Jaky fotak pro video ve 4K do 25000?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Likvido 21. 12. 2017 02:50

Ahoj, podarilo se mi rozbit moji kameru HC-X920 a hledam nahradu. Hledam pristroj primarne na video a prilezitostne fotky. Melo by to umet 4K pri alespon 30p, HD pri alespon 50p nebo 60p. Velmi dobry vystup v low light. Nataceni je nejcasteji z ruky, takze dobra stalibizace je treba. Jiz v automatickem rezimu by to melo mit presny focus (bez dychani). Vyhodou je vyklopny display - caste nataceni u podlahy. Vahovy limit rekneme 700g vcetne objektivu. Objektiv bych rad jen jeden pro interier i exterier, kde v interieru se nerad mackam v rohu pro zaber, jako u HC-X920. Zaroven by nemelo jit o zkresleni typu rybi oko. V exterieru se nataci jen blizke okoli. Cenova hranice pristroj + objektiv 25 000 Kc. Zatim mam ve vyberu Sony AX53, nicmene je slabsi na low light. Dale Panasonic LX100, ten zase nema vyklopny displej. Diky za vase tipy.
Likvido
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Almik 21. 12. 2017 07:40

Asi bych vybral Panasonic G80 + 12-60, momentálně je akce že k tomu dostaneš zdarma pevný světelný sklo 25/1,7 (ekvivalent pevné padesátky na kinofilmu - takové univerzální ohnisko). Jinak jsou tu už diskuze v tomto směru, ale chápu že se ti nechce procházet kilometry keců o ničem, aby ses dopídil nějaké rady :-) nejvíc zasvecený člověk v tomto ohledu je zde na fóru Grimjaur, můžeš se zeptat jeho, já o tom tolik nevím, ale myslím že ti doporučí to samé.

http://www.afoto.cz/prodej/Panasonic-Lu ... m---brasna
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 12. 2017 09:39

GH4 od panasonicu nebo Sony A6300. Oboji umi 4k 30 FPS a 1080p 50/60 FPS.
GH4 je zamareny hodne na video a Sony A6300 spise na foceni.

GH4 ve fotolabu stoji momentalne 22 490Kc
https://www.fotolab.cz/eshop/fotoaparat ... +32GB+SDHC

Sony A6300 stoji cca 24 690Kc

https://www.oehling.cz/sony-alfa-a6300

Asi bych spise doporucil GH4, protoze se hodne na video pouziva.
Jinak ten DMC-G80 s dvema objektivy v cene a hlavne tim svetelnym v cene do 25 tisic asi bude to co hledas. To je dobra akce.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 12. 2017 10:58

super kauf je G80 plus dvě skla, 25/1,7 je hodně dobrý objektiv, o 12-60 jsem tady napsal víc než dost. GH4 je sice fajn, ale potřebuje další vercajk, jako gimbal, atp.

Přihazuju turistické video ze Zoo, z výbavy co používám na točení jsem měl nasazenou jen lupu camerar. Skla 1260 a 45475. https://www.youtube.com/watch?v=nDV37QMcVZ8
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Likvido 21. 12. 2017 11:39

Sony A6300 jsem jen ocima presel, nebot jedinou stabilizaci mi nabidne v objektivu, nikoli v tele. Zkusim jeste mrknou na jak efektivni je ta stabilizace v objektivu. Ale obraz na video ma pekny i v low light.

Nataceni bude jen z ruky. Zadny gimbal apod., nejake slozite vytahovani z baglu,... Uz tak budu zrejme muset prekousnout externi mikrofon, nebot v teto cenove relaci integrovany dobry nebude.

Dival jsem se na videa G80, kde mel G80 problem s AF. Obraz mirne dychal. To mi puvodni HC-X920 nedelal.
Likvido
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 12. 2017 12:05

likvido, záleží jak je nastavený AF, V podstatě se dá říct, že nejlepší je v SONY. U panasu jsou rezervy, ale protože používám mimo "turistické" natáčení boční ostření, tak to neřeším, v podstatě je 95 procent na MF a asi jen 5 procent na AF. Obecně můžu říst, že se s tím dá vpohodě fungovat. Pokud chceš točit víc, tak se manuálnímu ostření stejně nevyhneš
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chlapcisko 21. 12. 2017 13:16

Okrem Sony má dobré ostrenie pre video aj Canon v modeloch s dualpixel ostrením. Ale bez 4K, žiaľ, Canon úmyselne sabotuje video vo svojich foťákoch. Ak je dôležité automatické ostrenie v režime videa a zároveň kvalitný obraz, tak potom asi len Sony. Mám Panasonic LX100 a automatické ostrenie je bleskové a spoľahlivé vo fotorežime, vo videu je na prd. Na video je fajn aj SONY RX100 (výber generácie podľa ceny).
chlapcisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 12. 2017 13:34

RX100 na video ma jedine smysl od verze V, kdy dostal utra rychle fazove ostreni konecne.
Vsechny nizsi maji kontrastni ostreni a neni nejake super rychle.

RX100V stoji u Megapixelu 27 tisic a ma jen 1"snimac a o neco malo horsi kvalitu nez 4/3 system v low light.
Ma 4K 30 FPS a 1080P 120 FPS.

G80 s temi dvema objektivy mi nicmene prijde jako dobry kauf, ale pokud rikas, ze jsi videl AF, ktere ti nevyhovuje, tak to bude asi slozitejsi a pripadne drahzsi.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Almik 21. 12. 2017 13:56

RX100 V je v AFoto za 26500, jako dobrý, ale nepripojis k tomu nic, blbě se to drží...
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 12. 2017 14:15

chlapcisko píše:Okrem Sony má dobré ostrenie pre video aj Canon v modeloch s dualpixel ostrením. Ale bez 4K, žiaľ, Canon úmyselne sabotuje video vo svojich foťákoch. Ak je dôležité automatické ostrenie v režime videa a zároveň kvalitný obraz, tak potom asi len Sony. Mám Panasonic LX100 a automatické ostrenie je bleskové a spoľahlivé vo fotorežime, vo videu je na prd. Na video je fajn aj SONY RX100 (výber generácie podľa ceny).


Ja bych si tu RX100 na nejake serioznejsi video nevybral. Nepripojis k tomu ani externi mikrofon a navic neni kam na tak titernem tele to dat. Na nejake kvalitnejsi video z dovci to muze byt svou velikosti super a jako doplnek k zrcadlovce/bez zrcadlovce. Strcvis do kapsy a jdes a nemusis resit brasnu.

O co se tyka Canon. Nechapu je v poslednich par letech a to jsem byvaly uzivatel APS-C Canon(i proto jsem presel na Sony). Cim dal mene inovaci. Jen jak dlouho jim trvalo vymenit ten tragicky 18Mpix snimac na APS-C rade, ktery nemel jednak rozliseni oproti konkurenci, jednak dynamicky rozsah a ani vysoko pouzitelne ISO, oproti Nikon/Sony.

Co se tyka ignorovani 4K se ochudili o hodne zakazniku podle me, kteri presli k Panasonicu nebo Sony. Asi spolejhaji, ze jejich zakaznici jsou konzervativni a neprejdou jinam, ale to je podle me spatne. Sony prodeje jdou nahoru. Tusim uz jsou druzi v US a treti v Evrope za CaNikon.

Omlouvam se tazateli za off-topic.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 21. 12. 2017 15:36

Canon jsem opomenul, ale je fakt, že s C70D se mi točilo velmi dobře. To marketingové zaříznutí 4k/ resp UHD je poněkud nešťastné. Na jedné straně to chápu, ale to je tak vše.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Likvido 21. 12. 2017 21:24

O RX100 neuvazuji. Nekde jsem cetl, ze ma omezeni na delku videa ve 4K na pet minut (takove omzeni primarne u kamery nerad) a dale, ze se prehriva ve 4K.
Likvido
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 22. 12. 2017 13:50

Ano, cca 5 minut kvuli prehrivani v malem tele. Je to uvedeno v plno recenzich.
Devil007cz
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků