Sony A9

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod al.vlado 26. 9. 2017 14:56

ltokar píše:al.vlado: zeby malo ist mazat fotky pocas zapisovania na kartu.

Tak som to práve teraz vyskúšal. :) Máš pravdu, ide to. Akurát, že pri prezeraní a mazaní počas zápisu (kým bliká dióda) to mazanie trvá dlhšie. Bežne zmazanie fotky (RAW) trvá cca 1 a pol sekundy. Počas zápisu približne 4 až 5 sekúnd.
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 26. 9. 2017 15:08

Jj, to som niekde cital, ze je to dake spomalene. Kazdopadne, keby Ganec seriozne chcel o niecom debatovat, tak by nemal problem vyzistit aj tuto informaciu a nepisal by zbytocne trolovacie posty. Ale zrejme to robi zamerne, aby potom mohol ukazat na nas prstom, ze tu vyrabame spam. Nevadi, je to odpoved na jednu jeho otazku :)
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 9. 2017 15:30

No jo, tohle se prostě špatně googluje a co nejde vygooglovat, tak Ganec neví...
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 26. 9. 2017 15:42

Naviac, dnes plati, ze vela z toho, co vypluje vyhladavac je blud, neuplne, nepravdive, zavadzajuce az lzive, vratane wikipedie a ich clankov. Ostatne, asi nemusim chodit daleko /ma teraz napadlo :)/
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 9. 2017 16:15

kozakm píše:co nejde vygooglovat, tak Ganec neví...
Trošku moje googlenie preceňuješ: ja som to info o A9 nevygoogloval.

Priamo som si pozrel merania na imaging-resources.
(imaging-resources je jedna zo stránok, na ktorej denne pozerám novinky)

-- 26. 9. 2017 17:20 --

Odtiaľ mám aj to porovnanie rýchlosti vyfotenia prvého záberu.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 26. 9. 2017 16:42

Tak, tak...naco nieco realne testovat uzivatelmi/fotografmi a potom to recenzovat, mame tu predsa imaging-resources a ine zdroje. To sa potom robi copy/paste jedna radost. :tleskani
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 26. 9. 2017 18:10

Cize Ganec sa nepyta kozaka preto, ze by nevedel /ma to vyguglene ako to je/ ale aby ho nachytal .. preto ta hraná nevinnost otazok v style obzaloby :D / a vedomy si toho, kozakm odmietal odpovedat - osoba blizka :D/
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 9. 2017 18:50

Takže moje reakce byla velmi prosíravá :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 9. 2017 06:36

Tvoja reakcia vyzerá ako uhýbací manéver neúprimného človeka, ktorý je práve prichytený pri klamstve.

kozakm píše:je mi naprosto jedno, co si o tom myslíš
čo si ja myslím, toho sa báť nemusíš .. ale pozri, čo si o tom myslia iní:
ltokar píše:Ganec sa nepyta kozaka preto, ze by nevedel /ma to vyguglene ako to je/ .. a vedomy si toho, kozakm odmietal odpovedat
ltokar týmto zároveň práve na seba prezradil, že keby on bol prichytený pri klamstve, tak by konal presne tak isto

-- 27. 9. 2017 08:06 --

Ja ale fakt neviem ako to u A9 je (z recenzie viem len to, čo som zacitoval), preto sa pýtam čo všetko si vyskúšal.
(aby nepreskúšané možnosti mohli byť preskúšané pri ďalšom testovaní A9, či to naozaj nejde)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 9. 2017 07:12

Gance co te proboha vede k tomu vest dalsi diskuzi s uplne stejnymi argumenty a "logikou" jako v "Kdy nahradi...." tady, kdyz se te to tema netyka? Sony nefotis, A9 jde uplne mimo tvuj level a to ze si teoretik nefotic uz vubec neresim.... Ja myslim, ze nam tohle staci v jednom vlakne.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod ltokar 27. 9. 2017 08:19

Kozakm sa odmieta bavit s Gancom, tak ten zufaly z nedostatku pozornosti otvoril moj post a plny elanu sa pustil do mna :D .. no len neviem, ako to koreluje s posledne pisanou staznostou o tom, ako sa tu spamuje :) .. ale dolezite je, ze sa chytil na navnadu a potvrdil, co som pisal, ze sa pokusal nachytat Martina, ktory to samozrejme vedel, preto sa s nim nebavi. A kedze Ganec typicky funguje na baze "podla seba sudim teba" /ako dokazuje jeho post/ tak obvini vsetkych naokolo z niecoho co sa pokusa robit sam /ale tie pokusy su trapne naivne/. Blbe akurat je to, ze zasvinil dalsie vlakno a nadrzovku obvinil Martina z klamstva :-( /tentokrat kodex diskusie pre Ganca neplati/

-- 27. 9. 2017 09:21 --

lukas: Sony je bezzrkadlovka :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 9. 2017 08:26

lukas_highenergy.cz píše:Gance co te proboha vede k tomu vest dalsi diskuzi .. tady, kdyz se te to tema netyka? Sony nefotis, A9 jde uplne mimo tvuj level ..
Sledujem aj ostatné značky/modely, aby som mal prehľad.

A prečo si preverujem tvrdenia iných?
Lebo viem, že občas sa aj mýlia.

Je to vlastne teraz aj mojou prácou: keďže robím na L2 supporte, tak je mojou prácou preverovanie sťažnosti druhých, či nahlásená chyba je skutočne chybou produktu, alebo len chybou obsluhy. No a aby som zistil, čo sa skutočne stalo, tak ak to neviem zistiť z logov a špecifikácií, tak sa ich musím na to spýtať (je teda normálne, že musím klásť aj "indiskrétne" otázky).

Navyše, kakže keď niečo preverujem tu, tak tým zároveň trénujem preverovanie problémov vo všeobecnosti, čo mi pomáha aj zlepšovať sa v mojej práci. A okrem toho ma to aj baví.

-- 27. 9. 2017 09:32 --

No a zisťovanie, či A9 naozaj nedokáže zmazávať prezerané fotky je zaujímavý bug-report, keďže zatiaľ všetko poukazuje na to, že sa to dá:
- zatiaľ som zistil, že v Sony je MyMenu, ktoré sa počas ukladania fotiek používať dá a kozakm to nezmienil
(naopak: napísal, že do menu sa vôbec nedá ísť)
- ďalej som zistil, že v Sony A6500 sa počas ukladania zmazávať fotky dajú - no len tie uložené
- u svojho foťáku dokážem cez fotky označovať a potom ich zmazať všetky naraz - čo by sa malo dať aj u Sony
- no a ďalej A9 má dotykové ovládanie, cez ktoré by sa to tiež mohlo nejako dať spraviť
Naposledy upravil Ganec dne 27. 9. 2017 08:36, celkově upraveno 1
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 27. 9. 2017 08:35

zakaznik: zaplatil som za tovar, platba neprebehla, ale stiahlo mi peniaze z karty
g.support: v logu nic nevidim, klamete, naozaj ste zaplatili ? A co ste kupovali ?
zakaznik: parfem ten a ten
g.support: vidite, keby ste kupili uhorky, tak sa vam to nestane a nemuseli ste klamat

-- 27. 9. 2017 09:36 --

Ganec píše:No a zisťovanie, či A9 naozaj nedokáže zmazávať prezerané fotky je zaujímavý bug-report, keďže zatiaľ všetko poukazuje na to, že sa to dá:
- zatiaľ som zistil, že v Sony je MyMenu, ktoré sa počas ukladania fotiek používať dá a kozakm to nezmienil
(naopak: napísal, že do menu sa vôbec nedá ísť)
- ďalej som zistil, že v Sony A6500 sa počas ukladania zmazávať fotky dajú - no len tie uložené
- u svojho foťáku dokážem cez fotky označovať a potom ich zmazať všetky naraz - čo by sa malo dať aj u Sony
- no a ďalej A9 má dotykové ovládanie, cez ktoré by sa to tiež mohlo nejako dať spraviť

Toto si odlozim na neskor, to je sila. Ani neviem sa rozhodnut, ci je to smiesne, alebo smutne toto 8-D /a to ani nehovorim, ze je to reakcia na Lukasovu otazku ohladne A9 :oboze /
Naposledy upravil ltokar dne 27. 9. 2017 08:37, celkově upraveno 1
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 27. 9. 2017 08:37

Ak som dobre pochopil sA9 je s perfektnym vystupom ale nie pre športoveho fotografa.. Ale myslim že pre hobi fotičov s dodtatočným rozpočtom (aj na slíčka) je to strojček ako stvorený.. Teda hlavne tým čo ide o výstup .. Teda o fotku..
Zaujala by väčšia fotogaleria (aj s vyšším rozlisenim) realnych zaberov od miestneho kolektivu a možnosť si o fotlach a ich vniku slušne pokecat..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 27. 9. 2017 08:49

Dudisko: Mně šlo primárně o možnost používat Sony s mými Canon skly. Protože, přiznejme si to, výměna komplet zasklení by stála majlant a co víc, s některými skly bych se jen velmi nerad loučil (200/1.8 ). A tohle zatím moc nefunguje, s adaptérem Sigma skoro vůbec, s Metabones je to prý lepší, ale pořád ne ideální (AF-C jen do 10 fps). S nativními skly je to o dost lepší, ale viz výše. No a pak jsou tu věci, které se skly nesouvisí - ergonomie, utěsnění, chybějící funkce atd. Výsledek je ten, že zatím jsem v klidu a čekám, co bude dál.
Naposledy upravil kozakm dne 27. 9. 2017 09:04, celkově upraveno 1
kozakm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků