Fujifilm X-T20

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Alešak 16. 3. 2017 17:20

RS: a proč na přírodu Xtrans ne ? Já na Fuji náboženstvo kašlu (a slyším o něm po prvé). Mám sice jen X 100s
a fotím s ní mimo jiné i tu krajinu, a co s ní leze, mi připadá naprosto OK...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drinobecny 16. 3. 2017 18:08

Alesak: ale pri velkem zvetseni tam to patlani vidim take, ale rikam si, ze jinak je ta fotka hezky barevna, to zase x-trans umi a asi neni treba se na tu olejomalbu zamerovat ...
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 18. 3. 2017 10:28

X-Trans na prírodu nie? tak ja neviem chlapci ale ja som X-E1 (X-Trans I) kúpil hlavne na fotenie prírody vedel som do čoho idem a som spokojný. Niekedy sa stane, že sú pri 1:1 viditeľné nejaké artefakty, ale je to zriedkavo a navyše na UHD je to už celkom v poho.
No a nejde mi do hlavy, žeby X-Trans vyšších verzii boli na tom až tak zlé? To mi nejako nesedí, ale fakt neviem - môžbyť, môj X-E1 s X-Trans I myslím celkom v pohode:
Nejaké moje ukážky v plnom rozlíšení a olejomaľba nehrozí:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 18. 3. 2017 12:59

A Ty to tam naozaj nevidíš ? To je zrejme moment, kedy je debata na túto tému zbytočná. :-)
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 18. 3. 2017 14:04

Nie nevidím. Aspoň nie v takej miere ako dramaticky rozdiel oproti bayeru, aby mi to drásalo nervy, predával foťák so stratou, kupoval kompakt telezoom s násobne menším snímačom a začal viesť svätý džihád proti fujinám ;-) Technológie dnešných skoro všetkých snímačov sú bohužial na per pixel nedokonalé, až chceš niečo lepšie, musíš si počkať, alebo ísť do foevonu o<:)

-- 18. 3. 2017 14:21 --

V tom čase som mal v APS-C bezzrkadlách na výber len medzi Sony a Fuji. Sony sa mi javil o level nižšie vo výkone v slabom svetle, farbách a hlavne DR a tak vyhral Fuji viacmenej ako najprijateľnejší kompromis a zdá sa, že dodnes sa toho veľa nezmenilo.
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 3. 2017 15:46

...ty vyse postnute fotky maji efektivni rozliseni max. 4Mpix. Az tehdy se ten sileny akvarel jakz takz "vytrati".
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allien driver 18. 3. 2017 16:14

áno? jeden o artefaktoch, druhý o akvareli, srandičky :D svojho času som to porovnával s Canon 6D a nevidel som tam teda veľké rozdiely, hlavne čo sa týka toho akvarelu, ale zrejme máš lepšie oči a tiež lepší aparát - Nikon to je už iné kafé, len čo pravda, :-D . Mohol by si nejaké ukážky? najlepšie APS-C, ale môže byť aj FF rád si pozriem nejaký etalón majstra ;-) Možno ma to posunie dopredu z tej stagnácie ;-]
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 3. 2017 16:54

Kdyby si nereagoval jako decko, tak bych ti prime porovnani v klidu naserviroval. Jiz jsem ho zde v minulosti prezentoval. Takhle mi ale nestojis zato, abych to dohledaval.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allien driver 18. 3. 2017 17:13

tak jako je to rôzne, nemôžu byť všetci vyspelí, a vlastne máš pravdu, bola by to zbytočná námaha takto sa ponižovať k porovnaniu, a videl som už aj tak dosť tvojich fotiek a nejako žily mi to netrhalo...
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 18. 3. 2017 21:38

Na téma Fuji a artefakty tady byly už více než dostatečné ukázky, je zbytečné z toho dělat osobní boj nebo použít blonďatou filosofii "já to porovnával, rozdíl jsem neviděl, takže tam není".
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 18. 3. 2017 22:45

Důležité je aby to, co je na fotce, bylo důležité pro fotku. A protože každý na ní vidí (hledá) něco jiného, jsou břitce vyslovené subjektivní soudy začasto k prdu. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 3. 2017 23:18

reign píše:Na téma Fuji a artefakty tady byly už více než dostatečné ukázky, je zbytečné z toho dělat osobní boj nebo použít blonďatou filosofii "já to porovnával, rozdíl jsem neviděl, takže tam není".


Nenadelas nic, nekteri jsou intelektem stale v predpubertalnim veku a tak beda, kdyz reknes kriveho slova na jejich kulhajiciho kacera na provazku, byt je zjevne, ze s ulomenym koleckem zakonite hladce nepojede. A nezmeni to ani prihlizejici s konstatovanim, ze je hlavni, ze je chlapec s hrackou spokojeny a ze na hladke jizde preci vubec nezalezi.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 19. 3. 2017 00:37

Asi záleží pouze a jen na tom, jak hladce (byť s jedním ulomeným kolečkem) se mu s tím kačerem jezdí (to může posoudit zase jen on sám) a hlavně jaké s ním pak dosahuje umístění.
A ten předpubertální věk ? V případě některých standardně setrvalý stav. Stačí připomínka k jejich fotografickému veledílu.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 3. 2017 03:33

Pravda, staci vzpomenout na krokodyla, coby ukazku dovednosti "pracovat se svetlem". To bylo narku od autora.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allien driver 19. 3. 2017 11:52

PL to si hovoril o sebe, nie? Nejde tu skôr o to, že svojim pb intelektom nevieš ovládnuť závisť z lepšej hračky iných a rýpneš? :mrgreen: Pochopil si? Asi ťažko s tým tvojim intelektom, na to ako ťa tu za tie roky poznám .

-- 19. 3. 2017 12:00 --

reign, len nechápem prečo Fuji neskrachoval ešte, artefakty, akvarel, AF a neviem čo ešte. Ako to, že je tu ešte??? Len ľutujem všetkých vlastnikov týchto foťákov, to musia byť asi fakt silno "bloďaté filosofie" a zrejme ich bude celkom dosť. :D
Naposledy upravil Allien driver dne 19. 3. 2017 12:27, celkově upraveno 1
Allien driver
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků