Sony A9

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 4. 2017 20:06

Dpreview ukazali sve prvni samply: https://www.dpreview.com/samples/055211 ... es-gallery

Nechapu, proc to nedaji do ruky nekomu, kdo umi fotit.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 28. 4. 2017 05:31

To nejsou fotky do soutěže, navíc ty světelné podmínky a bez postprocesu :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 4. 2017 05:49

Ty fotky působí přesně opačně, než by u Sony chtěli, kvůli nim bych si A9 určitě nekupoval.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 4. 2017 07:34

Nikdo nechce fotky do soutěže, ale stačily by mi fotky správně exponované, kde se ukáže výhoda elektronického hledáčku, se smysluplnou kompozicí využívající široce rozprostřené ostřicí body a s tím správným momentem, kde se zase uplatní 20 fps. A s dostatečně krátkým časem, kterému nahrává málošumící snímač s vysokým ISO.

Místo toho jsme dostali tohle:
Obrázek
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 28. 4. 2017 08:24

Tam samozřejmě nejsou jenom středovky ani samé podexponované. Neberu to jako prezentaci od Sony, takže jsou to pro mě pořád jenom obyčejný samply od někoho, prostě standard. Kompenzace je věc každého, takhle nějak exponuje každý foťák. Ale hádat se nebudu, ono je to celkem jedno.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 4. 2017 08:30

Já se hádat taky nebudu. Jen si myslím, že si tyhle foťáky zaslouží víc.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 28. 4. 2017 09:01

Nechci se jich nijak moc zastávat, ale bylo to asi tak, že jim pověděli o foťáku, pak jim ho strčili do ruky a nahnali je do dvou hal (kluziště a sportovní hala) a řekli foťte a zkoušejte. Vše trvalo max. 2 dny 1. den ukázky a 2. den na zkoušení.

No a protože to nejsou fotografové sportu, tak to dopadlo takto.

Ale ano, máš pravdu tyhle foťáky si zaslouží víc.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 4. 2017 09:06

Jo, tak to dost možná bylo.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 28. 4. 2017 09:11

teda Martine co bys chtěl. Přece fotit sport na 1/160 je naprosto cajk, protože stabilizace. Říkal jeden "fotograf" :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 28. 4. 2017 09:44

Holt v Sony nechápou ani naprosto zásadní souvislosti - když vypouští profi stroj tak by to snad mohli testovat profící, třeba ti, se kterými konzultovali vývoj. Nebo že by takoví nebyli? Představte si, že by Olýk na propagaci nějakého high end modelu oslovil Gance... Podobně na mně působí ty samply z dpreview.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 28. 4. 2017 09:46

Já jsem viděl i opak, parádní fotky z Tokiny, a pak když jsem měl ten objektiv reálně na vyzkoušení, bylo všechno horší, ty fotky byly hodně pečlivě postprocesované. Tohle mi ale připadá jako hodně velký extrém, hrát si na konkurenci 1D nebo D5 a pak dát jako výstup tohle.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 28. 4. 2017 09:51

Jako je pravda, že většinou člověk vidí nějaké testovací fotky a je mu jasné, že to z toho nikdy nedostane, protože to je focené za ideální podmínke (typicky pro fotky z mobilů prezentované výrobci). Ale teda aby to na šel někdo naopak a dával fotky téhle kvality, to sem ještě nezažil... Ale zase je pravda, že potom rozhodně nikdo zklamaný nebude :-D
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod KarelV. 28. 4. 2017 10:08

Tady jsou z té stejné akce i nějaké lepší snímky:
https://www.cameralabs.com/sony-alpha-a9-review/3/
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 28. 4. 2017 10:26

Jo, to je trochu lepší, díky za odkaz.

Otevřel jsem ve velkém tři náhodné fotky a ani jedna není dobře zaostřená. Přitom v první kapitole článku je zaostřených fotek dost. Ale jinak dobrý.

A ISO 1600 v jpegu žehlí jako prase.

Mimochodem, nastřílel tam na jednu baterku 8000 fotek!
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 28. 4. 2017 11:02

Toto byla klasicka promo akce pro "novinare", na vyzkouseni noveho produktu, nic vic. Jestli od toho nekdo (Kozak?) ocekava vysledky do reklamniho katalogu Sony, tak nema vsech pet pohromade.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků