Postarší CSC na cesty

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Noldo 14. 12. 2018 21:33

Na TZ200 som zabudol, to môže na cesty poslúžiť dobre.
FZ2000 mi príde, že neponúka nič moc navyše oproti fz1000 a je drahšia a ťažšia. Potom už SONY DSC-RX10 III, ale tam je tá cena dosť úlet. Je pravda, že FZ2000 má ND, čo môže byť veľká vec.
Noldo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 11. 1. 2019 16:34

I kdyz je mi jasny, ze si o me nekteri budete asi myslet neco osklivyho.

Dlouho mi vase rady vrtaly v hlave ... az mi skocil pod nos Panasonic Lumix DMC-GM1 a ja po nem skocil. Takze jsem majitelem nejmensiho MFT CSC. Setak na takovy to nenapadny "domaci" foceni postaci v pohode a nez odletim, snad jeste nekde vyhandluju nejaky siroky pevny pancake a nejaky lehky dalekohled.

tmp.jpg
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 1. 2019 16:38

Jé, ten měl otec pár let než mu jej v Paříži ukradli s cestovní brašnou ve vlaku směrem na letiště de Gaulle. Sloužil mu dobře na cestách po Evropě - tedy jen asi rok a něco. :D
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 11. 1. 2019 16:48

Treba je to jedno a to same telo :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 11. 1. 2019 16:51

Byla to černá verze, i ten objektiv byl černý. Na předku objektivu bylo bílým "Leica", ale už nevím co to přesně byl za model (edit: možná Summilux DG 25mm F1.4). :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suk 13. 1. 2019 18:11

Tenhle kradenej nebude, mam ho i s krabici a puvodni vybavou :)

Kazdopadne, zjistuju, ze z jednoho hlediska to nebyla dobra volba - nepodarilo se mi najit USB nabijedlo :(
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 1. 2019 18:28

Hele a nenabíjí se to přímo ? To pak můžeš i nabíječkou na mobil - GX80 i GX800 to tak mají.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 13. 1. 2019 18:49

Nebo má ajfouna a nemá doma žádnou klasickou micro usb nabíječku/kabel...
Každopádně se to dá lehce pořídit...
Sám jsem měl podobný problém, neb máme doma mobily jen s USB-C a tak jsem musel koupit delší kabel micro USB, ten přibalený k GX80ce je krátký...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 13. 1. 2019 20:58

Davidof: no, k PC jsem to pripojene mel (UMS) a nevypadalo, ze by se to nabijelo (resp. na displeji nebyla zadna indikace nabijeni naznacujici). Ale porad se hodi jednu baterku hodit do baglu na nabijeni a druhou do fotaku a pouzivat. Kabel vetsinou dost zavazi :)

S ajfonem to nic nema a micro USB mi je k nicemu, nebot ten fotak ma nejaky vlastni USB konektor :)

PS: Pro oba nikony, co tu mam (D5100 a D7200) mam od Patony USB dual-nabijedlo, coz je na cesty dost genialni vec.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 1. 2019 21:11

Tak GM1 USB charging nemá :-(
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod suk 15. 1. 2019 13:25

A ani neexistuje rozumny USB nabijedlo (respektive ano - neco jsem nalezl na DX, ale toho bych se zaprve bal a zadruhy uz by nemuselo stihnout dorazit)...

No, budu jeste hledat, ale v tomhle ohledu byla koupe trosku chyba :))
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 16. 1. 2019 13:32

Co ebay, nějaký z poškozeného foťáku?
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 16. 1. 2019 23:34

Nakonec jsem nalezl cosi na aliexpresu a doufám, že to bude mít šroubky, abych se mohl mrknout dovnitř.

Škoda, že něco takého nedělá Patona, protože co mám na nikoňáky, tak je to fakt geniální.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 17. 1. 2019 22:05

Gratuluji k nálezu, na té fotce jsou šroubky vidět...
Pokud to chceš zkoumat uvnitř tak doporučuji objednat rovnou 2ks...
Z jednoho na zvědavce vyskáčou pérka a druhý pak budeš používat na nabíjení... :-)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků