Originální nebo neoriginální aku?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 30. 6. 2012 18:11

Braun mám
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrDZ 30. 6. 2012 21:18

Možná se teď na mne všichni sesypete, ale já po zkušenosti s neoriginálem pro Nikon D50 raději obětuji víc peněz a koupím si originál.

Ze začátku, cca 20 nabití, byla baterka (tuším že powerenergy) ok, pak se začala prudce snižovat její kapacita, nejhorší bylo, že nestejnoměrně. Někdy jsem udělal stovku fotek, jindy tak deset. Někdy zdechla naprosto neočekávaně a neuložila poslední snímek na kartu. Pak jsem musel složitě zachraňovat z karty i ty ostatní. Od té doby jedu jenom originálky.

I když na D90 jsem měl dvě originálky. Jedna vydržela znatelně víc než ta druhá. Ale i ta slabši signalizovala přesně kdy dochází.
PetrDZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 30. 6. 2012 21:32

NIKDY JSEM NEMĚL PROBLÉM S NEORIGO AKU VE FOŤÁKU. A za cenu originálu kolikrát člověk může mít 2-5 kusů. Jako záloha v pohodě.
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 1. 7. 2012 00:22

Prosím když už píšete nějaký zkušenosti s neoriginály, tak napište i značku, jinak nám to vůbec nepomůže. Dík.
Naposledy upravil vanDave dne 1. 7. 2012 11:44, celkově upraveno 1
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 1. 7. 2012 06:33

Obrázek
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 1. 7. 2012 08:41

Neoriginál má v desítkách procent vyšší šanci, že nevydrží tak dlouho nebo se u něj projeví chybná elektronika. Ale zase je násobně levnější. Dokonce i reklamovat se dá, když jde do háje moc rychle. Stejně ale dokáže odejít i "originál", jen je ta šance mnohem menší. Tady u nás moc ne, ale dají se sehnat neoriginály dražší a lepší než originály, z pohledu použitých článků a kapacity.

Takže přes deset let mám vždy jen jeden originál a k tomu 1-3 levné neoriginály, zatím od Hähnel, Avacom, Unomat a Braun. Některým šla po dvou letech používání kapacita až na třetinu, ale to beru jako samozřejmou a běžnou věc, spíš naopak většina kusů překvapila dlouhou a spolehlivou službou.

Ale nikomu neberu, že potřebuje, aby vyhořelá/explodující baterie měla na sobě samolepku toho kterého výrobce.
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 1. 7. 2012 08:44

Neznám nikoho s explodují baterkou.
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 1. 7. 2012 09:29

Sám bych kupoval teda jedině originál, na baterce se šetřit nevyplatí, stejně jako na neoriginálním gripu, kde Číňani tu kvalitu návrhu nemůžou dohnat, ani kdyby se chtěli po... S neoriginálními bateriemi mám špatnou zkušenost v mobilu. Ze začátku jsou v pohodě, ale potom začnou neskutečně rychle ztrácet svou kapacitu, asi tak po půl roce. Když jsem potom koupil origo, vydržela na jedno nabití asi 5x tolik. Jo a dvě neoriga se mi dokonce nafoukly :D, kdo ví jestli by i nebouchly kdybych je tam nechal dýl.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 1. 7. 2012 10:35

Mobil to souhlasí. Tam je rok limit. Pak jdou do háje
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kentus 1. 7. 2012 10:48

To teda není, originální baterka mi vydržela ve smartphonu 2 roky, než začala ztrácet kapacitu. To je zatracený rozdíl proti těm neoriginálním šuntům.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vanDave 1. 7. 2012 11:46

Neorigo baterka myslím vybuchla někomu v mobilu (Nokia???).

EDIT: http://www.mobilmania.cz/clanky/dalsi-v ... fault.aspx

http://www.fotografovani.cz/cz/forum/te ... -en-el14-/
LudekBrno napsal:
bačík: nemůžeš samozřejmě srovnávat profesionální baterie od renomovaných firem, které stojí víc, než originál s neznačkovými šmejdy, které stojí 1/5-1/10 ceny originálu :)


kasy:

buď rád, že ses nespálil :) Jak už jsem psal výše, největší problém neorig. baterií je nevyrovnaná kvalita a podstatně větší procento šmejdů. U značkových baterií platíš například za důkladnější výstupní kontrolu, která u neznačkových většinou není vůbec nebo jen povrchní. Dále u neznačkových baterií často chybí nebo jsou ošizené bezpečnostní pojistky, které jsou speciálně u Li-ion a Li-POL baterií nezbytné, protože tam jde o zdraví. Samozřejmě ale spousta lidí včetně tebe jsou spokojeni, je jasné, že nadpoloviční většina neorig. baterií funguje normálně. Ale těch zmetků je mezi nimi mnohem víc, než mezi originály.

A aby to nevypadalo, že jen tak plácám ze vzduchu, 7 let jsem byl servisním technikem mobilních telefonů a prošlo mi rukama několik tisíc baterií originálních i neoriginálních technologií od Ni-MH po Li-POL a ten počet zmetků nebo dokonce nebezpečných baterií mezi neoriginály je nesrovnatelný. Není žádný důvod, proč by to u baterií pro foťáky mělo být jinak, protože poměr cen originálu a neoriginálu je stejný a jedná se o stejné technologie baterií, takže celkem jistě je podobný i poměr kvality. Osobně jsem přesvědčen, že samotné články baterií orig. i neorig. klidně můžou padat z jednoho výrobního pásu, ale na jednu hromadu se třídí ty, co projdou výstupní kontrolou bez chybičky, ty jsou následně opatřeny ochrannými obvody, čipem, kvalitními kontaky a potiskem s reálnou kapacitou, případně i nižší, než je skutečná a logem značkového výrobce. Ty zbývající jsou rozprodány za mnohem nižší ceny druhovýrobcům, které na ně dají odfláknuté kontakty, žádné nebo špatné ochranné obvody, potisknou je přemrštěnou hodnotou kapacity a jdou do prodeje jako tzv. generické značky (Hama, Avacom...) nebo úplně neznačkové zboží. Poměr cen a chování těch baterií by tomu přesně odpovídal.

->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 16. 8. 2012 18:29

Nakonec jsem kamarádovi koupil origo baterku Nikon za 650, oba se živíme rukama, tak nechci riskovat, že nám to vybuchne v ruce.:)
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 16. 8. 2012 20:07

:roll:
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 17. 8. 2012 06:49

Tvoje ruce to nejsou, já těm čínskejm šmejdům pochybný kvality nevěřím a složili jsme se na půlku, takže dal každej 300. ;-) jako poděkování, že mně 2 roky půjčoval foťák na festival.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 17. 8. 2012 07:51

Kolika lidem vybuchl aku v ruce? Znáš nějaké? Nebo z doslechu?
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků