Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MaMa386 5. 9. 2018 02:01

tak kde je Péťa Luňák ? celý roky mchroval, že tohle Nikon nikdy neuvede, a je to tady, asi nějaká konspirace jako 911 . .
Navíc to neni nic úžasnýho, asi to nemá stabilizaci čipu, nejdou na to nasadit bez redukce stávající skla, je to jiná bajonet, v Nikonu někdo asi nemyslel, proč bych si to kupova a dával tam redukci na stávající skla, když tady mám perfektně hotový a ověřený a lepší systém Sony, kde ta skla takto můžu krásně používat ? mimochodem tam jsou stejné snímače jako u Nikona a je to roky prověřeno . .
s jiným bajonetem a skly to ať se jde Nikon dohrabat, měli nechat stávající a nechat vzdálenost a tam se na volné místo daly dát různé věci, někdo uvažoval o systému LYTRO, nebo tam mohli být integrované ND, polarizační, přechodové filtry . .
MaMa386
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 9. 2018 04:57

"asi to nemá stabilizaci čipu"
Nemyslis, ze je lepsie najskor sa pozriet do specifikacie predtym ako zo seba budes robit trolla ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 5. 9. 2018 06:37

Fidko píše:"asi to nemá stabilizaci čipu"
Nemyslis, ze je lepsie najskor sa pozriet do specifikacie predtym ako zo seba budes robit trolla ?

To je ten pošahaný, čo vypisuje stále blbosti pod článkami a má komplex z Luňáka. Nereagovať...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MaMa386 6. 9. 2018 01:22

Lunak se prej voběsil, protože oba hlavní dslr výrobci vypustili CSC . .
navíc to co vypustili je podle mě blbost, měli nechat stejný bajonet a posunutí X vlikost čipu řešit nějakým fíglem anebo měli nechat stejnou vzdálenost od bajonetu a prostor využít např na holografický snímač, integrovaný ND a jiný filtr, ostření atd atd
MaMa386
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 9. 2018 14:26

Produkcia videoklipu s Nikon Z:




Výsledný klip:

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 12. 9. 2018 13:02

Skouknul jsem nějaké video a celkem mě překvapila opora pro palec na dvířkách karty. Nikon tohle používá poprvé? Na pohled dost divné a potencionálné velmi fórové.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 9. 2018 11:51

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 27. 9. 2018 14:09

Byli jste se někdo dnes kouknout na předváděčku Z7 pro veřejnost (Foto Škoda nebo Megapixel)?

Docela pozitivní dojmy mám z ergonomie. EVF samozřejmě není OVF, ale zase umožňuje takové věci jako review fotky v hledáčku. Ovládání je typický Nikon - člověk je hned "doma". Úchop super.

Měli tam tu Z-kovou 35ku (50 ještě není), ostří rychle a tiše. I mechanická závěrka je znatelně tišší, než na mojí D750. Zkoušel jsem i elektronickou závěrku (tichý mód), funguje pěkně, ale má silný rolling shutter.

Hodně jsem si hrál s focus peakingem. Logicky, je to asi TOP výhoda oproti zrcadlovkám:

1) Funguje pouze v manuálním módu ostření. Podle přítomných předvádějících by měl fungovat i když člověk v automatickém módu ručně pohne kolečkem ostření, ale to nějak nefungovalo. Možná v novějším firmware (?)

2) FP dobře ukazoval opravdu kontrastní hrany, třeba okraj hlavy oproti pozadí. Ale když jsem chtěl ostřit třeba na oko, tak nic neukazoval. Musel jsem ho zapnout na nejvyšší citlivost, pak začal teprve něco ukazovat, ale stejně to byla bída.

3) Při ostření podle FP jsem občas neměl jasno, na kterou stranu kroutit, ale to je asi o cviku.

4) Zkusil jsem přes něj vyfotit dva různě vzdálené lidi tak, aby byli oba ostří, ale moc se mi to nedařilo. Možná jsem měl pořád malou clonu (?) A asi to chce také víc cviku.

A jaké jsou vaše dojmy?
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 9. 2018 14:37

Jedno vydeo z rozbalovania skatul, ukazka objektivov a fajn komentare k nim



Dojmy z predvadzaciek sa sem hodia. Cakal by som, ze najpresnejsi bude ten "najslabsi" peaking, no na Nikone to funguje asi inak, ako na Sony.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 27. 9. 2018 19:37

Ještě pár postřehů:

Nová 35mm je relativně macík. Ale nijak zvlášť těžká. Doufám, že časem bude i nějaký pancake.

Nový 24-70mm f/4 je docela kompaktní malé sklo, dost dělá i jak je skládací.

Zkoušel jsem AF-C s tou novou 35mm a chovalo se docela slušně, i 3D tracking držel, ale byly to umělé testy (hýbal jsem se já, ne objekt).

Stabilizace čipu mi udržela s 35mm objektivem 1/8 sekundy (perfektně ostré), na 1/4 už to bylo mázlé (respektive tam byl duch, jak jsem překročil mez rozsahu stabilizace). Tedy je to oproti teoretické 1/35 "jen" 2EV, nicméně jsem se nesnažil o nějaký extra stabilní postoj, takže bych bez stabilizace tu 1/35 skoro jistě neudržel.

Zkoušel jsem ISO 25600. Samozřejmě šumí, ale už NR na LOW odstraní barevný šum prakticky komplet a zbylý jasový šum je tak jemňounký, že v celkovém pohledu není znatelný (je to, přeci jen 45 mpix).

Dál jsem měl na adaptéru Nikoňáckou 105mm f/1.4 a spolupracovalo to spolu moc hezky. Ostření rychlé a v pohodě.

Picture review (v hledáčku) má malou prodlevu, tedy po expozici je asi 1-2s tma a pak teprve naskočí vyfocená fotka.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 27. 9. 2018 21:52

Test Z6 s fotkami v plném rozlišení.
https://prophotos.ru/reviews/20656-niko ... -ekspertom
Fotí krásně, ale shodou náhod asi tak stejně jako můj D750, až na to, že takový seťák jako 24-70/4S bych pohledal ;-)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 27. 9. 2018 22:19

High ISO teda zvládá rozhodně lépe, než D750.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 27. 9. 2018 22:30

Nic co bych dokázal ocenit. D750 je na high-ISO víc než v pohodě.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 28. 9. 2018 07:34

V tom případě ale můžete říct, že všechny současné FF Nikonu fotí "zhruba jako D750". Tak proč by Z6 / Z7 měla fotit jinak?
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 30. 9. 2018 05:27

kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků