi vyjizdky na kole...

edit: Dalsi faktor, ktery jsem trestuhodne opomenul je "skladnost" do letadla. Zatimco bezne batohy se daji snadno stlacit, tyhle "vycpane" az moc dobre drzi tvar, tak aby nebyl problem hlavne s tloustkou batohu (20cm) na kontrole pred vstupem do letadla. :(
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 25. 7. 2015 14:13

Takze po obehani par obchodu jsem docela sklaman. Fotobatohy opravdu na turistiku moc vhodne nebudou, alespon ne ty v cenove relaci do 2,5-3K. Bavil jsem se s prodavacema, ze se v nich pravdepodobne budu potit jak s jakymkoliv obyc. batohem na zadech. Tak jsem prosel obchody s "turistickym" zbozim. Husky,Hannah a pod. mne nezaujaly vubec. Koukal jsem na batohy Osprey, Deuter a Vaude tak do tech 3K a do 25-26l. Mate nekdo zkusenosti s temahle znackama, pripadne konkretnim modelem? Nejvic se mi zatim libil Vaude Bike 25+5l. Mel oddelitelny prostor, takze se dospod dala dat brasna s fotakem a zustalo misto i na rychlopopruh. Deutery se mi taky pozdavaly, ale vzdy neco chybelo. Batoh co mel sirsi spodni oddelitelny prostor zase nemel poradny bederny pas a naopak. Chtelo by to i nejakou mensi kapsicku na bedraku kdyz uz je tam. Jinak obecne co jsem videl, malo mensich kapsicek a organizeru pro malickosti/fotovybavu. Vetsinou jen velke kapsy a nahazet tak kramy, to mi moc nevyhovuje. Za ty prachy jsou to jiste vyborne tur.batohy s paradnim systemem odvetrani zad, ale schazi mi tam neco z tech fotobatohu/mestskych batohu. Budu rad, kdyz nekdo poradi, pripade se podeli jak to nakonec sam vyresil. Za ty nemale prachy bych asi cekal trochu vic u obou kategorii batohu.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zdenek D 25. 7. 2015 16:16

Pro Pemar, ale i jiné fotografy..
Zhledem k tomu že se pohybuji s výbavou výlučně pěšky tak snad můžu poradit..
Mám batohy od Lowepro, Kata a F-stop.
Záleží na tom co vše je třeba do batohu naložit, fototechniku a nebo i větší prostor na osobní věci, oblečení..
Pro pemara a jeho požadavky vidím Kata, nejlepší batoh co mám, s rezervou na mou fotovýbavu.
F- stop je fajn na nošení, ale nevejde se všechno co chce pemar nosit, výhodou je místo pro náhradní oblečení, svačinu..
Lowepro Dry Zone Rover, velký batoh pro střední výbavu, dost místa pro náhr. oblečení a vodotěsná komora pro fotovýbavu
Lowepro Flipside 400- mám jen model 300 a vejde se do něj opravdu hodně, hůř se nosí ale dám tam D700, 70-200/2,8,17-35/2,8 nebo 28-70/2,8, Macro 105/2,8 WR, 50/1,4, blesk SB 800, krabičky s filtry a dálkovou spoušť.. Myslím že větší 400 by vyhovovala..
Zdenek D
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 25. 7. 2015 16:34

Osobně to řešim na turistiku následovně:

Rychlý akce s méně technikou/věcma -http://www.hanibal.cz/batohy/panske-batohy/stredni-batohy/16460-lowe-alpine-eclipse-35/#.VbOraPl_uSo s tím, že bágl má rozepínání až dolu, tzn. na dno šoupnu fototechniku. Dle typu akce buď na volno nebo do fotopouzdra se zipem. Tzn. z boku to mam jako fotobatoh s tím, že musim teda rozepnout dva zipy. Jen bacha na jednu věc - bágl je trochu minimalistickej a má měký záda. Což mi na tenhle typ akcí vyhovuje, ale nemusí každýmu a rozhodně se nehodí na těžkou výbavu (což u turistiky nepředpokládám a i v dotazu nic takového neni).

Na delší akce mam tohle a zase technika někde v pouzdru http://www.hanibal.cz/batohy/panske-bat ... bOsS_l_uSo

Samozřejmě když jedu fotit sport a beru "všechno", tak mam klasickej fotobágl, ale s tim bych se opravdu po horách nosit nechtěl.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod kultus 25. 7. 2015 17:01

Diky za reakci. Ten Lowe Alpine Eclipse 35 nevypada spatne, jak se nosi, nepoti se pod nim zada? Sice tam ma nejake kanalky, ale... Co ten Osprey, jak ucinny maji ten svuj odvetravaci system?

Me dotazy byvaji nekdy chaoticke, takze pozadavky (podle dulezitosti):
1. turisticky batoh kolem 30l (i do letadla) do 3000,-
2. dobre odvetrana zada
3. ulozeni fotobrasny tak, abych nemusel vytahovat ostatni veci (samostatny oddil nahore nebo dole)
4. bederny pas (nejlepe s aspon jednou kapsickou)
5. vhodne kapsicky i pro mensi veci (organizer)
6. nejaka rozumna barva :D
7. ostatni veci jako kvalitni matros, zipy a zpracovani, plastenka a pod. uz v tehle cene beru jako samozrejmost

Zatim jsou ve hre:
1. Osprey Escapist 25/30
2. Vaude Bike Alpine 25+5/30+5
3. Deuter AC Aera 30/Futura 26 jen pokud se fotobrasna vleze do horni zaviraci casti, zespodu to jde dost ztuha.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kedi 23. 4. 2016 20:46

Pročetl jsem několik diskuzí kolem výběru fotobatohů. Mám celkem dilema co vlastně vybrat. Fotím krajinu, tahám s sebou pevná skla, stativ, filtry atd..celkem kolem 15(i víc) kg výbavy. Můj batoh Lowepro Vertex 300 AW to sice pobere, ale do pohodlí turistického batohu má daleko. Navíc bych rád věděl, jestli někdo z vás netuší, jestli se dá najít batoh, který by dokázal ochránit techniku při pádu. Kamarádovi se stalo že mu silný vítr smetl stativ i se zavěšeným batohem a dvě skla to odnesla. Navíc při pádu s batohem na zádech by mohlo k poškození obsahu batohu dojít také.
Kdysi jsem něco odolnějšího někde viděl, ale nejsem schopen to nikde najít. No a pak bych ještě rád našel nějaký menší bágl na kolo, kde bych vozil omezenou výbavu, tak dvě, tři skla a tělo.
Koukal jsem u Škody, ale i v nejvyšší cenové kategorii mě nějak nic neoslovilo, hlavně mi přijde že nosný systém prostě není stavěný na dlouhé tůry po vlastních nohách. Máte někdo nějaký typ na vhodný fotobatoh? Díky za reakce.
SONY a7 II,redukce na Olympus ZUIKO, objektivy Zuiko 18mm f/3.5, 28mm f/2.0, Shift 35mm f/2.8, 55mm f/1.2, 85mm f/2.0, 100mm f/2.0, 135mm f/2.8, 200mm f/4.0, 400mm f/6.3
kedi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 2. 7. 2016 17:15

Zdravím

Mám poslední dobou problémy s rameny a nějak už nezvládám tahat brašnu. Potřeboval bych fotobatoh který pojme dvě těla 6D a 60D zhruba stejně velká a k tomu 24-105/4L a Sigma 150-600/ Contemporary. Ideální by bylo, kdyby šel celý otevřít a odklopit.

Díky předem za radu ;-)
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 2. 7. 2016 18:22

Zdravím,
já mám asi pět lezeckých batohů, od 15 do 65 litrů. Když v nich zrovna
netahám lezecké haraburdí, tak je používám na transport fototechniky.
Ta se skládá se zrcadlovky, dvou objektivů, stativu,proviantu,svršků
a tak podobně.Záleží na roční době,terénu a délky fototripu a podle
toho zvolím velikost báglu. Takže kdo netrvá nekompromisně na fotobatohu,
může to být alternativa,protože lezecké a turistické batohy se dobře
nosí, jsou pohodlné a pevné,voděvzdorné a dají se v outdoorových
obchodech sehnat za poměrně dobrou cenu(záleží na značce).
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snopa 3. 7. 2016 12:21

Alešak: dík za reakci

Vyhrabal jsem 4 roky starý a nikdy nepoužitý batoh Vanguard BIIN 59. Oprášil jsem ho, vyčistil a kupodivu se mi to do něj povedlo všechno dostat. Když jsem si ho pořídil, tak jsem litoval, že jsem ho pro "malou velikost" vůbec kupoval. No a on není tak malý jak jsem si celou dobu myslel. :D
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alešak 3. 7. 2016 16:52

snopa: Výborně a máš pořešeno:-). A když budeš časem potřebovat
něco většího, tak už budeš vědět co a jak hledat.Tak ať Vanguard
dobře slouží:-).
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 8. 2016 14:38

Koupil jsem si batoh od firmy Tenba, zatím obrovská spokojenost.Firmu ani její produkty jsem neznal, bude to asi nějaký čínský výrobce, ale provedení se mi líbí, je lehký a variabilní, vejde se mi do něj 300/4, 200/4, 85/1,8, 40/2,8, 20/1,8, tablet, blesk a zrcadlovka. Váží 1,3 kg.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Louis71 28. 2. 2017 09:59

pemar: objednal sem z německa za185 euro (5000,-) Tenba Rucksack Shootout 24L - 1800g .. jinak neni to čína ale ..

******značka Tenba je přímo pro vás. Pyšní se označením Made in USA a za sebe mohu řící že je opravdu pevná! Dále oceňuji nepromokavý materiál a funkčnost všeho co batoh nabízí. *** Jsou ve třech různých velikostech bla bla viz https://www.megapixel.cz/tenba-shootout-24l-backpack/recenze?backlink=2l6op#product-sec-sample-video
Louis71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 28. 2. 2017 10:57

Ta Tenba 24L vypadá dobře, díky za tip. Můžeš dát link na ten shop?
Taky něco vybírám a líbíl se mi Lowepro ProTactic 450AW, který je ale poměrně těžký. Tenhle je o něco větší než Protactic 350AW a váží 1.8kg. Zdá se tedy jako dobrá volba.
hoax
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků