Fujifilm X-T20

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 3. 2017 14:57

Allien driver píše:jj chlubit se, to je jeden zo syndrómov pb intelektu :hm


To neni chlubeni se, to je konstatovani faktu. Pokud s tvrzenim nesouhlasis a mas dostatek inteligence na to, abys dokazal na zaklade faktu oponovat, vubec nikdo ti v tom nebrani. Jenze to bys to nesmel byt ty, kdo tu evidente trpi PB syndromem a ocekavat tedy vecnou argumentaci z tve strany je znacne naivni.

Puntík píše:Samozřejmě jsem fotky smazal, jinak to nejde. DA má pro ně poměrně malý prostor. Ale text samozřejmě zůstal, tak se snaž a já ty čtyři fotky k tomu dodám. Alespoň všichni uvidí, co jsi za blba.


Blb je nade vsi pochybnosti ten, kdo tvrdi, ze to jinak nejde. Dukazni bremeno je na tobe, prostacku.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 19. 3. 2017 15:29

Kdo komu rozbil bábovičku tentokrát? :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 3. 2017 15:47

Allien driver píše:
pemar píše:A co tohle?

Obrázek

Rozklikněte si to, otevřete na nové stránce a podívejte se doprostřed nad tu značku.

Nic, nenasadil slnečnú clonu 8-S


---------------------

Tohle sluneční clona nezachrání. Pokud to někdo nevidí, tak mu to ani nemůže vadit, v podstatě je to ideální situace.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 19. 3. 2017 16:20

Na retina MacBooku Pro se mi zobrazuje toto (přikládám pro jistotu výřez). Takže tomu se říká ten artefakt? Jak jej dosáhnu na X-Pro2 ideálně (namířím prostě proti slunku jednoduše)? Dnes dopoledne jsem to zkoušel, když svítilo sluníčko bez mráčků. Docela mě to zaujalo (chtěl bych to použít na jednu grafiku).
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 3. 2017 16:47

Ano, to je ono, vzniká to v protisvětle a když je jedna část obrazu prosvícená. pokusil jsem se vysvětlit výše, jak to vzniká, je to konstrukční vlastnost X-Trans.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Allien driver 19. 3. 2017 17:28

pemar píše:
Allien driver píše:
pemar píše:A co tohle?
Nic, nenasadil slnečnú clonu 8-S

Tohle sluneční clona nezachrání. Pokud to někdo nevidí, tak mu to ani nemůže vadit, v podstatě je to ideální situace.

ale no pemar, nedelej z muchy slona, nie je to žiadný problém a hlavne po nasadení slnečnej clony. Fotíš s Fuji ty, alebo ja?
PL ukľudni sa a hoď sem nejakú lahodnú trojnásobne kvalitnejšiu fotku krajinky z trojnásobne drahšieho FF
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 3. 2017 17:50

X-trans má jiné rozmístění RGB pixelů (více zelené ve srovnání s červenou a modrou), což vede k tomu, že při zpracování obrazu software více "hádá" a pravděpodobnost uhodnutí je nižší, než u Bayerovi masky. Výsledkem je, že se "pere" s Adobe i dalšími softwary, vytváří to cosi jako vodoznak okolo barevných listů, nejen mřížky v protisvětle, ale také i takový ten halo efekt podobný klasickému přeostření.

RAW workflow se sice od Lightroomu verze 4.4 zlepšilo, ale člověk musí počítat s tím, že si na zpracování RAWu z Fuji musí dávat pozor.

Celkově bych řekl, že fotografie z Fuji vypadají dobře, dokud je člověk nezačne prohlížet podrobněji.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod reign 19. 3. 2017 17:59

Pemar : asi házíš hrách na stěnu, tady je spíš problém s červenými pixely, někteří totiž vidí hned rudě.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 19. 3. 2017 18:03

milujem takých mudrcov ako pemar a ganec, keď už nejaký problém s X-Trans, tak by som ho videl inde...

-- 19. 3. 2017 18:23 --

reign, o čo ti ide, nepáči sa ti X-Trans? Tak si ho nekúp, niekto vyvíja na teba nátlak? Ja som s ním spokojný a verejne to môžem povedať, nie? Vadí ti to? Som s ním spokojný aj napriek tomu, že sú tam "niekedy" isté problémy s artefaktami, ale iný problém nevidím, skôr výhody. Vyvolával som nejaké bayer rawy (C6D) a neprišlo mi, že by to bol systém lepší. Každý z týchto oboch systémov má svoje lepšie a horšie stránky. Celkovo sa mi javí X-Trans ako lepší kompromis. Pre mňa. To ešte neznamená že vidím rudě. Nikoho nenútim a ani nepresadzujem X-Trans, Kúpte si kto čo chcete, je mi to zhola fuk.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 19. 3. 2017 18:37

Každý je svého štěstí strojvůdcem, každý má jiné potřeby, nejsou to moje peníze, takže mi je úplně jedno, co si kdo koupí nebo co preferuje. Mně se Fuji líbí, ale mám svoje požadavky, třeba na ostření, na výdrž baterky, na kresbu atp, ale nemám potřebu někoho školit. jen mi to občas nedá a zapojím selský rozum a to, co na co si vzpomenu z oblasti matematiky a fyziky.

Představu, že všichni jsou blbci a jen já koupím něco úžasně lehkého, profesionálně foticího a ještě třikrát levněji, jsem v životě již opustil, fotit se dá s čímkoliv.

Nechci ani nikomu kazit radost z nákupu, takže hodně spokojenosti a ať ti to fotí!
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Allien driver 19. 3. 2017 18:41

vďaka pemar, podobne a handshake
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 19. 3. 2017 18:44

Allien driver: mřížka zobrazující se v protisvětle je reálný problém a jedna z velkých nevýhod zbytečného x-transu. Jen kretén to bude obhajovat. Je to prostě fail, který Fuji nebyl schopný odstranit ani v novém snímači. Upozorňoval jsem na to už v létě 2015 ve vedlejším Fuji vláknu, včetně přiložení ukázky.

Protože fotím často v protisvětle, setkávám se s tím běžně a už mi to několik fotek zničilo. Takže ty své kecy si nech pro lidi, kteří se ve focení nevyznají...

PS. problém se objevuje i při používání sluneční clony. Já bez nich nefotím a s problémem se potýkám pořád.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 19. 3. 2017 18:46

Alien driver: přečti si po sobě všechny své reakce - skáčeš jak tydýt, sorry. Nikde jsem nepsal o závažnosti problému ani jsem nehodnotil IQ majitelů, pouze jsem napsal, že ten problém prostě existuje, tvé reakce jsou ovšem jak kdybych psal o tvé rodině. Když normální diskusi neustojíš tak do ní nelez.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 19. 3. 2017 18:53

Co si budeme povídat, taky bych raději viděl u Fujin normální Bayer senzor, ale systém má mnoho jiných kladů, díky kterým X-trans překousnu.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dadajax 19. 3. 2017 18:55

Osobně tipuju že v jedné z dalších generací od x-transu odstoupí s vysvětlením, že kvůli vysokému rozlišení už není potřeba. Jen to budou muset nějak marketingově uchopit, přidat tam třeba nějakou nálepku že to má "x-trans barvy" nebo tak něco :D
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků