Sony A6500 Vs Fujifilm X-T20

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Koren3 26. 6. 2017 07:23

Zdaravi,

chtel bych se poradit jaky fotoaparat si radeji poridit. Rekneme, ze muzeme ignorovat pocatecni cenu, ktera je na americkem trhu mnohem blize, nez na ceskem (900USD vs 1300USD). Jak je to s objektivy pomer cena vykon fuji vs e-mount?

Fotak budu pouzivat nejvice na deti (venku/uvnitr), portrety a na krajinu. Proste takovej cestovatelskej fotak. Obcas i na video, ale neni to stezejni.

Podotykam, ze jsem naprosty amater, ktery se sem tam neco precte.

Moc dekuji
Koren3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 26. 6. 2017 08:08

Síce mám sony, ale dnes by som s kľudným svedomím doporučil to Fuji (len nie starú generáciu).
Ale odrazil by som sa od potreby skiel.
U fuji je v sete 18-55/2,8-4, ktorá je využiteľná dlhodobo a je to pohodový univerzál.
U sony seťák na prd, potreba investície do ďalšieho skla, ktoré neviem či dorovná tú fuji.
Zas ak stačia pevné sklá, tak sony má za lacno sigmu 19+30+60, ale len 2,8.
Fuji o dosť drahšie ale super 2,0 sklíčka. Je to na uváženie, ale osobne by som vyberal podľa skiel a vyhralo by fuji. Pozor, v prípade použitia videa by bola voľba úplne opačná!!!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 6. 2017 09:23

Rovnako mam Sony, no odporucam skor Fuji - foti sa s nimi "zabavnejsie" a trocha jednoduchsie, rovnako ma aj lepsi setovy objektiv.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 26. 6. 2017 09:33

Fuji xt-20 je super volba. Ani s a6500 neurobis chybu, telo je skvele, ale drahsie ako fujina a zial skla v dobrej cene chybaju okrem tych Sigma f2.8 skiel, pripadne este Sigma 30\1.4 Art. Dobry zakladny zoom dost chyba.
U fuji su skla skvele vyriesene, vyberie si snad kazdy. Nie su najlacnejsie ale postupne sa da vybudovat skvela vyvazena zostava, takmer na kazdy zaner. Moj nazor.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 6. 2017 11:13

Jestli to má být cestovatelský foťák, tak stěžejní je základní zoom, jak u Sony tak u Fuji má nabídka své mouchy.

Fuji má super základní zoom 18-55/2,8-4, bohužel začíná až na 18mm, což na krajinu moc nestačí. A přehazovat pořád se širokáčem není praktické. Sony má 16-70 f4, což je daleko lepší rozsah, ale dost u něj kolísá kvalita výroby (je problém narazit na opticky dobrý kousek) a navíc je drahý. Z těchto možností se vybírá blbě. Sony E-mount je daleko rozšířenější, tak je tu šance, že Sigma pro něj udělá nějaký 17-70 f2,8 - 4.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 26. 6. 2017 11:54

Flor: takže koupit Sony a čekat, jestli Sigma něco vydá? A pro rodinnou/výletní fotografii je přepočtených 28mm málo širokých? Ty jo... Jo a Sony 16-70/4 netrpí kusovou variabilitou, ještě jsem o dobrém kusu neslyšel - leda že by recenze obíhal jeden nejhorší kus ze všech.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 6. 2017 12:24

reign: 28mm je málo širokých na krajinu, ty 3 přepočítané milimetry jsou dost velký rozdíl.

16-70 jsem zkoušel několik kusů a až na jeden byly všechny decentrované (každý na jiném rozsahu ohnisek), což je kusová variabilita. Měkkčí kresba v rozích na se dá přežít - po lehkém doostření a zmenšení na cca 16Mpx to už není vidět.

To s tou šancí na Sigmu byla jen poznámka, e-mount mi přijde díky větší rozsšířenosti do budoucna perspektivnější.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 26. 6. 2017 12:33

Osobne tiež nepovažujem 28mm začiatku za veľký problém. Nejaký čas som fungoval s týmto začiatkom a dá sa s tým žiť. Ale ja krajinky fotím často na 30-50 mm. V prípade potreby som zlepil 2-3 fotky, ak som chcel zachytiť širšie.
Teraz mám výletné sklo od 24 mm a nepociťujem až tak brutálny rozdiel.
To skôr by som u sony argumentoval celkom dobrou panorámou z ruky, samozrejme hovorím o kvalite "Facebook" photo. ;-)
Faktom je, že s tou 18-55 urobí Fuji vďaka sveteľnosti dobré foto z ruky a ako vidím u dadajaxa, aj portrétovať sa dá celkom slušne. Tú sonku nepoznám, skončil som len u pevných skiel.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 6. 2017 12:45

Nebýt kusové variability není na tom 16-70 nijak špatně, na DXO mark je srovnání s Nikkorem 17-55 f2.8 a jsou na tom velmi podobně - https://www.dxomark.com/Lenses/Compare/ ... 8_1629_942

Makro a portréty umí 16-70 velmi dobře (tam měkčí kresba v rozích vůbec nevadí a střed je super ostrý, bokeh to má pěknej) a díky delšímu ohnisku se dá dostat na menší HO než u Fuji. Bohužel je SONY neschopná to vyrábět, jinak by to byl dost použitelnej objektiv, na cestování naprosto ideální.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 26. 6. 2017 12:57

S tím "velmi podobně" bych byl velmi opatrnej:

Rozdil.jpg
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 26. 6. 2017 13:03

Jinak pokud má někdo Fuji 18-55mm a chce něco širšího, tak fajn levná varianta je Samyang 12mm f/2. V bazarech se dá sehnat za moc příjemné ceny. Pokud by bylo potřeba něco delšího, tak na focení za dobrého světla nebo ze stativu je super 50-230mm (hrozná světelnost, ale dobrá kresba), nebo výborný 55-200mm :)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 6. 2017 13:51

Jo, Samyang 12mm f/2 je dobrá koupě, i když ho mám teda na Sony. Letos se výborně osvědčil na focení polární záře, vlastně jsem s ním fotil skoro celou dobu na Lofotech - http://blog.flor.cz/foceni-polarni-zare-lofoty/. Je dost možný, že jsem si zvykl na tyhle panoramatický fotky ze Samyangu a mám problém se začátkem na 18mm :).

-- 26. 6. 2017 15:17 --

Fotky z těch Lofot focený na delší ohniska jsem fotil ještě starým kompaktem Samsung EX1 a na skoro Full HD rozlišení (jak mám na blogu) není poznat rozdíl v kvalitě. Takže i podle toho je potřeba vybírat objektiv, jestli nutně potřebuju tisknout na formát A2 a větší. Na cestovatelský fotky na web bude bohatě stačit Sony seťák a nikdo nic nepozná. A na portréty se dá koupit za pár tisíc nějaká Sigma.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 26. 6. 2017 14:24

Dlabal si aj toho ich povestného zhnitého žraloka?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metatron 26. 6. 2017 14:41

Inak na Fuji chvalia celkom aj zakladny setak 16-50 aj ked je f3,5-5,6, ale ze ma kresbu peknu, je maly, v pohode. Teda na bezne fotenie kludne ako zaklad moze stacit.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 26. 6. 2017 14:41

Nedlabal. Byli jsme tam v březnu mimo sezónu, na turisty ještě nebyli připravený (a my po restauračce nijak nepátrali). O to míň tam bylo lidí, na focení super. Před pár roky jsem měl v Bergenu velrybí burger a ten byl luxusní.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků