Netradičné hyperlapse video s GH4

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jurd0 4. 4. 2018 14:38

Ahojte, chcem sa s vami podeliť o môj prvý väčší timelapse projekt.

https://vimeo.com/262705319

Väčšina záberov je z minuloročnej zimy a niektoré som dodatočne nafotil tento rok. Postprodukcia trvala od polovice februára do konca marca. Mimoriadne chladná zima 2017 bola impulzom k tomu, aby som zachytil čaro tohto obdobia v mojej obci a jej okolia, kde som vyrastal v netradičnej forme. Dôraz som kládol hlavne na nočné scény, kedy sa pred polnocou zhasínali pouličné svetlá.

Bola to zaujímavá skúsenosť, ale aj veľmi náročná na výdrž, keďže v noci sa teploty pohybovali od -10 do -20 stupňov a ja som musel vydržať aj 3 - 4 hodiny bez prestávky fotiť súvislý záber, hlavne pri hyperlapsoch.

Mnohokrát som prišiel domov naprázdno, kvôli zmene počasia alebo zahmlenému objektívu, keďže som nemal vyhrievač ani ventilátor na objektíve.

Kompletne nafotené s Panasonic GH4 + Sigma Art 18-35, 2 zábery s Canon 70-200.

Zaujímalo by ma, či sa tu niekto tiež venuje timelapse/hyperlapse fotografii.
Jurd0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grimjaur 4. 4. 2018 16:47

Skvělé, nápad, trpělivost, realizace. Po dlouhé době něco co zaujalo.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GreatWhite 4. 4. 2018 17:21

tak to je paráda
GreatWhite
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 4. 4. 2018 17:55

Skvela prace, jen to priste udelej asi kratsi a vice stridej, jako na zacatku velke a male zabery. Jen tak dal.
Mas tam ode mne like ;)
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 4. 2018 18:19

Dokoukal jsem to až do konce i když jsem zdegenerovaný přepínačem televize a lehkostí změny tematu na internetu.

Líbilo se mi to, některé změny byly tvrdé a hlasité ale takový byl záměr. A klobouk dolů nad tím množstvím práce ...
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 4. 4. 2018 20:22

Nádhera :tleskani :tleskani
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 4. 4. 2018 20:33

Výborné!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 4. 4. 2018 23:04

Opravdu moc povedené
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jurd0 5. 4. 2018 06:57

chel píše:Skvela prace, jen to priste udelej asi kratsi a vice stridej, jako na zacatku velke a male zabery. Jen tak dal.
Mas tam ode mne like ;)

Vďaka, už som kdesi čítal kritiku, že timelapsy nemusia niekoho baviť, kvôli tomu, že celok strieda celok, bez detailných záberov. Tiež si myslím, že ideálna dĺžka je tak 2:30 max. do 3 minút je väčšia šanca, že si to divák pozrie viackrát.
Jurd0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod El Vigo 5. 4. 2018 10:20

jak dlouho to trvalo udelat ?
El Vigo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jurd0 5. 4. 2018 19:13

Keď zarátam všetky presuny s technikou, hlavne v noci, nepodarené pokusy a postprodukciu 300 hodín a viac.
Jurd0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inari 7. 4. 2018 18:47

Jako je to pěkný, jen bych příště trošku zkusil zapracovat více na color gradingu a bude to úplně mazec ;D Trošku mi tam chyběla svižnější hudba ale to je otázka vkusu :D
Inari
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jurd0 8. 4. 2018 09:45

Inari píše:Jako je to pěkný, jen bych příště trošku zkusil zapracovat více na color gradingu a bude to úplně mazec ;D Trošku mi tam chyběla svižnější hudba ale to je otázka vkusu :D


Čo by som mal zlepšiť konkrétne? Obecne je to moja slabina už nejaku dobu aj keď robim coloring na videa.
Jurd0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inari 11. 4. 2018 01:42

Přidal bych typické pruhy pro movie look, je to sice další věc na kterou musíš myslet při natáčení kvůli seříznutí, ale dává to tomu profi look. Colorgrading je docela složitá věc ale hodně přidá na atmosféře. Pro příklad video na který si vždy vzpomenu, které kombinuje tyhle dvě výtky: https://youtu.be/dwp-jcJSCME
Inari
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 11. 4. 2018 10:16

Barvičky jsou do jisté míry subjektivní záležitost, tohle bych za sebe nehodnotil. Ríd používám MOJO II a Magic Bullet, s témhle balíkem si dost vystačím. Já si to video přeletěl ještě jednou a opět se mi líbilo. Stran muziky je to ta samé věc, ař jsem metalový muzikant, tak opět bez výhrad.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků