Vyber_bezzrcadlovky

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod skroty 6. 4. 2018 19:29

Dobrý den, chtěl požádat o pomoc s výběrem foťáčku. Nejsem žádný expert a jak už to tak bývá člověk chce to nejlepší. Fotoaparát bude fungovat na běžné fotky + dovolená + krajinky a sem tam noční oblohy. Video není priorita, protože chci aby foťák nějakou dobu pracoval, bylo by fajn dobré video mít. Po čtení mnoha a mnoha recenzí se rozhoduji mezi následujícími:

GX80 + 12-32mm + 35-100mm cca 22 000,- ((Pozn.+slušné fotky, +slušné seťáky, + stabilizace, +video, – horší kvalita fotek za nízského světla)

A6300 + 16-50 cca 30000,- (( výborný foťák ale jak všichni ví, ty objektivy jsou tragédie, dobré jsou snad jen 2 až 3 z cenově dostupných, jedná se o pevná skla // Zoomy se stabilizací nejsou kvalitní pod 25 000,-)) pokud se pletu opravte mě. klidně by jsem bral i A6000 jen kdyby byl slušný objektiv za cenu nižší než 18 000,).

X-E3 + XF18-55 cca 32000,- ((výborný foťák, s hodně dobrým zoom sklem a možností dokupovat z dobrých objektivů za celkem rozumné peníze, co jsem se dočetl tak mu dělá problémy krajinka, resp detaily … Opět kdyby jsem se pletl opravte mě, foťák má stabilizovaný objektiv ne čip ...

Velmi Vám děkuji za Vaše postřehy…
skroty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 4. 2018 20:09

Vše se tu docela řešilo - viz např. viewtopic.php?style=2&f=209&t=1267230&p=11897731#p11897731
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 6. 4. 2018 20:17

Mám Fuji systém, takže poradím jen z tohoto výběru...
Možná by ti nakonec stačila i varianta (Fujifilm) a to nyní nový fotoaparát X-A5 s objektivem XC 15-45 mm OIS PZ.

X-E3 je fajn, ale třeba sklo 18-55 mm (je skvělé) mi k X-E3 tělu příjde lehce přerostlé. Celkově ta kombinace z hlediska vyvážení lépe sedí například s X-T20 tělem. X-E3 jsem doporučoval kamarádce, ale šla cestou párem malých pevných skel řady F2 a to 23mm a 50mm a je spokojená hlavně díky kompaktnosti a váze (často leze kopce a tůry). Ale jinak XF 18-55 mm je výborný zoom.

Jinak skla z bazaru se dají sehnat za zajímavé ceny. A je z čeho vybírat už.

Pokud pracuješ převážně s RAWy, tak určitě (v případě X-E3/X-T20 a výš s X-Trans III) je třeba se pak zaměřit na odpovídající software, který správně vyvolá surová data z karty. Např. Capture One Pro, Luminar 2018, ON1 atp., což právě se nejvíce může pozitivně projevit při zpracování snímků krajin. Ale lze zvolit například i kombinaci Adobe Lightroomu s malou a výbornou aplikací Iridient X-Transformer.
wikxzen
Návštěvník