Fotoaparat s automat. zarovnaním snímača do vodorov. polohy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod dadajax 27. 7. 2018 08:08

Dolgor píše:To slyším prvně, že vodováha překáží kompozici. Na Fujifilmech je to jen čára středem hledáčku, která zezelená. Na Nikonech jsou stupnice na okrajích OVF mimo záběr. Jen v LV u Nikonů je masivní kříž se zobrazením náklonu do stran i dozadu.


Mě nepřekáží ani tak kvůli kompozici, jako spíše mi přijde rušivá. Zapínám jen při focení interiérů, krajin atd. Při focení lidí vypínám.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 27. 7. 2018 08:27

jozef6 píše:cport: daj v prirucke vyhladavat slovne spojenie "korekce horizontu". Je to +-2°, tj. koriguje naklon 2° hore alebo dolu, napravo alebo nalavo.


Me stves :) Vcera jsem to hledal, nedohledal. Dneska jsem to hledal ... a dohledal :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 27. 7. 2018 09:36

dadajax píše:
Dolgor píše:To slyším prvně, že vodováha překáží kompozici. Na Fujifilmech je to jen čára středem hledáčku, která zezelená. Na Nikonech jsou stupnice na okrajích OVF mimo záběr. Jen v LV u Nikonů je masivní kříž se zobrazením náklonu do stran i dozadu.


Mě nepřekáží ani tak kvůli kompozici, jako spíše mi přijde rušivá. Zapínám jen při focení interiérů, krajin atd. Při focení lidí vypínám.

Vlastne som na tom podobne. Povodne som sa zle vyjadril, vodovaha ani tak neprekaza pri kompozicii ako je skor rusiva. Sony SLT ju ma celkom velku, cez cely hladacik.
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 27. 7. 2018 10:55

jozef6: nepotrebujes spis fotoaparat s vypinatelnou vodovahou, kterou si vypnes po ustaveni stativu?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jozef6 27. 7. 2018 11:41

cport: predpokladam, ze vsetky fotoaparaty maju vypinatelnu vodovahu. A stativ ani nemam. Som lenivy nosit ho. Maximalne obcas pouzijem monopod.
jozef6
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 7. 2018 12:56

Nedokážu si představit, že bych nerozmlátil foťák, ktrrý rozhoduje automaticky co je dobre nakloneno a co ne. Co to rovnou fotit jako autor a nespolíhat se na věštecké schopnostk foťáku.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvuk11 27. 7. 2018 13:41

proto se to dá vypnout
zvuk11
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků