Fujifilm X-T20

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod drinobecny 11. 2. 2017 09:31

Toto vypada na velmi slušnou nabídku. X-T20 + 18-55. Hlavne ten touchscreen je velke zlepseni oproti x-t10. Snad pujde nejak nastavit, aby se u x-transu nesmivaly detaily jako olejomalba (mozna uz tim treti verze snimace netrpi). 4K uhd je uz jen takova tresnicka na dortu. Libi se mi mnohem vic nez t2/pro2, prave pro ten touchscreen oproti nepraktictejsimu, ale porad lepsimu joysticku než volbe ctyrsmernym ovladacem. Cena za set s 18-55kou taky neni premrstena a je to opravdu solidni zakladak, ktery na f2.8 dokaze rozmazavat. Co me ale u fujifilmu dostavalo, je barevne podani. Ty barvy maji nadherne a věhlasné, až na tu zelenou, ve které se ztrácela kresba. Myslim, ze neni mnoho duvodu volit sony a6300, ktera je navic dražší. Utesneni me tolik netrapi, protoze bych nosil brasnu. 350 fotek ujde. Uhs III standard pro 4K UHD u karet jasne ukazuje pripravenost na budoucnost, i kdyz do budoucna uz nemusi sd karta urcovat smer, ale to tak za nekolik let. Co na něj říkáte? :-)
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drinobecny 22. 2. 2017 12:36

Tak tuším včera bylo na digineffu o X-T20ce napsáno a bylo tam pár fotek, vypadají moc hezky, tak jestli to někdo četl ... Jak na vás působily? Je to v podstatě x-t2/pro2, no :-/ Ale stejně fotí povedeně
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drinobecny 26. 2. 2017 18:47

Tak uz maji nektere eshopy tuto skvostnou novinku skladem. Touzite nekdo po ni?
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 2. 2017 21:57

Uvažuju nad touhle fujinou :) V setu s 18-55 f4
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drinobecny 28. 2. 2017 09:26

Mně se taky moc líbí. Hlavně ty barvy, ty má bezkonkurenční, a když navíc fotí jako x-t2 nebo x-pro2, jen má menší hledáček, není utěsněný a nemá volič ISO, tak je to jasná volba :-) I to 4K UHD se hodí, jen bych si musel koupit rychlejší kartu. Máme 4K telku, tak bych to i měl kde přehrávat
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 2. 2017 10:57

Keby nestáli tie pevná sklá na fuji taký ranec, už by som dávno prestúpil.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drinobecny 28. 2. 2017 11:18

Stojí hodně, to je fakt :-( Ale taková 35mm/f2 není špatná a nestojí zase tak hodně. Ale portrétní 56mm/f1.2 je jiná liga. To je lepší fotit macro objektivem 60mm/f2.4. Ale i jen s tím 18-55mm se dá dost vystačit. Jen škoda, že tele z rodiny XF stojí tolik, to už je dostupnější z XC rodiny 55-230mm. Jinak ten 18-55mm je docela univerzální
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JardaB1 3. 3. 2017 08:58

Škoda těch problémů se zelenou barvou, protože s objektivem Samyang 2/12 a Fujinon 18-55 by to byla kompaktní výbava na hory.
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drinobecny 3. 3. 2017 10:49

A mají se zelenou barvou problémy i snímače 24mpx? Slyšel jsem, že tím zvýšením rozlišení se dosti změnilo. Konkrétně X-T20 jsem ale neviděl, recenze je v progresu na cameralabs.com
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dakuwaqua 3. 3. 2017 11:22

Posťahoval som si kopu RAFov a zisťoval ako to je s "červíkmi" a "akvarelom". Použil som C1. Problém bol keď som doostroval a zvyšoval detaily ako som zvyknutý z Bayera. Optimálne mi prišlo nechať doostrenie na cca 100-120. Detaily stiahnuť na 0 a zvyšovať "Structure". Pri tomto spôsobe nebola po uvedených problémoch ani stopa. Druhou možnosťou je použiť Iridient converter, ktorý z RAFu spraví DNG (je aj na windows). Tiež som nenašiel ani stopu po nejakých artefaktoch. Ale nie som majiteľom X-Systému (zatiaľ).
Naposledy upravil Dakuwaqua dne 3. 3. 2017 13:25, celkově upraveno 1
Dakuwaqua
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Allien driver 3. 3. 2017 12:41

JardaB1 píše:Škoda těch problémů se zelenou barvou

odkiaľ si to nabral??? môžeš niečo bližšie k tomu, mám X-E1 už štyri roky a o žiadnych neviem, skôr opak
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drinobecny 3. 3. 2017 12:51

Dakuwaqua píše:Posťahoval som si kopu RAFov a zisťoval ako to je s "červíkmi" a "akvarelom". Použil som C1. Problém bol keď som doostroval a zvyšoval detaily ako som zvyknutý z Bayera. Optimálne mi prišlo nechať doostrenie na cca 100-120. Detaily stiahnuť na 0 a zvyšovať "Structure". Pri tomto spôsobe nebola po uvedených problémoch ani stopa. Druhou možnosťou je použiť Iridient converter, ktorý z RAFu spraví NEF (je aj na windows). Tiež som nenašiel ani stopu po nejakých artefaktoch. Ale nie som majiteľom X-Systému (zatiaľ).


Četl jsem, že Iridient X-trans je prý pro Mac i PC a je to prý nejpokročilejší editor pro Fujifilm ;-) Taky bych do toho asi šel
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 3. 3. 2017 14:00

JardaB1 píše:Škoda těch problémů se zelenou barvou, protože s objektivem Samyang 2/12 a Fujinon 18-55 by to byla kompaktní výbava na hory.

ešte k tej zelenej: kľudne to môže byť "výbava na hory" a môžeš robiť napr. takéto fotky
Obrázek
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allien driver 3. 3. 2017 20:35

jardaB1, priznám sa, tu som mal nejaký problém so zelenou :kuk: beťár to slnko, ošálilo mi foťák :D

Obrázek
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 3. 2017 22:35

U zelený nejde o barvu ale o detaily na úrovni pixelu. Nemám žádnou zkušenost s Iridentem, jen s originálním jpeg a konverzí rawu v Lightroom a Capture 1 Pro z X-trans I a II. Ve všech těchto případech a kombinacích má kresba v přírodní zeleni tendenci vypadat nerealisticky. Obecně obraz z Fuji x-trans I i II je na pixelový úrovni velice charakteristický. Mně osobně vadí tendence vyrobit nějaký vymyšlený obrys i tam, kde obrázek z Bayera normálně přizná, že se listí hýbalo ve větru, nebo jsou detaily tak malé, že je nelze přesně reprodukovat. Dál bývá například na tkaninách méně plynulý přechod mezi ostrým a neostrým. ...Ale je třeba si říct, že to v zásadě je spíš věc vnímání estetiky v 1:1 na monitoru. Jakmile dojde na resampl dolů nebo na tisk, je prakticky po problému.
A abych jen tak nekecal, zde je příklad co nejrovnějšího porovnání:
https://www.flickr.com/photos/dolgor/al ... 1001013295
X-E1 s 18-55 vs Nikon D7000 s 16-85VR, jpegy z foťáku s defaultním nastavením, foceno bez stabilizace na stativu. Fuji vypadá ostřejší ale méně přirozeně. Obrázek z Nikonu (D7000 má silný AA filtr) lze doostřit tak, že bude vypadat stejně ostře jako z Fuji, ale bude bez artefaktů.

-- 3. 3. 2017 22:49 --

...Jo a samozřejmě nevím, jak relevantní to je k X-trans III a potažmo k X-T20. Z nových Fuji jsem ještě žádný nezkoušel.
Dolgor
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků