Jaký doporučujete fotobatoh?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PatrikJech 3. 12. 2017 19:46

Viděl jsem ho tam v bazaru cca za 4k:)
PatrikJech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 3. 12. 2017 19:52

Také jsem si všiml. Jen 6mesicu záruka je zase hodně málo na 4k2 pořizovací cenu. Jak říkám. Není to lehké :-) Ale na hory bude asi vybornej, že? Tahal jste ho někde více daleko po vyletech?
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikJech 4. 12. 2017 00:40

Právě že jsem ho nakonec nekoupil. Mám Vanguard UP-Rise 46 (nebo nějak tak:) A chtěl jsem něco většího a lepšího. I když bych řekl, že to není úplně malý batoh (Vanguard 46), tak větší foťák se do něj nevešel. Ty přihrádky se bortily a ten boční vstup je na nic, akorát je tam zbytečně horší polstrování.

Zkuste se podívat i na ten Lowepro ProTactic 450 AW, ten vypadá taky dobře:)

Já jsem nakonec koupil brašnu Lowepro Magnum 650 AW, zjistil jsem, že je to pro mě lepší řešení.
PatrikJech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 12. 12. 2017 16:35

Tak jsem si koupil to bazarove bumblebee. Je to velké jako kráva. Ke kabátu super. Na hory v pohodě. Trosku je těžší ale já jsem zvyklý nosit hodně na zádech. Stativ má možnost mi uprostřed. Má to pak vyvážený balanc.
Má to hodně pevnou komoru na noťas. A ty dvě kazety jsou na zip a daji se vyndat. Cele to jde vyndat a dat si tam hadry a třeba jen foťák.
Spokojenost. Novej je za hroznou dardu ale tento bazarovej neměl konkurenci. Je jako nový.
Přílohy
image1.jpeg
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukynB 22. 1. 2018 20:06

Zdravím, vybírám nový fotobatoh a z nekonečného brouzdání internetem mi vypadly následující kousky LOWEPRO Photo Sport BP 300 AW II a LOWEPRO Flipside Trek 450 AW. Máte někdo s některým z batohů zkušenosti? Nedokážu si totiž moc dobře představit, co vše se do nich vejde. O místo na fototechniku nouze myslím nebude (3 objektivy + tělo, v budoucnu pak ještě blesk), ale jelikož chci batoh mít na celodenní túry po horách, tak do něj potřebuji narvat i svačinu, pláštěnku, mikinu, bundu a lékárničku. Díky za reakce.
LukynB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 22. 1. 2018 23:01

Kdybych musel, asi bych bral ten Sport. Ale osobně jsem se nakonec rozhodl pro solidní klasický batoh a do něj vkládám polstrované pouzdro ze staré fotašky, případně malou fotobrašnu, ty turisticko/foto batohy mi vždy přišly jako kočkopes, co obvykle na turistiku moc vhodné nejsou. Hodně ale záleží, jaký styl turistiky/výletů preferuješ. Foťák většinou nosím venku na popruhu (joby sling).
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolík11 23. 1. 2018 12:42

Na turistiku zkus sehnat batoh od Click Elite, oproti běžným konfekčním značkám (Lowepro, Vanguard atd.) jsou někde jinde.
http://clikelite.co.za/products_ecwid.a ... ort=normal
Kolík11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirka.bohacek 23. 5. 2018 22:10

Za me jednoznacne Lowepro Flipside 450AW. Mam ho zrovna pod stolem a sklebi se na me. Polkne v pripade nouze i dve tela, a k tomu objektiv 70-200/2,8 dale pevnou 50tku, sirokac, par filtru a dalsiho prislusenstvi. Obvykle v nem nosim 500mm primo na tele, sirokac a prislusenstvi. Navic je "hodny" na me zada.
Skvela volba, nemenil bych.
jirka.bohacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 24. 5. 2018 08:30

A kolik se do toho 450AW vejde dalších věcí kromě foťáku?
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 24. 5. 2018 09:34

Jako obvykle u fotobatohů nic moc. Pro opravdové víkendové nebo delší chození, používám normální batoh s vložkou pro techniku. Sedí, větrá a umístění fototechniky v batohu nahoře mě přijde stejně nejlepší.
Menší model Lowepro Flipside mám ve skříni a roky jsem ho již nevytáhl. Záda propotím i při půldenním pochodu, moc věcí navíc tam nedám, tak se mě líbí jen použitelný přístup k technice přetočením přes pas a když ho pohodím na zem s pláštěnkou můžu i do bláta nebo louže. :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pike01 24. 5. 2018 17:48

Allydamm píše:Jako obvykle u fotobatohů nic moc.

No právě.
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 2. 2019 13:21

Hladam nejaky batoh na turistiku a mozno aj ako hlavny na fotenia. Nechcem klasicky foto-batoh a ani nic kriklave turisticke.
Mal by odniest minimalne A7R3 + 18/2.8 a 50/1.4 + notebook, 1-2x bunda/tricko, ci nejake veci na prezlecenie, jedlo, voda a pod. Vzdy rozne mnozstvo veci, bolo by teda fajn, keby sa vie tomu prisposobit a nebol zbytocne velky ked to netreba.
Ak by som ho vyuzival aj ako hlavny na fotenia, tak by mal dokazat odniest 2 fotaky, 4 vacsie objektivy, 4 blesky a notebook.

Zatial sa mi najviac pacia pomerne drahe batohy (podla toho ako mi vyhovuju, ceny su odhadom aj s dopravou):
390€ https://compagnon-bags.com/de/shop/foto ... lorer?c=42

290€ https://www.peakdesign.com/products/eve ... 3968989228

250€ https://brevite.co/collections/backpack ... a-backpack

320€: https://www.wandrd.com/products/prvke?v ... 4988332055

190€*: https://www.tenba.com/products/dna-15-backpack

Vsetky sa ako-tak vedia velkostou prisposobit nakladu. Prve 2 odnesu aj vacsie mnozstvo techniky.
PD zoberie podobne vela techniky ako Compagnon, no menej osobnych veci. v PD je technika asi najmenej chranena a otvaranie bocnych stien je trocha nelogicky "naopak" otocene a neviem ci by mi veci odtial nevypadavali.
Dalsie batohy su skor len na turistiku, lebo vela techniky do nich nevlezie (bez dokupovania dalsieho prislusenstva).
Najviac sa mi paci Compagnon, no je tazke prekusnut tu cenu (vyrabany je v EU, tak asi kvoli tomu je vyssia) :roll:

*opravil som cenu
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 5. 2. 2019 15:11, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 5. 2. 2019 14:14

Everyday Backpack je hlavně městský batoh, který si vemeš na záda a jdeš s ním max. třeba hodinu až dvě k místu určení (a jedeš tam buď kole nebo MHD spoji).
Mám PD Everyday Backpack 20L verzi - na čistě klasickou turistiku po horách (např. Beskydy, Jeseník, Nízké Tatry) bych jej až tak nedoporučil (prázdný váží necelé 2 kg). Ačkoliv se tím na řadě propagačních fotografií (FB) hodně prezentuje. Odvětrávání mezi batohem a mými zády není moc dobré a po pár kilometrech do strmého kopce už cítím "horko". Platí hlavně pro jarní, letní a teplé podzimy.
V podstatě se do něj dá narvat vše co mám v podpise od Fuji +blesk +MacBook Pro 15"+ externí disk + menší stativ + drobnosti jako kabely, baterie, popruhy. Nicméně jsem k takové situaci naštěstí nebyl nikdy donucen, ale na zádech to pro krátké chůze je docela snesitelné - ramenní popruhy jsou příjemné.
Do batohu jsem si ještě přikoupil další dvě přihrádky pro lepší "rozparcelování" prostoru pro jednotlivé věci.

Mám ten batoh hlavně do práce, kde mám krabičku s obědem, svačinu a ovoce, Macbook Pro 15", csc fotoaparát se dvěma pevnými skly, a všelijaké běžné drobnosti. Zůstává mi tam cca třetina volného prostoru pro huňatý svetr či několik triček nebo mikinu nebo několik měnších knih, anebo tenisky, prostě prostor pro čistě netechnické věci.

Fotoaparát a objektivy vyndávám právě z té boční strany a přitom jej nesundávám zcela z ramen. Nestalo se mi ještě, že by mi něco vypadlo, ale taky si dávám záležet na tom, abych ty věci měl umístěné správně. Přihrádky se dají vždy přenastavit tak, aby se nic nehýbalo uvnitř a bylo to v bezpečí atp.

Baťoh už má za sebou řadu velkých lijáků či dešťů se sněhem. A všechna místa uvnitř jsou vždy suchá. Překvapilo mě, že ač mám černou verzi, tak ve velkých vedrech a za jasného přímého sluníčka po několik hodin chůze po městě či v přírodě, nedochází k dramatickému zvýšení teploty uvnitř a čokoládové oplatky jsou stále "v pevném skupenství". Optika i foťák jsou vyloženě studené až vlažné. Nicméně, jak jsem psal výše, odvětrávání mezi zády a zadní částí batohu není dobré.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 2. 2019 15:13

Vdaka za uzitocny komentar, viac ludi mi vravelo, ze PD Backpack je skor do mesta/kancelarie, nez na turistiku, a ze nad 1-2h chodze zacina byt trocha "nepohodlny" najma ak je zatazeny.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 2. 2019 08:47

Od té doby silně zvažuju, že se pro turistiku znovu vrátím k armádnímu batohu 20-30L. Do kterého, pokud to bude nutné, vložím schránku na fotovýbavu. Ale ideálně bych měl nějaký modulární systém, který bych pak různě nastavoval dle situace a účelu. V barevném provedení, které se bude hodit jak do města tak i do přírody. Myslím si, že je tam z čeho vybírat. Namátkou odkaz na jeden z e-shopů... https://www.outdoor-military.cz/batohy-10-35-l-a13977
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků