D7100 Battery grip

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kodis 17. 11. 2013 15:05

Dobrý den,

máte zkušenost s battery gripem pro Nikon D7100? Ideálně porovnání originálního x neoriginálního (phottiy, apeture, vertex - pixel). Zajímalo by mě, jak grip sedí, zda se odlepují polepy, spolupráce s tělem atd..

Důvodem dotazu je samozřejmě cena - originál 6000 Kč vs neorigo cca 2000 Kč.

Díky za zkušenosti.
kodis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MeddlinG 17. 11. 2013 20:11

Resim ted podobny problem, jen pro D7000. Aputure gripy jsou pry slusne, ostatni jsou pry sunty.
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 17. 11. 2013 21:15

-Horcikova slitina vs plast
-Ustesnenost proti prachu a vlhkosti vs neutesnenost
-Zadne vrzani po dotazeni gripu k telu vs vrzajici plast

Nektere neznackove gripy mely prohozene funkce rolleru, jen nevim presne, pro jake modley to plati, tak i na to u neoriginalniho gripu bacha.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MeddlinG 18. 11. 2013 00:10

PL: Aputure gripy ty rollery maj v poradku, to bylo prvni, co jsem zjistoval. Pokud se nemylim, tak ten problem byl u znacky Meike.

Obecne co jsem tak cetl, tak nejdoporucovanejsi je samozrejme original, a jinak gripy Aputure, na ostatni jsem cetl hodne spiny. Ja asi spis prisetrim.
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michalek 18. 11. 2013 00:19

Mám z ebaye (u nás tehdy ještě nebyly neorigo gripy k dispozici) "Meike MB-D15 Vertical Multi Power Battery Grip Holder for Nikon D7100 as EN-EL15" a bez problémů.

Rolery fungují tak jak mají, zapínání/spoušť taky, nic se neodlepuje, nic nepřečnívá, nic nevrže (kde by mělo?), z tlačítka AE-LOCK se ošoupaly nápisy (ale koho to zajímá?). Prostě funguje tak jak má.

Mám ho od 11. června, každej den jsem několikrát v terénu, nechovám se k foťáku nijak v bavlnce, nafoceno 60 tisíc venkovních fotek (kdyby to pro někoho bylo měřítko) a všechno funguje. U mě Meike bez problémů.
Michalek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MeddlinG 18. 11. 2013 01:48

Michalek: 60000 fotek od cervna? Holy *****...
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kodis 19. 11. 2013 11:30

Byl jsem zkusit BG od Apterure.. Na těle seděl tak nějak napůl, že by přesně lícoval se říci nedá, ovšem originál jsem nazkoušel, možná to bude podobné.. Co mě ovšem odradilo byla zkušenost slečny prodavačky - říkala, že se gripy celkem dost vrací. Důvodem jsou prý v drtivé většině kontatky a tedy nespolupráce těla a gripu..
kodis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 19. 11. 2013 13:45

Na mojí D7000 origo BG sedí téměř dokonale, jenom je i při plném dotažení trochu cítit vůle. Jinak potíže s neorigo gripem měla kamarádka na D5100, mnohdy foťák ani nešel zapnout, když fungovala druhá spoušť tak to byl malý svátek. Šel z domu rychle.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MeddlinG 19. 11. 2013 13:49

Tak pokud i u origo gripu je pri dotazeni citit vule, tak na to prdim kompletne, bych pak mohl vyhodit stativ z okna...
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 19. 11. 2013 14:36

Vůle je jakoby v hozintálním směru, pravděpodobně v místě kde se kovový hrot nasunuje do těla. Stativový šroub je na doraz. Kromě timelapse mě nenapadá proč mít foťák s BG na stativu.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MeddlinG 19. 11. 2013 15:23

Tak ja nestojim o to porad grip sundavat a nandavat, pokud bych ho koupil, stal by se soucasti myho fotaku a sundaval bych ho vazne jen v pripadech, kdy bych musel hodne nalehko cestovat atp.
MeddlinG
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 19. 11. 2013 21:55

tak já grip nasazuju v podstatě pokaždé když vytáhnu foťák z brašny po transportu. Asi zvyk z doby, kdy jsem měl menší brašnu a foťák s gripem byl příliš neskladný.

Tak teďka držím foťák v ruce a není to taková hrůza... foťák se pohne až při celkem velkém kroutícím momentu. Když si to tak uvědomuju, tak to cítím asi jenom když mám nasazené tele a přehmatávám na fotku na výšku a chvilku držím sestavu jenom v jedné ruce za grip. A v tu chvíli je cítit ta vůle.

EDIT: myslím, že vyzkoušet origo grip můžeš prakticky kdekoliv a zjistíš jak moc by ti to vadilo.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michalek 20. 11. 2013 00:35

@MeddlinG: Když se to rozpočítá třema akcema denně, není to zas tak nereálný, když potřebuješ z akce přinést rozumnej výsledek, ale to je fuk.

"tak ja nestojim o to porad grip sundavat a nandavat"
Což je zrovna u D7100 docela zásadní problém :( Protože ti dementi (jak jinak je nazvat?) vymysleli, že jedna baterka bude ve foťáku a druhá baterka bude v gripu.

Takže pokud chceš nabít baterku ve foťáku, grip prostě musíš sundat.

Jinak k vůli: Pokud hodně zaberu, vpravo se mi daří mezi gripem a foťákem docílit mezery, protože to tam nemá jak držet. Je to plocha na plochu, a to bude stejný i u oficiálního gripu.
Michalek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 11. 2013 08:41

Michalek píše:"tak ja nestojim o to porad grip sundavat a nandavat"
Což je zrovna u D7100 docela zásadní problém :( Protože ti dementi (jak jinak je nazvat?) vymysleli, že jedna baterka bude ve foťáku a druhá baterka bude v gripu.

Takže pokud chceš nabít baterku ve foťáku, grip prostě musíš sundat.

Jinak k vůli: Pokud hodně zaberu, vpravo se mi daří mezi gripem a foťákem docílit mezery, protože to tam nemá jak držet. Je to plocha na plochu, a to bude stejný i u oficiálního gripu.


Ad baterka. Jako já nevim, nižší modely mají grip zasunutý v šuplíku na baterku (pravděpodobně protože nemají vespod těla kontakty?) což mi přijde napytel v tom, že ten grip nejde jen tak sundat. Je to asi o preferencích. Nebo si můžeš koupit 5x00 a tam grip jít dolů nemusí :hm .
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michalek 21. 11. 2013 12:53

Za pět let jsem nepotřeboval grip na D90 sundat, takže zřejmě ty preference...
Michalek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků