Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 3. 2019 20:23

mkozak

Uvidíme, oni jsou všichni hrozně tajnosnubní. Předpokládám, že se Tě to stejně ještě pár let nebude týkat (?)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 4. 3. 2019 20:29

Leda by 1D X Mark III byla bezzrcadlovka :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 3. 2019 20:34

:-) to by se stejně ještě vidělo, ne ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 3. 2019 06:52

Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 7. 3. 2019 07:56

Hádam, že cena toho skla bude ukrutná! :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JardaB1 7. 3. 2019 08:22

Canon RF lens patents není jenom pro ZOOM F1,4/14-21, ale i pro F2/12-20 a F2,8/16-35:

https://www.canonrumors.co/patents-cano ... 8l-lenses/

Já to vidím reálně spíše na Canon RF F2/12-20, protože F1,4 pro ZOOM je šílený extrém.
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 9. 3. 2019 10:33

Bude len dobre ak bude na vyber vselico roznej vahy a ceny..
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 9. 3. 2019 12:01

Tak opět "šuškanda"... https://canoncamerarumors.com/canon-rf- ... dc_1n_hDsU

Tady mě Canon docela namíchl, když na základě jiné šuškandy už 2 roky odkládám koupě 135/2.0 abych si pořídil novou verzi tohoto skla s IS (u 85/1.4 jsem se naštěstí dočkal). Teď to však vypadá, že vývoj EF skel definitivně ukončili a vrhli se na bajonet RF. To hodnotím z jedné strany pozitivně, ale nebylo by špatné udělat nějaký "mezikus" nových skel RF na DSLR. Konstrukčně mi to však přijde jako těžko proveditelné až nereálné. Je to škoda, některá sklíčka s RF jsou a budou docela zajímavá... R-ko však zatím neplánuji.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 3. 2019 12:42

Oni sa na to vrhli dost vo velkom. Nikon Z ma nejaku roadmapu, ale ani so sklami planovanymi na rok 2020 by som si nevystacil, kedzto to Canonacke sklenarstvo ma evidentne potencial.

Vacsie obavy mam o tela.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Makoš 9. 3. 2019 16:42

Já zase přemýšlím, jak to bude dál, pojedou dál obě větve, dslr a bezrcátka? Nevěřím tomu, že si C muže dovolit nechat napospas ty miliony objektivů s EF bajonetem. Sám zvažuji co dál, zbavit se všeho (C 5 DMK iii, 70-200 is II, 24-70 II, jen to nejpodstatnější ). Když si představím za kolik se to dnes prodává, tak je pro mě ta finanční ztráta nesmyslná Taky si nemyslím, že každý se klepe radostí na to jak na Rku bude muset používat redukci. Budou pak EF skly fungovat všechny funkce? Rozdíl v počtu kontaktu ... . Takže vlastně čekám co nového C uvede na poli DSLR. Navíc mě v tom utvrzuje i nový 70-200 IS III, další inovace 400stovky a dalších.
Makoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 3. 2019 17:10

Tie systemy budu chvilu existovat spolu, ale vyvijat sa bude predovsetkym RF. Je to pochopitelne, EF je fukcny a plnohodnotny system, snimace a procesory mozu vyvijat pre oba systemy z coho nasledne vyplyny aj zlepsenia v oboch systemoch. Ale EF pojde postupne do uzadia. V kazdom pripade, ak by som dnes vlastnil Canon DSLR, tak by som sa alebo do vymeny nehnal, alebo kupil Rko, RPcko a pouzival to s redukciou, pripadne zistil ci mi sedi, alebo nie. Dnes nie je idealna doba na prechod, tie systemy sa vyvijaju a stale nie je jasne ktory system bude o 1-2 roky dominantny. A s pokial nemas s DSLR nejaky konkretny problem ktory by riesilo CSC, tak si ani velmi nepolepsis. Na CSC je stale dost veci ktore este potrebuju dotiahnut.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 9. 3. 2019 23:44

Fidko, plný souhlas... pokud má někdo, jako třeba Makoš skvělé FF tělo a eLkové zasklení, není důvod kam pospíchat a minimálně rok počkat s čím Canon přijde.
Druhá varianta je přejít na Sony (což udělalo spousta CaNikoňáků). Bývalí majitelé Canonu jsou na tom o něco líp, jelikož EF bajonet se Sigmnou MC11, spolupracuje velmi dobře - především poslední trojková generace A7. Takže skla se můžou, ale nemusí postupně obměnit.
Já fotit mám čím a nestěžuji si, akorát bych rád využil možnost (kdyby byla), že bych už teď dokupoval nová skla na RF bajonet a používal je "zatím" na 5DIV (mám ve výhledu 24/1.4, 135/2.0 - anebo 1.4, a 300/4 anebo 400/5.6). Je mi jasné, že mě přechod nemine, ale Sony, ať je technologiemi nacpán až po okraj s 10-ti osou stabilizací a DR +-30 EV, se mi prostě nelíbí ...
P
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 13. 3. 2019 21:44

pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 3. 2019 05:16

No a teraz este joystick do nizsich tried :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 14. 3. 2019 06:15

Tak úprimne tá stabilizácia mi v canikone dosť chýba, zvykol som si na ňu v olympuse, mám ju v sony a už by som asi nestabilizovaný snímač nechcel. Ja viem že nie každý to preferuje, ale pre mňa je to dosť podstatné kritérium výberu.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků