Po načtení dat z karty nečitelná fotka i video

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bimbousek 25. 9. 2017 20:42

Ahoj, mám akutní problém a nevím co s tím. Prosím o pomoc. Na svatbě jsem fotil a fotil a fotil, sem tam to proložil i videem. Některé snímky z poslední fáze focení však nejsou čitelné. Nejde je otevřít ani ve foťáku, ani po stažení v počítači. Je pravda, že na kartě byla i starší data, ale pořád se tvářil, že místo na kartě je, a ukládal. Po stažení do PC drtivá většina snímků je v pořádku. U těch, co mají vadu W píší, že program Win prohlížeč fotografií nemůže otevřít tento obrázek, protože formát není podporován, nebo nemáte nainstalovanou nejnověší aktualizace programu prohlížeč fotografií....
Asi se něco pokazilo při ukládání. Neexistuje možnost resetu, opravy, rekomprese.... něco prostě...

Díky za rady a postřehy.

Olympus SZ-16
karta 32 GB micro SDHC v košilce Samsung...
bimbousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 25. 9. 2017 21:09

A zkouseli jste pravym tlacitem na SD kartu -> Vlastnosti -> Nastroje -> Kontrola disku?
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 25. 9. 2017 21:37

A jakou má fotka příponu? Jestli sis to náhodou neuložil do rawu :)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bimbousek 26. 9. 2017 04:53

1 - nezkoušel, fotky jsem stáhl kabelem a nesou čitelné ani ve foťáku. Ale ukazují plnou velikost souboru (několik MB)
2 - přípony JPG, u videa MOV

Celkem mám 419 položek, udělalo se to u 102 téměř posledních - posledních cca 15 je zase OK....
:twisted: :-(
bimbousek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 26. 9. 2017 06:22

Tak to zkus - vytahni z fotaku, pripoj primo do pocitace a dej kontrolu disku. Treba je jenom naboreny souborovy system a mozna to pujde opravit.
A jestli je to exFAT, tak popros nejakeho applistu.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 26. 9. 2017 06:38

Asi už jste byli všichni "pod obraz". 8-D
Ale vážně. Poslední dobou mSD kartou nic nevydrží. Doporučuji se vrátit ke kvalitním SD značkám.
Na poškozenou kartu zkus Recuve pro obnovu dat. Třeba z ní něco zachrání. A každopádně pak kartu znovu zformátovat před dalším použitím.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bimbousek 26. 9. 2017 07:11

Jojo, asi už si stroj řekl dost, protože to už byly snímky opravdu šťavnaté, ale v mezích :-D
Kontrolu jsem zkusil a tváří se, že je to ok. Kartu jsem nechal doma, mám v NB jen ty snímky, tak Recuve vyzkouším, až se vrátím z práce.
Díky za rady :-)

Jinak jsem dost skeptický, protože když se podívám do vlastností obrázku, tak tam nejsou žádná EXIF data :-(
bimbousek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků