Canon EOS R systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 3. 2019 06:46

To ja by som osobne radsej zobral ten joystick, nez IBIS. Ak nemam mat stabilizaciu ako ma Oly, tak mi bohate staci aj ta v objektive.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 3. 2019 06:52

bob222 píše:Tak úprimne tá stabilizácia mi v canikone dosť chýba, zvykol som si na ňu v olympuse, mám ju v sony a už by som asi nestabilizovaný snímač nechcel. Ja viem že nie každý to preferuje, ale pre mňa je to dosť podstatné kritérium výberu.

Nikony Z predsa IBIS maju.
landov
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 14. 3. 2019 07:31

Fidko píše:To ja by som osobne radsej zobral ten joystick, nez IBIS. Ak nemam mat stabilizaciu ako ma Oly, tak mi bohate staci aj ta v objektive.

Jo, keby ju tak mali aj všetky objektívy...

-- 14. 3. 2019 07:31 --

landov píše:
bob222 píše:Tak úprimne tá stabilizácia mi v canikone dosť chýba, zvykol som si na ňu v olympuse, mám ju v sony a už by som asi nestabilizovaný snímač nechcel. Ja viem že nie každý to preferuje, ale pre mňa je to dosť podstatné kritérium výberu.

Nikony Z predsa IBIS maju.

Nuž priznám sa, že nikon ide dosť mimo mňa, ak stabilizáciu majú, tak je to dôvod začať to sledovať... :tleskani
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 3. 2019 08:10

Nemaju, jasne, ale zase na druhej strane ju ani vsade nepotrebujem. Pri pevnych f1.8/1.4 sklach ju nevyzadujem a take tie vacsie teleobjektivy ju maju tusim vsetky. Podobne u zakladnych zoomov cloveku neda vela prace ju najst.

Samozrejme, toto je moj subjektivny nazor a pre moje potreby by som si s tym vystacil a skor by som chcel lepsiu ergonomiu ovladania. Kazdy to ma inak.

PS: samozrejme si IBIS v Canonoch zelam, pretoze nie su lacnejsie nez konkurencia ktora ju ma a ziadnu zasadnu vyhodu ktora by to kompenzovala som si nevsimol, ale konkretne toto nie je to co ma od RF mountu odradza.
Fidko
Návštěvník

Předchozí stránka