Rozdíl Canon Speedlite 430 EX II a Speedlite 430 EX III RT

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gheneral 19. 2. 2018 14:33

Zdravím,
pořídil jsem si Canon EOS 77D a uvažuji, že bych si k němu pořídil i blesk. Předtím jsem fotil systémovým kompaktem, takže s externími blesky nemám žádné zkušenosti. Blesk bych využíval v interiérech při focení předmětů či např. jídla, ale i osob. Jediný, co vím je, že bych chtěl blesk, co se dá vyklopit nahoru, tedy vertikálně.
Můžete mi prosím nějak srozumitelně popsat rozdíl mezi výše uved. objektivy, nebo mi i případně doporučit nějaký jíný pro moje účely?
Gheneral
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 19. 2. 2018 14:50

Ja myslím že pár slovami to je dobre vystihnuté tu
http://digineff.cz/clanek/canon/canon-s ... 0ex-iii-rt

Ak chceš vyšší výkon za menšie peniaze, pozri lepšie modely yongnuo. V zásade čo poznám okolo je s nimi spokojnosť. Ja mám 430II a v ničom ma neobmedzuje, ale to rádiové ovládanie v trojke musí byť fajn, samozrejme ak máš aj prime blesk canon.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 20. 2. 2018 09:58

Jestli si spravne pamatuju, tak 430 EX III ma oproti starsimu EX II mj. vetsi volnost otaceni, celych 360 stupnu. Starsi EX II ma jenom 270 stupnu a obcas to muze byt omezujici, kdyz si fotograf nezvykne. Neda se s nim mirit "doprava dozadu" z pohledu fotografa.
JirkaVejrazka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 20. 2. 2018 10:37

Jo jo, to máš pravdu, na "dvojke" mám len 270 stupňov. Nevadí mi to, ale ak by to niekto potreboval, je to argument!
bob222
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků