Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 3. 2019 06:46

To ja by som osobne radsej zobral ten joystick, nez IBIS. Ak nemam mat stabilizaciu ako ma Oly, tak mi bohate staci aj ta v objektive.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 14. 3. 2019 06:52

bob222 píše:Tak úprimne tá stabilizácia mi v canikone dosť chýba, zvykol som si na ňu v olympuse, mám ju v sony a už by som asi nestabilizovaný snímač nechcel. Ja viem že nie každý to preferuje, ale pre mňa je to dosť podstatné kritérium výberu.

Nikony Z predsa IBIS maju.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 14. 3. 2019 07:31

Fidko píše:To ja by som osobne radsej zobral ten joystick, nez IBIS. Ak nemam mat stabilizaciu ako ma Oly, tak mi bohate staci aj ta v objektive.


Jo, keby ju tak mali aj všetky objektívy...

-- 14. 3. 2019 07:31 --

landov píše:
bob222 píše:Tak úprimne tá stabilizácia mi v canikone dosť chýba, zvykol som si na ňu v olympuse, mám ju v sony a už by som asi nestabilizovaný snímač nechcel. Ja viem že nie každý to preferuje, ale pre mňa je to dosť podstatné kritérium výberu.

Nikony Z predsa IBIS maju.


Nuž priznám sa, že nikon ide dosť mimo mňa, ak stabilizáciu majú, tak je to dôvod začať to sledovať... :tleskani
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 3. 2019 08:10

Nemaju, jasne, ale zase na druhej strane ju ani vsade nepotrebujem. Pri pevnych f1.8/1.4 sklach ju nevyzadujem a take tie vacsie teleobjektivy ju maju tusim vsetky. Podobne u zakladnych zoomov cloveku neda vela prace ju najst.

Samozrejme, toto je moj subjektivny nazor a pre moje potreby by som si s tym vystacil a skor by som chcel lepsiu ergonomiu ovladania. Kazdy to ma inak.

PS: samozrejme si IBIS v Canonoch zelam, pretoze nie su lacnejsie nez konkurencia ktora ju ma a ziadnu zasadnu vyhodu ktora by to kompenzovala som si nevsimol, ale konkretne toto nie je to co ma od RF mountu odradza.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JardaB1 26. 3. 2019 16:02

Koncem dubna si pořídím set Canon RP se ZOOMem Canon 24-105,
ale ještě nevím jestli si koupím originál RF F4 nebo EF 3,5-5,6 s adaptérem.

Canon RF F4 je opticky a mechanicky lepší, ale na mě docela těžký.
Na internetu se dost píše o Canonu RF F4/24-80(85), který asi dříve než za rok nebude.
V každém případě chci mít Canon 24-105 jenom dočasně než se objeví něco jiného.

Netušíte někdo jaký je rozdíl v rychlosti zaostřování Canonu RF F4/24-105 a Canonu EF 3,5-5,6 s adaptérem ?
Rychlost zaostřování bude možná hlavním faktorem při mém rozhodování. Děkuji !

Zde následuje test Canonu RP v ePhotozine:
https://www.ephotozine.com/article/cano ... view-33388
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ethernaly 3. 4. 2019 17:10

V Lightroomu již lze editovat RP RAW.
Ethernaly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 25. 4. 2019 16:48

Zástupce Canonu pro Evropu Michael Burnhill mluvil o vizích společnosti do budoucna.
Výcuc je na digimanii, ale doporučuji článek v originále na EOS Magazine.
Je tam dost zajímavých věcí, např. o experimentování s průměrem bajonetu, tvrzení o tom, že objektiv RF 28-70/2 nedokáže nikdo jiný vyrobit, ale také např. to, že s rostoucí ohniskovou vzdáleností se účinek stabilizovaného snímače snižuje, a proto ještě není jasno v tom, zda bude IBIS Canon vůbec používat.
DSLR samozřejmě poběží dál, nicméně letos se firma zaměří na RF objektivy.


https://www.digimanie.cz/canon-hovoril- ... -dslr/7805

https://eos-magazine-news.blogspot.com/ ... uture.html
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 5. 2019 10:17

To bude zase klenot: https://digiarena.e15.cz/canon-rf-85-mm ... -objektivu

Inak k tym clankom: Uprimne, bol by som sa ochotny vzdat IBISu a nepovazujem to za must have feature, ale to s tou ucinnostou podla mna nie je uplne pravda. Napriklad ked som mal este E-M1 II s Panasonicom 100-400, tak lepsie vysledky som dosiahol s IBIS, nez s IS v tele. Je to samozrejme dane aj implementaciou, ale myslim si, ze nieco na sposob Sync IS ako ma Olympus urcite nie je nezmysel.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 9. 5. 2019 14:02

On je taky rozdíl, jestli je stabilizovaný malý snímač m4/3 nebo 4x větší ve FF foťáku. Totéž se týká objektivů a velikosti stabilizovaných členů. ...Jinak samozřejmě absence stabilizace snímače u FF foťáku nikomu žíly netrhá. Dají na ni hlavně amatéři, kteří chtějí mít stabilizované všechno, aniž by se zamysleli, jestli je to vážně třeba. Profíkovi stačí stabilizace na reportážních zoomech a teleobjektivech. Na pevných sklech ji většina rozumných lidí neřeší. Krajinu převážná většina fotí ze stativu, u portrétů je hlavním faktorem pohyb focených, takže řešením je zvýšit ISO nebo použít záblesky. Nicméně je ale faktem, že nemít stabilizovaný snímač ve světě, kde ho všichni mají, nevypadá dobře a masově zaměřené recenzní weby na to budou dokola upozorňovat jako na významný zápor.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 5. 2019 14:11

Ja chapem, preco je stabilizovat vacsi snimac zlozitejsie. Skor som poukazoval na to, ze podobne prehlasenia mal aj Panasonic a napriek tomus a ukazuje, ze IBIS ani pri teleobjektive nie je neucinny a dokonca dokaze byt ucinnejsi.

S tou druhou castou suhlasim. Canom si za tie fotaky pyta tolko co konkurencia a tak by to chcelo porovnatelne telo. Takto minimalne papierovo za takou Z6tkou dost zaostava.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JardaB1 5. 6. 2019 20:31

Před několika dny jsem si zakoupil Canon RP a objektivem EF 3.5-5.6/24-105mm s kterým nemám problémy.
Jelikož mám doma několik objektivů Pentax, tak jsem si objednal adaptér B.G.I. PK(A)-EOS R,
který mi přišel dnes večer z FotoŠkoda:

https://www.fotoskoda.cz/b-i-g-adapter- ... non-eos-r/

Po připojení adaptéru B.G.I. PK(A)-EOS R s objektivem Pentax FA 3,5-4,5/24-90 mi při volbě
priorita clony Av signalizuje F00 to znamená, že na fotoaparátu nasazen žádný objektiv.
Fotoaparát přitom měří expozici, ale nesignalizuje zaostření a nejde domáčknout spoušť.

Zkoušel ještě pevný objektiv Pentax A 1,7/50, také signalizuje F00 při volbě priorita clony Av.
Oba objektivy jdou zaostřit na nekonečno a jdou odclonit a zaclonit přes kroužek adaptéru.

Předpokládám, že B.G.I. adaptér bude v pořádku a že jsem něco zadrbal při nastavení fotoaparátu.
Můžete mi někdo poradit, čím by to mohlo být. Mockrát děkuji !
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JardaB1 6. 6. 2019 10:12

Problém nastavení fotoaparátu Canon RP vyřešen telefonicky s FotoŠkoda !
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JurajEsko 6. 6. 2019 11:53

A mohol by si sa podeliť s nami o to, kde bol problém? Možno to niekoho bude zaujímať.
JurajEsko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JardaB1 6. 6. 2019 12:50

Při nasazení redukce bez kontaktů na Canon RP se musí
povolit uvolnění závěrky viz obrázky jpeg v emailu z FotoŠkoda:

https://email.seznam.cz/?hp#inbox/9504

V originální manuálu Canon RP se jedná o stránky 524 a 544:

http://gdlp01.c-wss.com/gds/4/030003422 ... ide_CS.pdf
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků