Vyber_bezzrcadlovky

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod skroty 6. 4. 2018 18:29

Dobrý den, chtěl požádat o pomoc s výběrem foťáčku. Nejsem žádný expert a jak už to tak bývá člověk chce to nejlepší. Fotoaparát bude fungovat na běžné fotky + dovolená + krajinky a sem tam noční oblohy. Video není priorita, protože chci aby foťák nějakou dobu pracoval, bylo by fajn dobré video mít. Po čtení mnoha a mnoha recenzí se rozhoduji mezi následujícími:

GX80 + 12-32mm + 35-100mm cca 22 000,- ((Pozn.+slušné fotky, +slušné seťáky, + stabilizace, +video, – horší kvalita fotek za nízského světla)

A6300 + 16-50 cca 30000,- (( výborný foťák ale jak všichni ví, ty objektivy jsou tragédie, dobré jsou snad jen 2 až 3 z cenově dostupných, jedná se o pevná skla // Zoomy se stabilizací nejsou kvalitní pod 25 000,-)) pokud se pletu opravte mě. klidně by jsem bral i A6000 jen kdyby byl slušný objektiv za cenu nižší než 18 000,).

X-E3 + XF18-55 cca 32000,- ((výborný foťák, s hodně dobrým zoom sklem a možností dokupovat z dobrých objektivů za celkem rozumné peníze, co jsem se dočetl tak mu dělá problémy krajinka, resp detaily … Opět kdyby jsem se pletl opravte mě, foťák má stabilizovaný objektiv ne čip ...

Velmi Vám děkuji za Vaše postřehy…
skroty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 4. 2018 19:09

Vše se tu docela řešilo - viz např. viewtopic.php?style=2&f=209&t=1267230&p=11897731#p11897731
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 4. 2018 19:17

Mám Fuji systém, takže poradím jen z tohoto výběru...
Možná by ti nakonec stačila i varianta (Fujifilm) a to nyní nový fotoaparát X-A5 s objektivem XC 15-45 mm OIS PZ.

X-E3 je fajn, ale třeba sklo 18-55 mm (je skvělé) mi k X-E3 tělu příjde lehce přerostlé. Celkově ta kombinace z hlediska vyvážení lépe sedí například s X-T20 tělem. X-E3 jsem doporučoval kamarádce, ale šla cestou párem malých pevných skel řady F2 a to 23mm a 50mm a je spokojená hlavně díky kompaktnosti a váze (často leze kopce a tůry). Ale jinak XF 18-55 mm je výborný zoom.

Jinak skla z bazaru se dají sehnat za zajímavé ceny. A je z čeho vybírat už.

Pokud pracuješ převážně s RAWy, tak určitě (v případě X-E3/X-T20 a výš s X-Trans III) je třeba se pak zaměřit na odpovídající software, který správně vyvolá surová data z karty. Např. Capture One Pro, Luminar 2018, ON1 atp., což právě se nejvíce může pozitivně projevit při zpracování snímků krajin. Ale lze zvolit například i kombinaci Adobe Lightroomu s malou a výbornou aplikací Iridient X-Transformer.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod clips 29. 10. 2018 19:14

Zdravim, nechci zbytečně zakládat nové téma, tak to hodim sem.

Aktuální sestava: Oly EM10 I + Oly 14-150 + Panasonic 7-14 + Panasonic 20/1.7 II
Teď jsou celkem příjemný slevy/cashbacky, tak přemýšlim o upgradu těla.
Na rovinu proti EM10 nic nemam, jen mi přijde, že je jedna z posledních možností, kdy ho ještě prodat ...

Chtěl bych zůstat u m4/3, takže volba mezi mezi Oly EM1 II x Panasonic G9.
Uvažoval jsem i o Panasonicu G80, ale když vidim, co člověk dostane k G9 navíc a ty slevy u Olympusu, tak už bych šel asi rovnou do vyšší řady.
Chtěl bych znát Vaše názory. Ještě dodám, že video netočim, prio jsou fotky.
clips
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 29. 10. 2018 19:26

Skoro bych řekl, že je trochu výhodnější ta G9 s těma dvěma skly navíc.

Co do výkonu je vlastně rozdílů málo, pokud fotíš vlašťovky, tak EM1.

Hlavně si je zkus chytit do ruky, jak se ti drží. Panasonic má hodně klasické tělo a ovládání na něm. Oly je svůj, ale asi na to jsi zvyklý.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 10. 2018 10:38

Tak kvalita (funkce) je o něco lepší u Olyho, cena teď v té akci zas asi, se všema těma objektivama zdarma (i když ty už máš 20 mm a tam nabízí mj. 25 mm, což je pro tebe možná zbytečný), asi u Paňáku.
Ale v některých obchodech teď ještě u E-M1 II přidávají ke cashbacku od Olympusu i vlastní bonus 8-9 000 kč plus nějaký dárečky, takže to tu cenovou situaci zase otočí.
Jinak menu je u obou Olýků v podstatě stejný, což na začátku ušetří dost času se študováním i nervů při focení.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2018 11:22

V čem konkrétně myslíš, že Olympus vede? Z funkcí mě napadá jen ten Light Composite.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 10. 2018 11:48

Tak rozdíl je relativně malej. Je pravda, že G9 okopíroval většinu novinek z E-M1 II, takže dobrá volba jsou oba. Ale testy se většinou shodují, že na focení je Oly přece jen o fous lepší.
Z Olyho bych asi vypíchl:
- je menší (bez negativního vlivu na ergonomii)
- lepší buffer
- větší výdrž baterie
- lepší stabilizace
- údajně lepší AF tracking
- estetická stránka (ale to je samozřejmě subjektivní)
Paňák má lepší hledáček, joystick (plus pak ty videověci).

Já mám Paňáky tak nějak spojený spíš s tím videem, daleko víc mě berou jejich objektivy než těla.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 10. 2018 12:20

Olympus ma lepsi AF, ma lepsiu stabilizaciu a hladacik lepsie zvlada extremnu tmu.

Panasonic ma lepsie videofeatury, malinko lepsi snimac, ale daleko lepsie sa pouziva. Tiez hladacik je ovela prijemnejsi aj napriek znacnemu sferickemu skresleniu. Na bezne cvakanie by som asi zobral Olympus, na akcnejsie Panasonic.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2018 12:37

Díky.

Ten tracking bych asi potvrdil, i když se mi zdá, že to je spíš poznatelné u těch ptáčků v letu. Pro focení fotbalu nebo cyklistů je G9 zcela použitelná.

Buffer - ani nevím, kolik má EM1, G9 má asi 57-59 RAWů a při čištění bufferu není zablokovaná.

Stabilizace je lepší u EM1, trochu se jí blíží jen G9 s objektivem Dual IS 2.


Kromě těch tlačítek na těle má G9 navíc mnohem lepší výběr ostřícího bodu (joystick nebo TouchPad) a zvětšení obrazu (ale to je spíš jen pro speciální scénáře).

Možná bych ještě napsal, že EM1 se při kontinuálním ostření na nehybný objekt chová jako DSLR, ale G9 ne, u ní ten obraz neustále drobně pulsuje.

Estetika a velikost, to je opravdu individuální. Pro mě bylo (při uvážení výše napsaného) rozhodující zejména to rozmístění tlačítek a skutečnost, že EM1 je na mě moc malá. Moje žena si naopak libuje a EM1 by za nic nevyměnila :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 10. 2018 12:57

E-M1 je trochu viac cool, to je pravda, ale na mna miestami posobi ako hracka, co je ciastocne sposobene tym ako sa ovlada. Z G9 uz mam fakt pocit fotaku aj ked ta velkost je taka ... mam batoh kam sa vosla E-M1 II s 40-150 f2.8, 100-400 a 12-40 f2.8 plus Mavic Air s bateriami. Do toho istehu batohu uz ale rovnaku zostavu s G9 nedam :/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2018 13:36

Fidko

Tak to je docela smůla :-)

Ad Panasonic/Oly

Ohledně skel to mám takové rozpolcené. Moje nejoblíbenější skla jsou Olympus a těla mám Panasonic.

Pořád si nechávám otevřenou možnost přejít zpátky na Olyho, ale především ho musím udržet v ruce bez přídavného gripu :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 10. 2018 13:49

No ja som si myslel, ze G9 bez pridavneho gripu davam a je to sice do istej miery pravda, ale odkedy mam grip, nejak sa mi to uz nedari :-D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 10. 2018 14:27

:-)

To máš teda pracky.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 10. 2018 14:31

Ono to nie je tak, ze by sa tam nevosli. Na E-M1 sa mi prsty nevojdu, na G9 ano, ale musim ich mat pri sebe. S gripom sa mi to drzi pohodlnejsie :)
Fidko
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků