Jaký popruh na fotoaparát?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rammstein 2. 9. 2017 13:19

Z čeho jsou ta malá poutka, kterými se upevňuje foťák k popruhu?
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 9. 2017 14:53

Je to nejaká husto tkaná tkanina, ešte niečím ako voskom potiahnutá. Vyzerá to byt naozaj pevné. Ja som sa bal skôr tých spojok, ale v reáli to vyzerá, že to nebude problém.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod rammstein 2. 9. 2017 15:22

Dík. Já pořád váhám, jestli popruh přes rameno nebo na krk a ještě jsem se nedokopal zajet do Megapixelu různé popruhy pohlédnout a vyzkoušet. Osobně podobné rychlospojky, jako má Peak Design a hlavně Blackrapid, nesnáším, protože se během turistiky dostávám na místa, kde bych byl fakt nerad, kdyby něco povolilo. A od té doby, co se mi stalo, že na vyhlídce v Českém středohoří mi praskla kovová karabina na brašně za cca 3 tisíce a jenom zázrakem se brašna s výbavou zachytila o jedinou překážku nad srázem vysokým asi 200 metrů, jsem na tyhle věci až paranoidní.

A pak je tu ještě batoh a případná kompatibilita s ním. Kdybych nebyl omezený rozpočtem, koupím si Capture Camera Clip, ale to už budu za popruh + tohle udělátko na popruh batohu téměř na ceně 24 STM. Nedělá náhodou nějakou podobnou sponu na popruh batohu?
Edit: Dělá. Našel jsem např. B-Grip.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 9. 2017 17:23

Nosim v puzdre, ktore mam pripevnene na popruhu batohu Sony RX100III, ale neviem si predstavit takto nosit akukolvek zrkadlovku - to by ten batoh bol totalne nevyvazeny, niekolko hodinovaa tura by asi bola galejami.

Inac sam som roky mal len popruh na krk, odkedy som vyskusal popruh cez rameno, tak si "bijem hlavu", ze preco tak neskoro - je to rozdiel galaxii v komforte nosenia fotaku.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod rammstein 2. 9. 2017 17:54

Popruh přes rameno vyzkouším a myslí, že na 99 % následně i pořídím. Líbí se mi popruhy od Joby, ale uvidím, až si je někde osobně vyzkouším.
K tomu připevnění na popruh batohu - taky určitě záleží, jak těžkou zrcadlovku nosíš a jak těžký je zbývající obsah batohu. Něco jiného je FF+24-70 nebo 70-200 2.8, 100-400 atp. a úplně jinou hmotnost mají sestavy, které používám já, kde je tou nejtěžší 760D+70-200 f4. U batohu mě rozčiluje, že teď mám foťák buď v komoře batohu, která je sice snadnou z boku přístupná, ale pořád to zdržuje, na krku (což je dlouhodobě na nic) nebo v ruce, což taky často není praktické. Tak bych té upínací destičce možná pro své použití zkusil dát šanci.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standavfr 2. 9. 2017 20:27

Udělal jsem to stejně jako landov,i s tím pomlčením o ceně,nosím na té malinko slabší verzi 80D s 18-135,což je asi 1,5 kg a nemám sebemenší problém.Při vychytání výšky se foťák ani moc neposouvá po boku,je to i díky uchycení na dvou bodech,což Joby nemá.Nelituju ani koruny,vše je dostatečně dimenzované i na hrubší zacházení.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 9. 2017 06:15

rammstein píše:K tomu připevnění na popruh batohu - taky určitě záleží, jak těžkou zrcadlovku nosíš a jak těžký je zbývající obsah batohu.

Vyskusaj, ale som skepticky. Ked budes mat na jednom popruhu batohu zaveseny fotak s hmotnostou cca 1kg, tak to proste na tej jednej strane budes citit. Podobne ako sling batohy (len s jednym popruhom) nosim max.iba do mesta, pretoze po hodine ma uz z tej (ne)ergonomie boli chrbat.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ondrasheq 4. 9. 2017 09:32

> Osobně podobné rychlospojky, jako má Peak Design a hlavně Blackrapid,

Mám Peak design Slide. Oka mají uváděnou nostnost 90 kg, ze srandy jsem se na ně přes hák věsil v tělocvičně abych to otestoval.
Nedokážu si představit, co to oko vyrvalo ven, snad možná na tom táhnout auto.
Takže pokud nejseš tlusťoch, který na tom bude věšet sebe, tak se není čeho bát.
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 4. 9. 2017 12:10

Treba povedat, ze Peakdesign mal so slide problemy
https://petapixel.com/2014/09/17/peak-d ... ographers/
ale pevne verim, ze teraz to uz je vychytane.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod rammstein 8. 9. 2017 14:18

ondrasheq píše:> Osobně podobné rychlospojky, jako má Peak Design a hlavně Blackrapid,

Mám Peak design Slide. Oka mají uváděnou nostnost 90 kg, ze srandy jsem se na ně přes hák věsil v tělocvičně abych to otestoval.
Nedokážu si představit, co to oko vyrvalo ven, snad možná na tom táhnout auto.
Takže pokud nejseš tlusťoch, který na tom bude věšet sebe, tak se není čeho bát.

Tlusťoch nejsem :D . I když se popruhy od PD prodávají slušně a až na počáteční série (viz landov) s nimi lidi nemají problémy, tak si pořád si myslím, že ta očka jsou nejslabší částí celého popruhu a dala by se vyřešit konstrukčně lépe.
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 8. 9. 2017 16:10

Někdo nedá dopustit na "batohové" plastové sponky, to já beru jako hazard. Peak očka jsou ještě zlatá.
Allydamm
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků