Novinky od Panasonicu (G9 + 200/2,8)

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 15. 11. 2017 10:57

Nesmej sa, Ganec to pozna z vlastnej skusenosti .. z fotenia kvetinacu, po ktorom odsudil cely DLSR svet. Akurat ten zbytok sice vztahuje na ostatnych, nie na seba :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 15. 11. 2017 11:17

Omlouvám se za OT, jen mi to tak připadalo vhodné do této (a nejen této) diskuse...
Obrázek
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 15. 11. 2017 11:42

Ganec píše:
bob222 píše:on ..dokáže týmito kecmi ľuďom dopredu zhnusiť parametrovo perfektný foťák, čo sa ešte ani nepredáva...
Ak ťa niečo znechucuje, tak sú to zrejme tvoje chyby, ktorých si sa dopustil pri výbere vlastného foťáku
(kvôli ktorým potom nemáš ten správny model):
- buď je to nevedomosť (ak si pri výbere nehľadel na vlastnosti, ktoré naozaj potrebuješ a tvoj model ich nemá)
- nepochopenie písaného textu (ak si mal od foťáku nejaké očakávania, ktoré sa ale nenaplnili)
- alebo podľahnutie manipulácii (napríklad reklamným kecom o "krásnych fotkách aj pri športe v tuneli")

Takéto chyby vedú k nespokojnosti, dokonca až k zúrivosti, vedúcej k snahe "zhodiť to na niekoho iného".
No a v diskusiách sa to prejavuje napríklad trolingom (neopodstatnenou kritikou, obviňovaním a urážkami).

Veď sa len zamysli:
- ak ťa niečo štve, tak je to v prvom rade tvoj problém
- no a štvalo by ťa to, keby sa ťa to priamo netýkalo? :hm
;-)


Ono to fakt vypadá vtipne v kontexte že mám OMD M5 + 4 sklá momentálne...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 15. 11. 2017 12:31

A preco si si nekupil M1 Mark II :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 11. 2017 12:38

Pretoze ma grip, takze sa to neda drzat.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 15. 11. 2017 12:52

Ono je fakt púvabné, jak Ganec zkušeně doporučuje tazateli funkci, kterou si ani nevyzkoušel. Své by tu mohl napsat i Davidof, protože fci 6K disponuje jeho stroj. Můj "jen" 4K photo, no.a já bych tohle na letadlo fakt nepoužil. Proč? Protože jaksi z podstaty onoho režimu by mi chyběl RAW. Ale co chtít po člověku, který píše články o věcech mimo jeho obzor, že jo.
Ostatně soudím, že je zralý na Ban
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 11. 2017 13:26

To 6K (4K) skoro vůbec nepoužívám - opravdu hlavně proto, že to není RAW a taky proto, že se hrozně nerad probírám desítkami a stovkami skoro stejných fotek. Jo a taky kvůli autofocusu.

Ještě večer zkusím k tomu 6K něco napsat - subjektivně - teď něco tiskneme a je tu peklo. Třeba to k něčemu bude.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 11. 2017 14:33

Lenze ak by ste citali info na oficialnej stranke Panasonicu vedeli by ste, ze 6K photo je idealne na fotenie wildlife, sportu a akcie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 15. 11. 2017 14:38

Davidof, tak nějak jsem čekal co napíšeš :)
Fidko, ona každá firma toho v PR matroších namele spoustu hovadin. Ale G9 vypadá fakt skvěle.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 11. 2017 14:41

Ja sa smejem. To bolo len kvoli tomu, ze Ganec take somariny rad :) Pre mna osobne je Panasonic velmi sympaticka spolocnost a aj ich fotaky vyzeraju ako viac orientovane na funkcnost, nez na dojem, co je fajn. G9 je pre mna mozno najlepsi aktualny CSC, ak si teda odmyslim snimac ktory ale kritizovat nechcem.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 11. 2017 15:34

V diskusi je hodně příspěvků k tomu tematu autofocus a 4K /6K

https://www.digimanie.cz/panasonic-lumi ... 24/diskuze
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 11. 2017 16:41

Při pouzití 4K/6K foto je třeba uvážit tyhle omezení:
- je to jen jpg (někomu nemusí vadit, ale omezí to možné úpravy)
- autofocus je v módu videa - tedy velmi pomalý, jak ten prvotní, tak kontinuální. Kontinuální bych vůbec nepočítal.
- použita je elektronická závěrka. U GH5 je sensor readout time 1/60 sec do ISO 800 včetně, výše už asi 1/15 sec.

Takže - dá se po použít, ale jen na určité scénáře - typicky jak někdo skáče, odlítá pták atd. Hlavně myslím musí být jasné místo, kde se začíná fotit, už předem, aby se stihlo před-ostřit.

Jestli mi něco fatálně uniklo, tak sorry, ale takto to vidím já :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 15. 11. 2017 16:51

Vsak 1/60 staci na akykolvek pohyb, to uz ganec vysvetlil :D /a jpg tiez/
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 11. 2017 17:20

antoninn píše:Omlouvám se za OT, jen mi to tak připadalo vhodné do této (a nejen této) diskuse...
Obrázek

:tleskani tak na Cvacha to sedi, ako rit na serbel !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 15. 11. 2017 18:23

bob222 píše:
Ganec píše:Ak ťa niečo znechucuje, tak sú to zrejme tvoje "chyby, ktorých si sa dopustil" pri výbere vlastného foťáku
Ono to fakt vypadá vtipne v kontexte že mám OMD M5 + 4 sklá momentálne...
S tým čo máš, sú kvôli tejto diskusii minimálne 2 dôvody, prečo môžeš byť nespokojný so svojou voľbou:
1) máš presne ten foťák, na ktorom Doglor demonštroval "ten najvýznamenšjší problém, ktorý bezzrkadlovky mali":
Dolgor píše:stabilizace u starších Olympusů, kde se dodnes nedá udělat ostrá fotka v určitém rozsahu expozičních časů. E-M5 dodnes nedostal FW, který by to napravil.
Proste je to jeden z posledných modelov, ktorý nemá elektronickú prvú lamelu.
(nie to ešte čisto elektronickú uzávierku ako majú dnešné modely)

2) no a ja mám len o trošku novší E-P5, ktorý ju už má .. teda ja som spokojný
(plus teraz už mám aj PEN-F, ktorý má ďalšie featurky navyše)

Môžeš byť teda naštvaný buď na Dolgora (ako "nositeľa nepríjemných správ"), na mňa (ako "toho šťastnejšieho"), alebo na seba (ako nedostatočne informovaného, alebo predvídavého; v závislosti od toho kedy si ho kúpil).
Keď si už "musíš vybrať", tak je mi jasné, koho z nás troch si vyberieš ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků