Sony A9

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Macik68 20. 4. 2017 08:08

Přesvědčit nadšeného amatéra je nepochybně snažší než profíka s hromadou objektivů, který je notabene zvyklý držet fotoaparát určité velikosti navyklým způsobem atd atd. I kdyby se nakrásně ukázalo, že ty informace z marketingového oddělení ohledně rychlosti autofokusu jsou pravda, tak to nebude mít Sony jednoduché. I tak jsem ale rád, že je takový fotoaparát na trhu.
Macik68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 20. 4. 2017 08:41

To nie je len o foťáku. Canon má na olympiáde sklad skiel a náhradných tiel pre profíkov za milióny eur, servisné podmienky, atď. Celá tá mašinéria sa ťažko dorovnáva od nuly a hlavne v tomto období úpadku sektora.
Ale ako nadšenec som rád že to sony nevzdalo a dalo A9 na trh.
P.S. Nekúpite mierne jazdenú ladvinu? :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 4. 2017 09:23

Což si Sony uvědomuje a služby pro profesionály nedávno zavedlo a pořád je rozvíjí.
https://esupport.sony.com/info/1523/US/EN
kozakm
Návštěvník


Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 20. 4. 2017 12:55

kozakm píše:Ale stejně tomu fandím, když už nic, tak to třeba popožene Canon/Nikon k většímu tempu.


Přesně tak - já si myslim, že to Sony stejně ve výsledku něčim podělá, ale už jenom to, že začali tlačit i v profi segmentu, který byl doteď výsostným územím Canonu a Nikonu může být zajímavé.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod kozakm 24. 4. 2017 14:53

Z prvních dojmů na Dpreview:
this camera has taken the preliminary crown (review units are forthcoming) for the best mirrorless autofocus system I've ever used

Trošku je mi líto Olympusu, který se roky snaží a pak přijde Sony a vyfoukne mu profíky jedním modelem.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 4. 2017 16:34

pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 4. 2017 11:28

Zajímavé porovnání, kolik by stálo "řadového" sporťáka-profíka přejít komplet z Canonu na Sony. Kromě toho, že by na tom prodělal gatě (jako u každého přechodu), by si ještě pohoršil v řadě objektivů - například úplně chybí ekvivalent 300/2.8 a některá skla mají horší světelnosti. Získal by lepší obrazovou kvalitu v extrémních situacích; autofokus je zatím otázkou.

https://www.dpreview.com/articles/57697 ... from-canon
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 25. 4. 2017 12:10

Tak je jasné, že vlhký sen miestneho džihádu o zahodení všetkých zrkadiel profíkmi v ráde hodín a bleskovom nákupe tisícov A9 asi nebude tak rýchlo realizovaný.
Možno tak evolučne s postupnou obmenou, ak sa to teda profíkovi vyplatí, alebo mu to niekto zaplatí...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 25. 4. 2017 12:33

Já vidím Sony A9 spíše jako volbu pro náročnější amatéry, pokud už mají Sony.

Kdyby mi někdo nabídl A9 s bajonetem Nikon, bylo by to aktuálně pro mne zajímavější, než Nikon D810 nebo Nikon D750, byť s poukázkou na problémy. Kdyby ale Nikon přišel s nějakou vlastní odpovědí nebo modernizací, tak Sony nebude první volbou.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lemming 25. 4. 2017 13:55

Adaptér E-mount <=> F-mount existuje. Už běžíš do obchodu? ;)
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 25. 4. 2017 14:54

Žádné houfné odlivy z řad profi sporťáků do Sony jako hlavního systému asi čekat nelze. Ale možná si to zatím ti majetnější pořídí jako druhé tělo/systém na specifické použití a u některých se to postupně během času může stát hlavním systémem. Na to je ještě brzy, když to ještě nikdo pořádně nevyzkoušel.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 25. 4. 2017 15:24

Lemming: počkám.

Já už jsem se Sony tolikrát spálil, ze to ani nepočítám, naposledy jsou koupil tablet, se kterým jsem byl překvapivě spokojen a když mi ho ukradli, tak ho Sony přestalo prodávat a já se musel vrátit k iPadu. Mockrát začali nějaký koncept a pak skončili a začali jinak. To mně na nich strašně štve.

V těch bezrcadlovkách se ale viditelně lepší, hlavně technologicky. Uživatelsky spokojený nejsem, třeba z Olympusu mám zatím lepší pocit z fotografování. A9 jsem zatím v ruce neměl. Pro mě je otevřenou otázkou i ten AF, zatím všechny testy byly na snadno předvídatelný pohyb. Náhoda? Chybí mi větší nabídka teleobjektivů. Adaptérům moc nevěřím, rychlosti a konzistence nativních řešení většinou nedosahují.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 4. 2017 13:14

kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 26. 4. 2017 13:52

Chybí odkazy na testy těch adaptérů :-)
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků