Postarší CSC na cesty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod suk 11. 12. 2018 11:22

Zdravím!

Pro krátké uvedení do kontextu - normálně fotím na D7200 s Sigma 18-35 a Sigma 50mm f/1.4. Hodlám ovšem cestovat (latinská Amerika, +- půl roku) a na to bych rád něco levnějšího (neb mi to asi šlohnou), lehčího, menšího. Takže bezzrcadlovku.

Požadavky mám docela jednoduchý - ideálně APS-C a k tomu něco širokýho (ideální je tak 10-35mm f/2 :D) a něco dlouhýho (100-300mm). Cenově do 15k za vše - bazar (+ nový baterky). Budu potřebovat nějakou možnost nabíjet přes USB (ať už přímo ve foťáku nebo v externím nabíjedle). Manuál + RAW je asi samozřejmost, žejo?

Zatím jsem byl tak nějak zaujat následujícím:
Canon EOS M - na obrázcích malinké a navíc dost levné.
Sony Alpha - mel jsem v ruce A6300 - foti hezky a je to prijemne do ruky - nicmene, to uz stoji pomerne hodne.

Hodíte nějaký doporučení? Popřípadě odkazy na bazar nebo rovnou nabídky můžou být :)
Díky!
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 12. 2018 12:03

Bazarovku Fujifilm X-A10 nebo podobnou s 16-50: https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=546876
K tomu tele 50-230 (bazar cca 3-5 tisíc) a jako širokáč Samyang 12/2 (eglobalcentral.com, cca 6 tisíc).

Jestli chceš lepší tělo, pak X-T10, X-E2 (kolem 8 tisíc) nebo výrazně pomalejší X-E1 (5 tisíc).
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 11. 12. 2018 12:46

A6xxx je fajn, ale základné zoomy na to sú mierne povedané problematické. S pevnými sklami je to ale silná zostavička, a k tomu prípadne 55-210 za lacno vonku.
Ak ti nevadí o niečo menší čip, tak panasonic má dnes parádne možnosti vyskladať telo + sklá v množstve kombinácií.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 13. 12. 2018 14:37

(ach jo, mel jsem napsany prispevek a mazl se mi, tak jeste jednou).

Tu fujinu si pridavam do seznamu kandidatu, stejne tak Olympus OMD-10.

Nicmene stale uvazuju o te Alphe A6000, ta by se asi dala. Jestli chapu, tak na A6xxx patri SEL_____E objektivy. Jako rozumne by se mi jevil pancake setak 16-50mm (jeste prolitnu recky, jestli to neni horsi, nez setovej Nikorr 18-55) + pevna 50mm. Otazkou je, co s dalekohledem - 70-300mm s OSS stoji 2x tolik, co vsecko ostatni dohromady. A byla by skoda jet bez toho, neb v dzungli clovek potka spoustu zajimaveho zvirectva.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 13. 12. 2018 14:49

K A6000 je lacný 55-210 OSS. Na crope je to ekvivalent tej 70-300 (kupoval som z eglobal za 160 euro) Slušne ostrý a rýchly. Dlhšie sklá už lacné moc nenájdeš.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 13. 12. 2018 15:00

Zrcadlo mam taky s cropem 1.5, takze pro svy potreby nepotrebuju prepocitavat :) Mrknu na nej, diky.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 12. 2018 15:43

16-50 od Sony bych nechtěl ani zadarmo, ale lidi jsou různí.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 13. 12. 2018 15:59

Dolgor: a tip na neco jinyho pri zachovani male velikosti & hmotnosti a navic tak, aby to neskoncilo prilis velkym brekem, az mi to ukradnou? :) Vzhledem k ucelu a okolnostem to holt musi byt kompromis. Kazdopadne, zrovna takovejhle setak chci za ucelem foceni ala "kompakt s manualnim rezimem".
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 12. 2018 16:17

A co takhle to vše "zahodit" a ohlédnout se spíše po slušném kompaktním fotoaparátu? Proč s sebou tahat dvě-tři skla po Jižní Americe a v džungli, kde stejně žádné velké (a plaché) zvíře neuvidíš (nadsázka)? :-)

Viz kategorie např. Nejlepší malé foťáky a Špičkové kompakty, ale je tam toho mnohem více k přečtení.
https://www.fotoguru.cz/nejlepsi-fotoaparaty/
Naposledy upravil wikxzen dne 13. 12. 2018 17:48, celkově upraveno 1
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 13. 12. 2018 16:45

wik: no, kompakt s velkym cipem samozrejme prichazi v uvahu taky, ale asi by mi tam chybelo tech > 200mm na vsemozny hmyzaky a ptaky a podobne. Btw, nebudu nonstop zalezlej v dzungli, takze na nejaky ty baraky v mestech se zase hodi i neco sirokyho a jestli jsem pochopil, u bezzrcadlovek byva (narozdil od kompaktu) k nalezeni i fazovy ostreni, coz by mohla byt vyhoda proti pouze kontrastnimu, ne?

Kazdopadne, urcite to taky pridam na kandidatku.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 13. 12. 2018 16:57

K tej sony by sedela 18-105, ale ten je zbytočne drahý, možno bazar. 16 50 po zaclonení ako tak, ak to je na facebook a podobne, tak povedzme. Na nejake vážnejšie foto a väčšie formáty to moc nie je. Uvidíme čo predstavia, avizujú sklá aj pre apsc, ale čakám skôr cenové rakety.
Ja som skôr na pevné sklá, tam je výber lepší, ale to Ti asi nepomôže. Inak slušný základný zoom ma tá fuji.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 13. 12. 2018 17:11

bob222: urcite s tim nemam zadny vazny plany. Se setakem rozhodne ne, ten by mel slouzit fakt prevazne jen na FB fotky "cau lidi, tenhle had me kousnul" aneb "babicka rikala, ze to jsou hezky fotky". Se zbylyma dvema bych se pak snazil obcas udelat i takovou tu "technicky" dobrou fotku, ktery venuju vic casu a snahy (a pak je taky postl na FB, no).
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noldo 13. 12. 2018 17:52

Tvoje požiadavky by celkom dobre zvládol pana FZ1000, rozhodne sa však nejedná o malý foťák. Kompakty s 1" senzorom nedajú požadovaný zoom. Mne osobne by vadilo meniť objektívy a volil by som nejaký veľký zoom asi na crop dslr tele, pretože ťažký objektív a malé telo bez gripu je únavné. Ak by som potreboval lepšiu kvalitu na nejaký landscape tak zazoomovať a pano na výšku.

Na všetky csc sa dá kúpiť Samyang 12f2. Všetky majú nejaký použitelný dlhý zoom(tu asi vyhráva m43). Všetci už majú "pancake" seťáky, najlepší má fuji.

Osobne by som skúsil vynechať seťák a išiel Sony a6000 alebo 5100(má dotyk disp.) k tomu 55-210, Sam 12f2 a ešte by som sa hecol na Sigmu 30f1,4. S tým, že do budúcna máš možnosť dokúpiť skvelé sigmy 16 a 56 1,4. Na druhú stranu sony nemá dobrý zoom. 18-105 aj 18-135 sú skôr priemerné a drahé.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaroh 13. 12. 2018 21:39

Noldo píše:Kompakty s 1" senzorom nedajú požadovaný zoom.


Dajú: Panasonic TZ200 - 1" senzor a eqv 24 – 360 mm.

Iste, je to kompromis, ale
Suk píše:Vzhledem k ucelu a okolnostem to holt musi byt kompromis
.
jaroh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 12. 2018 07:49

Keď nad tým tak kompletne uvažujem, tak pri nutnosti vláčiť 2-3 sklá mi fakt vychádza podľa Tvojich požiadaviek ako lepšie to riešenie s tým panasonicom FZ-2000. V jednej brašničke natesno, k tomu len polarizák a je vymaľované. Slušný rozsah, výsledky OK do A4, 4K video a sú pokryté cestovateľské potreby.
bob222
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků