Jaký popruh na fotoaparát?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 22. 12. 2015 19:27

Používám neopren od Pentaxu za cca 190 Kč, cosi jako - https://www.google.cz/url?sa=i&rct=j&q= ... 4675112389 který je v podstatě dvoudílný. Kratší pásky, upevněné na těle, se dají od toho širokého popruhu odepnout a sepnout vzájemně, například pro nošení jen v ruce. A nebo když se nosí brašna dají se propnout přes její řemen a funguje to obdobně, jako ty posuvné strapy, ten dlouhý pak nepřekáží. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kakabrematu 23. 12. 2015 15:10

Karelnojsky píše:Řekl jsem si, že dost bylo toho dodaného k foťáku. Tak, že si zajdu koupit jiný, ale ouha, nabízeli mě dokonce popruh s rozpojovacími plastovými karabinami, kdo na něco takového mohl vůbec pomyslet, a velkou šířku a ergonomické prohnutí taky za žádný zázrak nepovažuji.

Potřebuji tenký (3-4 cm), rovný souměrný a neoprénový(měkký) popruh, přece to někdo musí dělat.

Pod dlouhém hledání, jsem si našel jeden co bych alespoň zkusil
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/profi ... /k-FY9946/
Ale klidně bych si odpustil ty AirCell polštářky. Dělají ho neskladnější a nevím jak jiní, ale já popruh na foťáku, cpu do všech brašen a pouzder co používám.

Nemáte nějaké doporučení? Díky.

Mám doporučení. Vidíš to správně, kup si přesně ten popruh, co se ti líbí.
kakabrematu
Návštěvník


Odeslat příspěvekod kozakm 17. 2. 2016 19:49

Optech USA Super Classic strap, nic lepsiho neexistuje
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozmo 17. 2. 2016 20:09

Ked sa tu bavite o popruhoch, chcel by som popruh na krk na RICOH GR. Problemom je, ze nic male, lahke a skladne som nenasiel. Chcel by som nieco decentne a take, ze to zmotam do vrecka.
Povodne poutko (strap) vo mne doveru nevyvolava a mam rad fotoaparat na krku.
Poradite niekto? Kludne cina, alebo aj nieco znackove...
kozmo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 17. 1. 2017 18:08

landov píše:veru, pouzivam OP-TECH PRO a oproti original Nikon popruhu je to o 200% lepsie...

No, a kedze som chcel vyskusat popruh nie na krk, ale krizom cez telo, tak som nedavno kupil JOBY UltraFit Sling. Teraz si bijem hlavu, preco som to neurobil skor. :D
Manipulacia s Joby je perfektna aj s tazkym sklom, nezavadzia, neunavuje krk...no proste parada. Prudko doporucujem.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pike01 18. 1. 2017 14:50

kozmo píše:Ked sa tu bavite o popruhoch, chcel by som popruh na krk na RICOH GR. Problemom je, ze nic male, lahke a skladne som nenasiel. Chcel by som nieco decentne a take, ze to zmotam do vrecka.
Povodne poutko (strap) vo mne doveru nevyvolava a mam rad fotoaparat na krku.
Poradite niekto? Kludne cina, alebo aj nieco znackove...

Na takové frajeřinky je dobrý japonský Artisan&Artist, který dělá superluxusní řemínky z kůže nebo hedvábí, ale jsou to šílené pálky (myslím, že ho v ČR prodává Škoda).
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 18. 1. 2017 20:48

Popruh na krk uz nikdy vice. Jak pise Landov, jedine ty krizem, je to uplne jinde.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozel1982 19. 1. 2017 14:56

Obojí má svoje pro a proti, používám na krk i křížem podle potřeby
kozel1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 19. 1. 2017 15:05

Na krk max neco lehkeho, ale tezky fotak ne. Nemluve o tom ze pokud jdu a mam popruh krizem mam fotak v ruce ale moc ho nedrzim, spise se mi o nej ruka jen opira a prirozene se houpe v chuzi. Foceni je s tim uplne v pohode a o popruhu ani nevis. Popruh na krk je ulet a doufam ze vyrobci prestanou dodavat takovy nesmysl v zakladnim baleni.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 19. 1. 2017 15:59

Jedna vec mi vadí a to, že nám zablokovaný stativovy zavit. Pri objektivoch so stativovou objimkou nie je problém. Viac by mi vyhovoval PeakDesign, ale zrejme ešte počkám snáď niekto vymyslí niečo dokonalé.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 19. 1. 2017 17:59

golem2: PeakDesign je sice pekny, ale ja tomu nedoverujem, kvoli tym rychlospojkam...proste neverim, ze to v nejakej chvili nerupne resp.,ze ti to niekto v dave nemoze rozopnut. Aj k mojmu Joby som si z amazonu objednal Joby poistnu karabinku s lankom, ak by sa nahodou uvolnila stativova sruba :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod golem2 19. 1. 2017 18:31

Ako riešiš situáciu, keď potrebujes dať fotoaparát na stativ?
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 19. 1. 2017 19:30

Musim odpojit cely Joby popruh...stativ vsak pouzivam celkom zriedkavo.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Leatherhandmade.cz 2. 6. 2017 17:58

Zdravím místní,
neuvítali by jste profesionální kožený popruh.
Koukněte zde: http://www.leatherhandmade.cz/category/ ... aparaty/51
Sám je vyrábím.
Vyvinuli jsme ho s profesionálním fotografem. Bylo to celkem obtížné ho vyrobit aby byl vyvážený, nepadal, nezatěžoval jednostranně a podobně.
Díky za shlédnutí a případné komentáře.
LK - www.leatherhandmade.cz
Leatherhandmade.cz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků