Manualne objektivy a bezzrkadlovka

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pemix 29. 3. 2018 16:21

Blizsie info. nemam, len ze by mali byt zlavy ako som pisal, ale nekonkretizoval.

Mam moznost kupit bazarove telo Fuji X-E1 s baterkou navyse...cena 190 € viete mi prosim poradit ci sa oplati do toho ist? (video priorita nie je, mame fhd kameru, ktora postacuje)
Pemix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 3. 2018 17:15

Měl jsem ho několik let a měl jsem ho rád, ale nedoporučil bych ho jako hlavní foťák. Obrazová kvalita je supr, ale AF a ukládání/prohlížení je pomalé, EVF má nízké rozlišení a malý DR. Je to foťák pro fajnšmekry krásného designu, perfektní ergonomie a obrazové kvality, kterým nevadí pomalejší stroj. Na běžné focení bych kvůli vyšší produktivitě volil raději X-T10 nebo X-E2, svižnost elektroniky a kvalita EVF je o hodně dál a nezklame.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pemix 29. 3. 2018 17:46

Na margo "pomalosti" sa opytam takto, stoji si priplatit nasobne vyssiu sumu za X-T10 ci X-E2? Ta cena je lakava a verim ze po dohode by mohla byt mierne priaznivejsia. Ak sa ten rozdiel v rychlosti rata v milisekundach, predpokladam, ze viac asi nie, nestoji to za pozornost - hlavne pre ten obrazovy vystup?
Pemix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 3. 2018 20:01

Rozdíl je hodně velký. X-E1 je ok na vyloženě statické věci. Například na pohybující se děti to už není, než foťák zaostří a exponuje, dítě je jinde. Ve špatném světle je ostření ještě pomalejší a často nepřesné. Hledáček je poměrně hrubý = focus-peaking je špatně čitelný (zase ok na statické ale nepříjemné pro dynamické scény), nízký dynamický rozsah v hledáčku komplikuje kompozici u kontrastních scén = vidím buď světla nebo stíny, ale ne oboje naráz. Ve srovnání s čímkoli, o čem byla ve vlákně řeč, je to louda. ...Jinak je to ale výborný foťák. Se správným přístupem fotí krásně a ovládá se skvěle.

X-E2/T10 jsou výrazně rychlejší foťáky s výrazně lepším EVF, dá se s nimi fotit v podstatě cokoli kromě rychlých sportů. Podle mne se většině lidí vyplatí příplatek za tyto, protože je s nimi focení snazší a i s ledabylým přístupem je většina fotek správně zaostřená a včas exponovaná.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 30. 3. 2018 07:51

EVF v X-E1 bola pre mna strasna skusenost. Trochu menej svetla a miesto obrazu mas slideshow. Na cokolvek co sa hybe je uplne k nicomu. Ako ale bolo spomenute, vystup luxusny.
Fidko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pemix 6. 4. 2018 21:28

Dakujem vsetkym za rady. Napokon som objednal X-T10, lebo predavajuci tej X-E1 sa "pomylil" a predal ju inemu zaujemcov v poradi (asi to tak malo byt). K nemu som prikupil bazarovy zakladak 16-50 3.5-5.6 a zostavu doplnaju spominany Pancolar, Helios a k nim este pribudol Mir- 2.8/37.
Pemix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pemix 9. 5. 2018 08:37

S odstupom casu konstatovanie velkej spokojnosti s vyberom X-T10 ... par foto s Pancolarom 50/1.8 (surove .JPG)
1.jpg

2.jpg
Pemix
Kolemjdoucí

Předchozí stránka