Sony A9

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 27. 11. 2017 18:03

Tak jsem si procetl tech par stranek tady a clovek se docela pobavi.

Resilo se tady hodne, proc by profik prechazel do Sony, ale asi se to tady resi podle podminek v CR. V zahranici fotograf, ktery si uctuje 3000 dolaru za jednu session headshots pro jednoho cloveka, tak uplne problem prejit z Canon na Sony nema, kdyz se mu to zaplati cca za 1 rok prace treba. Chtelo by to trosku zit v sirsich souvislostech.

To je i ten duvod, proc Sony jde jednoznacne nahoru, protoze profi mimo CR pokud uz neceho dosahli si to zaplati. Je to o preferencich vzdy samozrejme, ale kdyby Sony radu A7/A9 neprodavalo, tak by do toho neinvestovali. Sony nemelo nikdy problem u koncit vyvoj neceho, nastvat zakazniky, kdyz v tom nebyl profit.

Kdysi jsem mel Canon DSLRs a presedlal jsem na Sony. Ja treba rad fotim hodne na manula dokonce i ostrim manualne, proste protoze me to bavi a to se proste s OVF neda, pokud je to sklo napriklad 135 f2.0.

U me Canon i Nikon zaspali, co se tyka inovaci a vyvoje(Nikon se ocividne vykaslal na video treba), presto, ze treba Nikon D850 je stale u me top zrcadlovka. Canon 6DII je dost fail, ale to uz se tady psalo.

Uprimne bych byl rad, aby se tak i nadale nedelo, protoze to bude snizovat tlak na vyvoj. Az se Sony dostane tam kam potrebuje a Canon s Nikon se nevzpamatuji, inovace polevi. Neni konkurence, neni tlak. Zatim to tak nastesti je jeste.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 11. 2017 18:06

Martin

Na to se dá říci jedině poctivě po staročesku - unglaublich :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 11. 2017 21:51

kozakm píše:jestli to jde nějakým jiným obskurním způsobem nevím, zatím mi nikdo neporadil :)
Na Olympusoch sa to robí cez dotykové voládanie:
- ťuknutím na záber pri prezeraní obrázkov sa objaví možnosť hromadného označovania, zdieľania a uzamykania
- no a ďalším ťuknutím na ikonku "kľúč" sa zobrazí zelená ikonka kľúča vpravo hore
Obrázek
(tiež neviem ako by som to mohol využiť v praxi .. ale raz som to predsa len skúsil: dal som synovcovi foťák foťák do rúk a povedal mu, nech mi tým kľúčom označí, ktoré zábery sa mu páčia)

Nemá náhodou Sony A9 niečo podobné?
Všimol som si, že na krížovom rolleri má "display".
Čo sa tým mení?

-- 27. 11. 2017 21:56 --

Mimochodom: na E-P1 som mal na to tlačidlo, no na najnovších modeloch (čo mám) už nie je.
(teda zrušili ho zrejme úmyselne)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 1. 2018 13:21

Novy FW pre Sony A9 s moznostou vyberu zamku fotky na custom tlacidla (konecne).
https://www.sonyalpharumors.com/sony-a9 ... price-cut/
Vraj aj trocha zlepsili AF a uz tradicne znizili cenu. Zohnat sa da uz za cenu podobnu A7R3, tak mozem premyslat, ktory zobrat - nebolo by treba rychlejsi Lightroom a urcite ani lepsie PC :D
Takze A7R3 alebo A9 - prevazne svadby, kavickarske fotky, stuzkove, sport... jedine co ma odradza u A9 su pasiky cez fotky v silnom protisvetle. Netusim ako casto vznikaju a ci to riesili niektorym FW, no dost casto fotim "do slnka".
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 1. 2018 13:42

Pašíků v protisvětle jsem si nevšiml. Ale kdysi mi to dělalo nějaké Fuji.
128 tisíc za A9 už mi přijde celkem adekvátní.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod al.vlado 11. 1. 2018 20:15

:D :D pašík je prasa .... Ondro myslel pásik = pruh :D
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mick8 10. 4. 2018 12:56

Ahoj, nemáte někdo zkušenost, zda eye focus funguje jen přes LV nebo i přes hledáček. Omlouvám se za možná zbytečný dotaz, ale než si půjdu Sony A7R III vyzkoušet, rád bych ještě věděl toto, zda to má smysl. Vím, že přes redukci to funguje jen se Sigma objektivy, ale když budu mít Sigma objektivy pro Canon, tak jestli i v hledáčku bude fungovat pověstný focus na oko :-) Dík
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 10. 4. 2018 13:21

Bude, je to jedno jeslti v hledacku nebo na displeji. Sony jede porad v LV at je to displej nebo hledacek.
Neni mezi tim zadny rozdil. To neni Canon/Nikon, kde LV funguje jinak nez hledacek.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků