Originální nebo neoriginální aku?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 15. 2. 2013 15:43

Asi zkus ten servis, Nikon si u nových modelů hlídá, aby náhodou uživatel nepoužil nějakou ďábelskou náhradu od třetího výrobce. A slyšel jsem zkazky, že někdy testem pravé víry neprojdou ani originály. :-)
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mouse01 15. 2. 2013 17:43

hm to zrovna neí to co jsem chtěl slyšet, ale asi to tak dopadne, že z té baterky bude akorát těžítko :-l
Mouse01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daemonius 15. 2. 2013 18:03

Hm, co sem tak všimnul, tak musí být baterka "chipnutá" aby fungovala. FW ve foťáku nepomůže. Na eBay se pokud vím takové odemknuté baterie vyskytují vcelku běžně.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mouse01 15. 2. 2013 19:32

a jakou náhradu teda doporučíte ? a ve středu jedu do toho servisu, tak jsem teda zvědavej, pak dám echo jak jsem s tou baterkou dopadl
Mouse01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mouse01 16. 2. 2013 07:26

má někdo zkušenost s touto značkou ?
http://www.digiobchod.cz/produkty/power-energy-en-el14
Mouse01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 2. 2013 09:03

S Power energy nemam problem. Uvidim co po delsi dobe, ale zatim se jevi dobre. Pouzivam tak Braun a ty jsou dost dobre.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mouse01 18. 2. 2013 18:03

takže píšu odpověď s tím jak jsem dopadnul s tou baterkou, mám jí vyměněnou s kamarádem, on má P7000 a tam mu fungovala a on mi dal zase tu jeho a ta mi funguje na tom mém :oboze :tleskani :D :-D
jo a jinak ještě s tím patchem, tak ten jsem nemohl vůbec, ale vůbec nainstalovat, prostě mi to nešlo a nebyl jsem jedinej
Mouse01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bowlller 2. 3. 2013 01:07

Taky přispěju svojí troškou do mlýna ...
Mám Canon EOS 550D ... na originální baterku, kterou jsem dostal k foťáku nemám problém udělat někdy i přes 600 fotek do rawu (většinou spíše bojuju s místem na kartě, když natočím i nějaké to video). Po nějaké době a zejména více akcích následujících za sebou, kdy jsem nechtěl dobíjet na půl vybitou baterku jsem se rozhodl koupit druhou. Prolezl jsem aukro a koupil no-name za 400 i s poštovným a nemůžu si jí vynachválit ... jedinej rozdíl mezí ní a originálkou je to, že je celá šedá ... jinak jsou výdrž, doba nabíjení apod. naprosto shodné, takže za mě můžu neoriginálky jeidně doporučit ...
Luboš Dvořák - Fotograf a webdesigner
Canon EOS 550D
+ Canon EF 50mm f/1,8 II
+ Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS
+ Canon EF 90-300mm f/4,5 - 5,6
bowlller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod romanic 2. 9. 2013 13:07

Zdravím.
Chtěl bych si objednat další baterku k foťáku. Našel jsem na ebay takovou, co se tváčí jako originál za cca 400,-
http://www.ebay.com/itm/Nikon-EN-EL14-Li-Ion-Battery-for-Coolpix-P7100-P7000-D3100-D3200-D5100-D5000-NEW-/171045505603?pt=Batteries_Chargers&hash=item27d31b4a43
Nevím nakolik tomu můžu věřit. Nemá někdo zkušenost?
romanic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mouse01 2. 9. 2013 13:18

tak já se na to chytil a nefachčila, byla určená prý, pro asii, pořiď si raději nějakou náhradu, která se dá pořídit v ČR
Mouse01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revell 2. 9. 2013 14:50

ja bych sel "stredni cestou" a vzal bud Hähnel nebo Ansmann (mozna i Hama).
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calven 2. 9. 2013 15:38

Súhlasím s tým, že ak nie originál, tak aspoň ten cenový stred. Osobné (4 ročné) skúsenosti s Hamou sú veľmi dobré.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ziki 2. 9. 2013 15:49

romanic: Nevím jak u Nikonu, ale já u Pentaxu nemám s neoriginálním akumulátorem žádný problém. Ale někteří výrobci se opravdu zuby nehty brání používání neoriginálního příslušenství u svých výrobků. Osobně bych doporučil se podívat po neoriginálním akumulátoru někde po ČR než v zahraničí kvůli případnému vrácení, kdyby nefungoval (nebyl kompatibilní). Zkusil jsem zadat do goolu EN-EL14 a namátkou třeba tady jej můžete zakoupit http://www.trx-baterie.cz/trx-baterie/e ... originalni
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod skybus 10. 5. 2017 17:14

Ahoj, potřeboval bych si pořídit několik náhradních en-el3e aku a zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti především s výrobcem TRX v porovnání např. s AVACOM nebo Patona.

Když se mluví o snížení životnosti neoriginálních baterií, znamená to, že se životnost sníží po x cyklech a pak se už nedají nabít na takovou kapacitu, nebo i kdybych baterie nepoužíval tak frekventovaně, tak se jejich kapacita po nějaké době sníží stejně?

Díky moc
skybus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 11. 5. 2017 12:54

Avacom ještě jde, to ostatní ne, obecně TRX a Patoma používají ty nejlevnější články, malá výdrž, rychle ztrácejí kapacitu a mají nízkou životnost. O životnosti vše platné a i pro originály, jen do originálu se prostě dávají celkem ucházející baterky.
Allydamm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků