Fujifilm X-T20

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 4. 2017 10:30

Petr Luňák píše:Me vic zajima, co jsou to ty prumerne fotografie

Nízké dpi a obr. body neodpovídají požadavku k formátu, záběr je rozzostřený v místech, kde je požadován výřez, nastavení citlivosti, přepálená bílá, příliš silný nebo naopak slabý kontrast … technická stránka věci … že někdo fotí špatně (nemá na to buňky a je líný činit progres) je něco jiného a dám to těm lidem sežrat na místě.

Petr Luňák píše:nebo nadprumerne fotografie

polovina z výše uvedených parametrů je již uspokojivá a dá se s tím už nějak rozumně pracovat

Petr Luňák píše:a jak se pozna prumerny nebo nadprumerny fotoaparat? Ze by to bylo jen napisem Canon a Nikon?

Poznámka - řeč je o různých kompaktech “digitálech” (nakonec jsme v takové sekci), které má kdejaký uživatel v kapse. Ale chápu, že když se řekne Nikon, Canon, Pentax, Sony atp., tak každý si vybaví hlavně typickou černou zrcadlovku napříč značkami s obšlehlým rozteklým ergo tvarem.

Petr Luňák píše:A vse ostatni je tedy podprumerne?

K tomu nemám komentář.

Petr Luňák píše:A z podprumerne znacky extremni vyrez uz dopada dobre, kdyz z CaNikonu nikdy?...

K tomu nemám komentář.

Petr Luňák píše:A pak mozna jeste co kdyz nekdo dela neco, co vlastne nedela, jak to teda vypada? Protoze jak to vypada, kdyz nekdo dela to, co dela, uz vime. Pozna se to podle toho, ze si za tim stoji.


Blablabla … je to o kšeftu a stálém zákazníkovi, který má důvod se vracet - o tom se prostě se svým zaměstnavatelem (a svým svědomím) nedohaduju. A že bych s tím měl něco udělat? Proč? Platí mě dobře.
Umění a poslání fotit patří jinam.
Do digitální tiskárny nechodí profesionální fotografové, aby ušetřili na “digitálu” k prezentaci svých prací pro výstavy či reprezentativní portfolia. K nám takoví chodí, ale hlavně za účelem vyjetí orientačních náhledů či rodinných fotoalb a fotokalendářů na A3 formáty pro své blízké a kamarády. Více k nám chodí studenti, tátové s rodinami a lidi co fotí pro radost a více hledí na cenovou kalkulaci a vlastní peněženku.

bob222 píše:a čo je podľa Teba extrémny výrez?

Není to tak trochu zbytečný dotaz?

BigglesO27 píše:Já bych teda hlavně odrazoval klienty podobných expertů od toho, aby i nadále byli jejich klienty.

Stává se to každý den v různých oborech lidské činnosti. V tom mém oboru se o tom i vtipkuje, protože se jedná o obor kde každý zná každého a ještě se nad tím s konkurenčními kolegy zasmějeme u piva.

ronybert píše:...ale nechápu proč to nejde z Canonu a Nikonu ,ale z Fujifilm foťáku to jde, jak sám píše a vůbec to nepatlá a vypadá to velmi dobře.

K tomu nemám komentář.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 20. 4. 2017 10:47

A pointa ? Fuji s APS-C má vyšší kvalitu než kompakty? To není moc překvapivé.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Helekenkeleken 20. 4. 2017 11:00

Hoax, to by jsi stejne nepochopil.
Helekenkeleken
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 4. 2017 11:23

Jezis to je klaun. Obdobny sidli u na ve meste, ve stejnem oboru. Jen neni postizeny vlastnictvim Fuji, ale pro zmenu Sony.
Kazdopadne padaj z nej taky uzasny pitomosti a kdyz je pozadan o objasneni, co tim chtel rici, tak se urazi a pry nemate teda jeho nazory cist, kdyz s nimi nesouhlasite.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 20. 4. 2017 11:28

Já mu rozumím. ;-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 4. 2017 11:48

bob222 píše:
a čo je podľa Teba extrémny výrez?

Není to tak trochu zbytečný dotaz?

No podľa mňa ani nie, lebo chcem poznať tú Tvoju hranicu. Poznám ľudí, čo režú max 10-15% (začistia okraje, upravia na požadovaný pomer strán a podobne) a poznám aj takých, čo režú do masa (aj cez 50%) a kľudne zmenia kompozíciu s odôvodnením, že majú dosť megapixlí.
Lebo logicky mám nastavené nejaké parametre, teraz trepnem napríklad 8mpx na A4. Ak teda zrežem z 24mpx na 8 mpx som OK alebo nie?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 4. 2017 13:15

Petr Luňák píše:Jezis to je klaun. Obdobny sidli u na ve meste, ve stejnem oboru. Jen neni postizeny vlastnictvim Fuji, ale pro zmenu Sony.
Kazdopadne padaj z nej taky uzasny pitomosti a kdyz je pozadan o objasneni, co tim chtel rici, tak se urazi a pry nemate teda jeho nazory cist, kdyz s nimi nesouhlasite.

Já zas to lidem vysvětlím dvakrát. Nejdříve přirozeně a když to nemá výsledek, tak podruhé polopaticky klidně i s nějakým malovaným příkladem s tužkou a papírem. Napotřetí už to nezkouším. Jen se usměju, nabídnu kávu či čaj a nechám posadit, aby sledoval mlčky mou práci u PC. To má zdarma a může si tam se mnou pobýt jak dlouho bude chtít v rámci realizace jeho zakázky. To řada lidí nesnese, aby jim někdo čuměl do kuchyně. Já si naopak s klientem během práce pokecám - to má dobré výsledky, ať už v rámci zakázky nebo realizace něčeho dalšího mimo rámec.
Rád bych toho člověka z oboru poznal, dej mi na něj kontakt - zavolám či napíšu. Kontaktů není nikdy dost. Ptát se ho na PL určitě nebudu!
Jinak děkuji za kompliment k vlastnictví Fuji!
bob222 píše:bob222 píše:
No podľa mňa ani nie, lebo chcem poznať tú Tvoju hranicu. Poznám ľudí, čo režú max 10-15% (začistia okraje, upravia na požadovaný pomer strán a podobne) a poznám aj takých, čo režú do masa (aj cez 50%) a kľudne zmenia kompozíciu s odôvodnením, že majú dosť megapixlí. Lebo logicky mám nastavené nejaké parametre, teraz trepnem napríklad 8mpx na A4. Ak teda zrežem z 24mpx na 8 mpx som OK alebo nie?

No, já výsledek jakéhokoli ořezu řeším vždy na základě nějakého požadavku a přání. Posledně například jsem dostal od klienta panosnímek hor z iP7+ skrz aplikaci Fotoaparát, kde je tam taková fičura na pano. Jeho představa byla taková, že se tento snímek pouze "rozseká" na 4-5 samostaných fotografií v poměru 16:9. Delší strana měla mít vždy 45 cm, výška proporcionálně - mělo to být na zeď do obchodu. Rovnou jsem mu řekl, že to bude problematické a doporučil mu nechat si vypracovat nátisky vzorků (20x10 cm) v 1:1, aby měl představu jak bude taková věc (třebal vrchol horského štitu na horizontu) z iP7+ vypadat z určité vzdálenosti (jak se na to budou dívat zákazníci před pultem jeho obchodu). Rovnou říkám, že na stole vzorky vypadaly hrozně, ale jakmile jsem vzorek postavil na skříň, jejiž vzdálenost odpovídala vzdálenosti pultu od zákaznika jako v obchodě, tak už to problém nebyl. Čili "mé hranice" jsou různé, dle použití a účelu.
Když se dělají billboardy, tak tam se dokonce s daty nikdo moc "nesere", protože z takové vzdálenosti nikdo nerozezná "ty zubaté pixely" na zadnici hezké slečny, kterou by si doma nad postelí v této kvalitě nepověsil.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 4. 2017 13:38

"Delat reklamu" blbovi opravdu nehodlam, tim spis, kdyz si me na FB zabanoval (dokonaly dukaz argumentacni prohry, presne jako zde Ganec). V jakem meste bydlim je snadne dohledat a tim padem i mistniho velkoformatoveho "mudrce".

Btw, stale se mi nedostalo odpovedi na otazku, jak se pozna prumerny a nadprumerny fotoaparat. Ono se ale blbe vysvetluje neco, co nekdo placnul, aniz by u toho zapojil mozek, ze?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 4. 2017 13:52

Petr Luňák píše:Btw, stale se mi nedostalo odpovedi na otazku, jak se pozna prumerny a nadprumerny fotoaparat. Ono se ale blbe vysvetluje neco, co nekdo placnul, aniz by u toho zapojil mozek, ze?

Tak snad podle toho jak "dělá" snímky jeho pevný nevyměnitelný objektiv s nic moc snímáním uvnitř fotopřístroje, ne? Co já pak s takovým snímkem plné fialové v kresbě zmůžu? Hodit do stupní šedi. To je řešení - a je to cool v dnešní době - leccos se schová. Akorát "oddeformovávat" snímky do "jakžtakž" stavu, aby to nevypadalo jak pohled z rybího oka mě už tak moc nebaví a když to jde, hledám radši jiný záběr.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 4. 2017 15:12

Neumis odpovedet bez otazky? Proc se ptas me na odpoved? Akorat tim potvrzujes ma posledni slova v predchozim prispevku.
Takze poznas prumerny a nadprumerny fotak nebo nepoznas?
Pokud ano, dokazes uvest konkretni priklad? Psal si cosi o Canonech a Nikonech, uz si zapomnel?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 4. 2017 18:13

Wikxzen

Potlesk za trpělivost :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 4. 2017 08:54

Petr Luňák píše:Neumis odpovedet bez otazky? Proc se ptas me na odpoved? Akorat tim potvrzujes ma posledni slova v predchozim prispevku.
Takze poznas prumerny a nadprumerny fotak nebo nepoznas?
Pokud ano, dokazes uvest konkretni priklad? Psal si cosi o Canonech a Nikonech, uz si zapomnel?


Takže jsem odpověděl správně v předchozím příspěvku.

Konkrétní příklad/modely neuvedu, protože se ve starších PowerShotech a CoolPixech na tužkové baterky neorientuju. Kdo si to má vše z těch desítek modelů pamatovat.
Po shlédnutí historie příspěvků PL jsem došel k názoru, že jsi eso i fórový ekvilibrista (ne, neuvedu konkrétní příklady). Byl jsem bez šance!
Takže pro uspokojení PL a jeho fans: ano, plácnul jsem to, jsem bezmozek, a především píši nesmysly. Prostě klasický "fudžista".
Ostatním, kteří to četli, se omlouvám za své fórové cvičení.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 4. 2017 09:47

wikxzen píše:
Petr Luňák píše:Neumis odpovedet bez otazky? Proc se ptas me na odpoved? Akorat tim potvrzujes ma posledni slova v predchozim prispevku.
Takze poznas prumerny a nadprumerny fotak nebo nepoznas?
Pokud ano, dokazes uvest konkretni priklad? Psal si cosi o Canonech a Nikonech, uz si zapomnel?


Takže jsem odpověděl správně v předchozím příspěvku.

Konkrétní příklad/modely neuvedu, protože se ve starších PowerShotech a CoolPixech na tužkové baterky neorientuju. Kdo si to má vše z těch desítek modelů pamatovat.
Po shlédnutí historie příspěvků PL jsem došel k názoru, že jsi eso i fórový ekvilibrista (ne, neuvedu konkrétní příklady). Byl jsem bez šance!
Takže pro uspokojení PL a jeho fans: ano, plácnul jsem to, jsem bezmozek, a především píši nesmysly. Prostě klasický "fudžista".
Ostatním, kteří to četli, se omlouvám za své fórové cvičení.


Sledujete ten uplakany urazeny ton? Jak typicke pro ty, kteri nedokazi argumentovat a timto infantilnim zpusobem se jakoby snazi hodit vinu na oponenta.
A cele je to umocnene tvrzenim o nejakych zrejme starych kompaktech za par korun na tuzkovky, pricemz puvodni autoruv vyrok byl o "prumernych a NADPRUMERNYCH Canonech a Nikonech stredni cenove tridy".

Takze starej kompakt je tedy "nadprumerny" fotoaparat? Aha! :))
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 4. 2017 09:59

Ano, jsem uražený, uplakaný. Neschopen argumentovat, neznalý věci. Doslova amatér, který si z lidí dělá legraci a ze sebe chytrého. Házeje vinu na ostatní, aby skryl svou nedokonalost. Naprosto zmatený z pojmů i vlastních dojmů. Hleďte všichni na mě, prstem ukazujte a smějte se.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 4. 2017 10:46

wikxzen píše:Ano, jsem uražený, uplakaný. Neschopen argumentovat, neznalý věci. Doslova amatér, který si z lidí dělá legraci a ze sebe chytrého. Házeje vinu na ostatní, aby skryl svou nedokonalost. Naprosto zmatený z pojmů i vlastních dojmů. Hleďte všichni na mě, prstem ukazujte a smějte se.


Gancuv oblibeny citat se zde nabizi:

„Sarkasmus je posledni utociste tech, kdo prohráli.“ (R. Hoover)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků