Sony A9

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 9. 2017 18:35

feanoor: tipujem, ze niekde vyhrabali stare zasoby, alebo si vypocitali, ze sa im za lacno oplati dovyrabat na starej linke, proste rozhodnutie nejakeho menezera, zivo si predstavujem tu prezentaciu v powerpointe , grafy, odhady, atd.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 9. 2017 19:12

Jak jsem měl možnost poznat myšlení a způsob rozhodování manažerů na nejrůznějších úrovních, tak bych se vůbec nedivil, kdyby na pozadí toho rozhodnutí byla ultra-primitivní excelovská tabulka ....
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod al.vlado 19. 9. 2017 21:26

feanoor píše:Myslel jsem si že éra low-DR snímačů u Canonu už skončila - viz. 80D, 1DX II, 5D Mark IV...
Ale kde zase vyhrabali ten kepl co dali do 6D MII, to mi hlava nebere.

Oni ten DR na snímačoch nevedia asi tak ako Pentax nie a nie spraviť poriadny autofokus. ..... napriek tomu, že práve Pentax uviedol zrkadlovku s TTL AF ako prvý na svete. :D
al.vlado
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 9. 2017 05:11

No, evidentne uz to pre nich nie je taky problem ako v minulosti, ale 6D MK II proste "*****".
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 20. 9. 2017 16:04

kozakm: Co se týče A9, tak ono vlastně není kam spěchat. Dřív nebo později bude mít Canon ekvivalent.

Recenze mi přišla relativně kritická, po těch superlativech všude kolem, ale já jako detailista bych to asi napsal dost podobně :) S většinou negativ se asi dá souhlasit (nebo spíš ti důvěřovat), ale třeba zapínání mě nepřišlo zas tak hrozné. Podobně prý to iso se dá rychleji, nebo obličej při Eye AF se dá uložit apod., ale to jsou věci na které člověk přijde časem. Tlačítka a ergonomie by mě asi taky vadily, jak píšeš, kdyby to bylo trochu větší.. A další zásadní věc jsou objektivy, nějak mě tam u Sony nic neláká.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 9. 2017 16:50

Nedovedu si představit, že si při taneční soutěži ukládám obličeje. Nebo při půlmaratonu :) Přitom by stačilo, kdyby to počáteční hledání obličeje bylo navázáno třeba na vybraný ostřicí bod. Opět snadná sw úprava.

O ISO jsem četl, ale už to nevyzkouším. Nicméně trochu nerozumím, proč je to defaultně u profesionálního sportovního foťáku nastaveno takhle blbě... každopádně tohle byla jen drobnost.

Objektivy bych si rád ponechal svoje a vypadá to, že nějaké šestá, sedmá verze Metabones by už mohla být v cajku :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 20. 9. 2017 20:08

U Fujifilmu lze face-detection vypnout, je to snad defaultně na jednom z fn tlačítek. Nicméně je to imho pořád blbý řešení, když tím člověk přijde o užitečnou funkci. Spojit aktivní AF bod s výběrem obličeje a držet se nadále jen tohoto obličeje by bylo ideálu blíž.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 9. 2017 08:32

Ja mam detekciu tvare na A7rII vypnutu asi uz na furt... problem je nie len to, ze si vybera ludi vpravo-vlavo v jednej rovine, ale ochotne preskakuje aj na tych v pozadi...
Na A9 mi pride najlepsie mat AF-C skombinovany s niektorym z M/S/L/Flexi bodov a na niektorom tlacidle pouzit AF recall (napr. stred s AF-S). Zaostrovanie na oci funguje vzdy (bez ohladu na detekciu tvare), takze by to boli 3 jednoduche moznosti na vsetko.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 23. 9. 2017 11:28

kozakm píše:Nedovedu si představit, že si při taneční soutěži ukládám obličeje. Nebo při půlmaratonu :) Přitom by stačilo, kdyby to počáteční hledání obličeje bylo navázáno třeba na vybraný ostřicí bod. Opět snadná sw úprava.
Vraj sa to nejako dá .. aspoň podľa tej diskusie k tvojmu článku na dpreview:
"you can also select which face it focuses on by selecting a suitable focus area."

-- 23. 9. 2017 12:36 --

hoax píše:S většinou negativ se asi dá souhlasit (nebo spíš ti důvěřovat), ale třeba zapínání mě nepřišlo zas tak hrozné.
Tiež si myslím, že obraz sa na displeji zobrazil v podstate hneď.
Trochu dlhšie len trvalo, kým sa objavili všetky informácie (žeby to zdržoval ten histogram?) a zaostrovací bod.
No ale fotiť sa dá ešte predtým ako sa objaví.

Mimochodom, podľa dpreview trvá u A9 spravenie fotky po zapnutí ~1.2 sekundy a u 1DX mark II je to 0.8 sekundy.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 24. 9. 2017 12:48

Zdá se, že kozakm zkrátka otevřel pandořinu skříňku problémů s bezzrcadlovkami.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 24. 9. 2017 17:23

Ale oni presne vi na koho miri ne?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 9. 2017 23:37

hoax: aké problémy? ;-)

- že Sony používa len SD karty?
> práve som pozeral, že sa už predávajú UHS-II karty od Sony s rýchlosťou zápisu 299MB/s
(a existuje štandard UHS III, s rýchlosťou do 624 MB/s, takže rýchlosť by do budúcna nemala byť problém ani s SD)

- že sa nedá nastaviť aby hľadáčik zobrazoval LiveView a displej výsledné zábery?
> to je podľa mňa nie problém, len zvyk

- že sa na A9 nedajú mazať zábery počas ukladania?
> dokáže toto vôbec nejaký fotoaparát?

Mimochodom, v imaging-resources recenzii som sa dozvedel, že:
"The Sony A9 does let you change some settings and view just-shot images while the buffer is clearing, however access to the menu system is unavailable."
=> teda dajú sa meniť najpoužívanejšie nastavenia a je možné prezerať si ukladané zábery
- čo napríklad ja nemôžem a tak by som to považoval za plus u foťáku

No info z jeho recenzie znie kompletne negatívne:
"Během ukládání fotografií nelze vstoupit do menu. Ano, čtete správně. Je třeba počkat, až se vše uloží. Taktéž není možné fotografie prohlížené během ukládání mazat."
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 25. 9. 2017 04:08

Mám obě karty v nejrychlejším provedení, XQD i SD, XQD je o cca o čtvrtinu nebo o třetinu rychlejší a z XQD karty je možné dělat delší sérii, zhruba v tom výše uvedeném poměru.

Co se týče nových standardů, otázka je, jak budou ze strany výrobců využívány a zda se změní poměr rychlosti mezi XQD a SD.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 25. 9. 2017 07:35

Ganec píše:- že sa na A9 nedajú mazať zábery počas ukladania?
> dokáže toto vôbec nejaký fotoaparát?


Samozřejmě. Musíš ale líp googlovat ;)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 25. 9. 2017 09:22

No ktorý? Viem, že najnovšie 6D mark II, ani 5D mark IV tieto zábery nevedia ani len prezerať. Tak sa pýtam...

Inak, u tej A9, keď sa tie zábery dajú pozerať, si si naozaj istý, že sa nedajú zmazať?
Skúšal si len tlačidlo "kôš", či aj označiť zábery na zmazanie?

-- 25. 9. 2017 10:44 --

pemar píše:Mám obě karty v nejrychlejším provedení
Tú SD máš od Sandisku? Tá má zápis maximálne 260MB/s (Sony už má vraj 299MB/s)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků